Białe krzesła w nowoczesnych i tradycyjnych wnętrzach

04-10-2016

 

Białe trendy w meblarstwie


białe krzesła meblownia.pl

Moda na biel we wnętrzach staje się coraz bardziej popularna i widoczna w nowoczesnych projektach wnętrz. Widać ją zarówno w aranżacjach kuchennych, w salonach oraz sypialniach. Biel gości już nie tylko na gładkich ścianach, ale przejawia się również jako przewodni kolor w meblach. Barwa ta kojarzy nam się głównie z delikatnością i subtelnością. Uwielbiamy ją przede wszystkim za czystość i lekkość. Białe akcenty w pomieszczaniach wnoszą świeżość.

Dlaczego tak często decydujemy się na klasyczną biel? Ponieważ z tą barwą idealnie łączą się wszystkie pozostałe, nawet najbardziej jaskrawe odcienie. Używanie bieli zapewnia nam swobodę w urządzaniu każdego z domowych pomieszczeń.

 

Białe krzesła do jadalni i kuchni


białe krzesła meblownia.pl

Krzesła, w każdym wydaniu, to jedno z możliwości wprowadzenia białego akcentu do naszych wnętrz. Doskonale prezentują się przy kuchennych stołach, w jadalni, przy biurku, a także jako siedzisko do toaletki w sypialni. Dobierając białe krzesła do danego pomieszczenia należy pamiętać o tym, aby materiał z jakiego zostały wykonane współgrał z pozostałymi meblami oraz ze stylem w jakim urządzamy nasze cztery kąty. 

Do industrialnych wnętrz warto dobrać metalowe krzesła, które swoim warsztatowym wyglądem podkreślą charakter surowego wnętrza. Plastikowe krzesła sprawdzą się szczególnie w skandynawskich i nowoczesnych wnętrzach. To praktyczne rozwiązanie do kuchni ze względu na łatwe czyszczenie ich powierzchni. Kuchnie z przewagą bieli ocieplić można dodatkami wykonanymi z naturalnego drewna, wikliny oraz materiału. Na parapecie warto pomyśleć o posadzeniu ziół w doniczkach. Ich zieleń będzie pięknie kontrastować z bielą, a dodatkowo świeże przyprawy do potraw będę zawsze pod ręką.

Elegancko urządzone jadalnie warto uzupełnić o tapicerowane materiałem lub ekoskórą krzesła, które będą wytwornym miejscem dla Twoich gości. W przypadku przewagi drewnianych mebli zadbajmy o dobór krzeseł wykonanych z tego samego materiału, aby uzyskać spójną całość. Biel krzeseł wykonanych z drewna lub tworzywa sztucznego można podkreślić, a zarazem ocieplić za pomocą kolorowych poduszek zakładanych na siedzisko. Tradycyjna kratka, neonowe jednolite kolory lub kwieciste wzory, wybór jest na prawdę bardzo szeroki, a dzięki możliwości zdejmowania i ponownego nakładania poduszek, można nie tylko je wyprać, ale również wymieniać je wraz ze zmianą pozostałych dodatków we wnętrzu.

 

białe krzesła do jadalni