Bateria kuchenna z filtrem - czysta woda w twoim kranie

01-10-2021

Spis treści:

Baterie kuchenne z funkcją filtrowania wody

Czy wiesz, że funkcje baterii kuchennych nie ograniczają się tylko do dostarczenia bieżącej wody w naszych kuchniach? Potrafią znacznie więcej. Na przykład baterie z funkcją filtra wody w pełni zastępują butelkowaną oraz filtrowaną w dzbankach wodę. Bateria kuchenna z filtrem wody zapewnia dostęp do pitnej wody przez cały czas.

 

bateria kuchenna z funkcją filtra wody

 

Bateria z funkcją filtra wody to inwestycja na długie lata korzystna dla Twojego zdrowia, ale również dla portfela. Dodatkowo można powiedzieć, że są to ekologiczne baterie kuchenne z filtrem. Mając stały dostęp do pitnej wody dzięki baterii filtrującej nie musisz kupować butelkowanej wody dostępnej głównie w plastikowych opakowaniach. Inwestycja w baterie kuchenne z podłączeniem do filtra to także Twoja inwestycja w ochronę środowiska. To rozwiązanie w stylu eko.

W ofercie Blanco dostępne są modele, gdzie funkcjonalność baterii kuchennej i nowoczesny wygląd idzie razem w parze. Poza tym dzięki oddzielnym wylewkom masz pewność, że nie filtrowana woda nie miesza się z filtrowaną wodą. Przy okazji warto wiedzieć, że armatura ta określana jest również jako baterie trójdrożne. Z taką właśnie nazwą możesz spotkać się podczas szukania odpowiedniej armatury kuchennej.

Czysta woda w twoim domu z bateriami kuchennymi Blanco

Jak już wiesz baterie kuchenne z filtrem wody Blanco dostarczają wodę zarówno filtrowaną, jak i taką bezpośrednio z wodociągów, która przydaje się najczęściej do mycia naczyń czy produktów spożywczych. Dlatego też każda bateria z filtrem Blanco posiada dwa oddzielne ujścia wody, aby jedna z drugą nie mieszała się. Dzięki temu masz pewność, że woda pitna jest w 100% przefiltrowana.

Zastanawiasz się pewnie, na jak długo starcza filtr wody? Wszystko zależy oczywiście od tego jaki filtr wybierzesz oraz jak dużo wody przefiltrujesz. Najczęściej jest to jednak okres około roku. Dokładne informacje znajdziesz zawsze przy produkcie, ale trzeba mieć na uwadze to, że woda w każdej miejscowości jest jednak inna. Różni się między innymi twardością wody. Dlatego ten sam filtr w przypadku innej wody może mieć różny czas przydatności.

 

bateria kuchenna z filtrem wody

 

Czysta woda pitna w domu to wygoda każdego dnia i o każdej porze. Możesz ją zabrać również ze sobą w szklanej butelce lub bidonie. Możesz jej również użyć do przygotowania herbaty i kawy. Używanie jej w elektrycznych czajnikach służy również im, gdyż przefiltrowana woda ogranicza powstawanie kamienia na dnie czajników. Uzdatnianie wody kranowej polepsza także jej smak oraz zapach. Dzięki temu, że systemy filtrujące wodę Blanco wyposażone są w wielostopniowy filtr BTW otrzymujemy zdrową i pyszna wodę z kranu.

Poznaj bliżej modele baterii Blanco z filtrem wody i sprawdź, który będzie odpowiedni do Twojej kuchni:

Bateria kuchenna BLANCO FONTAS II

Bateria kuchenna FONTAS II to elegancki model, z prostokątną wylewką wyposażoną w dwa oddzielne ujścia wody. Jak każda bateria z podłączeniem do filtra posiada dwie dźwignie. Większa umieszczona z prawej strony odpowiada za pobieranie wody bezpośrednio z wodociągów. Natomiast mniejsza z lewej strony to dźwignia uruchamiająca wodę pitną, już przefiltrowaną. Bateria ta przeznaczona jest do montażu stojącego w blacie lub zlewozmywaku. Można powiedzieć, że jest to baterii 3w1, która dostarcza wodę zimną, ciepłą oraz przefiltrowaną. Jeden produkt – wiele korzyści.

Bateria kuchenna BLANCO FONTAS-S II FILTER

FONTAS-S II to rozszerzona wersja opisanej powyżej baterii kuchennej. Oprócz wymienionych wcześniej korzyści posiada jeszcze jedną przydatną w kuchni funkcję, czyli możliwość wyjmowania wylewki. Dzięki temu sprawdzi się ona szczególnie przy dużych dwukomorowych zlewozmywakach. Poprzez wyjęcie wylewki zwiększa się zasięg strumienia wody. To funkcja przydatna przy zmywaniu dużych garnków, przy napełnianiu wysokich naczyń typu wazon, a także przy myciu dużych komór zlewozmywaków. Bateria kuchenna z wyjmowaną wylewką to wygoda przy przygotowywaniu posiłków, jak i sprzątanie po nich.

 

bateria kuchenna blanco z filtrem wody

Bateria kuchenna BLANCO TRIMA

Bateria kuchenna Blanco Trima to również model do montażu stojącego. Można umieścić go w gotowym otworze zlewozmywaka lub wykonać nawiert w blacie wedle upodobań. To elegancka bateria kuchenna o prostym kształcie i delikatnie wygiętej wylewce. Jest ona na tyle wysoka, że usprawni napełnianie wodą wysokich naczyń. Będzie także eleganckim wykończeniem stalowego lub ceramicznego zlewozmywaka. Podobnie jak w bateriach Fontas tutaj również znajdują się dwie dźwignie i tak samo odpowiadają za doprowadzenie wody pitnej i wodociągowej. Różnicę znajdziemy w samej wylewce, gdyż jest ona jedna ale z dwoma oddzielnymi ujściami.

Bateria kuchenna BLANCO SORA

Jeżeli szukasz baterii kuchennej utrzymanej w stylu retro, a dodatkowo wyposażonej w funkcję filtrowania wody to bateria kuchenna Sora będzie idealnym wyborem. Dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: w kolorze mosiądzu i chromowana. Jej korpus zdobią dwie stylizowane dźwignie z białym wykończeniem. Woda pobierana z dwóch źródeł ma swoje ujście w jednej wylewce, ale nadal pozostaje oddzielona. Kąt obrotu wylewki wynosi 360°, co oznacza, że bateria może obracać się wokół własnej osi. To funkcja przydatna przy dużych komorach lub zlewozmywakach umieszczonych na wyspie. Blanco Sora to bateria kuchenna łącząca tradycyjny wygląd z nowoczesną technologią.

Jak działa filtr wody w baterii kuchennej?

Działanie filtra wody w baterii kuchennej polega na pobraniu jej z sieci wodociągów i przepuszczeniu przez filtr zainstalowany w szafce pod zlewozmywakiem. Woda przepływa przez kolejne warstwy filtra, które oczyszczają ją. Oczyszczona woda jest zdatna od razu do picia po wypłynięciu z wylewki.

W ofercie Blanco dostępny są wielostopniowy filtr BWT, który oczyszcza wodę i dodatkowo filtruje zanieczyszczenia. Przy okazji poprawia smak wody i jej zapach. Filtruje substancje szkodliwe zawarte w wodzie redukując zawartość wapnia i metali ciężkich. Filtr redukuje również kamień, co korzystanie wpłynie na urządzenie, którego używamy praktycznie codziennie, czyli czajnik elektryczny.

Czy warto zainwestować w baterię filtrującą wodę?

czysta woda z kranu

Zastanawiasz się co przemawia za wyborem baterii kuchennej z filtrem do Twojej kuchni? Zalet jest wiele, a jedną z nich to:

  • ekologiczna czysta woda dostępna przez cały czas w Twojej kuchni
  • czysta woda bez kamienia, co wpływa również na dłuższą eksploatację ekspresów do kawy i czajników elektrycznych
  • smaczniejsza kawa i herbata, gdyż filtr poprawia smak wody 
  • prosta i szybka wymiana każdego filtra, a dodatkowo nie zajmuje miejsca na blacie w porównaniu z tradycyjnymi dzbankami filtrującymi
  • oszczędza Twoje pieniądze – kupowanie wody butelkowanej można ograniczyć do zera

 

Filtrowana woda, która jest w zasięgu ręki przez cały czas to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musisz pamiętać o zakupieniu butelkowanej wody czy przefiltrowaniu jej wcześniej w dzbanku, w którym wymiana filtra odbywa się praktycznie co 2-4 tygodnie. Inaczej jest w przypadku filtrów dedykowanych do baterii kuchennych. Tam wysoka jakość filtra sprawia, że o jego wymianie musisz pamiętać tylko raz w roku. Co więcej jeżeli zastosujesz przepływomierz to przypomni Ci on o konieczności wymiany oraz poinformuje jak dużo wody zostanie jeszcze przefiltrowane.

Woda, która została przefiltrowana to czysta woda bez substancji szkodliwych. Możesz ją śmiało podawać całej rodzinie, również małym dzieciom. Wyrobienie nawyku nawadniania się być może ułatwi Ci fakt, że w Twojej baterii kuchennej płynie woda bez ołowiu i miedzi. Jeżeli (z resztą jak większość osób) nie pamiętasz o sięganiu kilkanaście razy dziennie po szklankę wody to spróbuj robić to z dostępnymi na telefon aplikacjami. Po wpisaniu swoich danych, system przeliczy, ile wody potrzebujesz i regularnie będzie Ci przypominać. Trochę jak mama w dzieciństwie.

Pamiętaj, że wysokiej jakości woda to inwestycja przede wszystkim w Twoje zdrowie. Dlatego też zakup baterii kuchennej z filtrem wody to nie tylko wygoda czy aktualny trend panujący na rynku.

Nasi dostawcy: