Brązowe krzesła - postaw na kolory natury

25-05-2017

 Banner

 

Postaw na klasykę - brązowe krzesła w twojej jadalni


Brązowe krzesła są przykładem mebli, które pomimo pojawiania się na rynku coraz to nowszych trendów, nadal pozostają na czasie. W zależności od stylu wykonania, użytych do produkcji materiałów oraz odcieniu brązu, krzesła te sprawdzają się w wielu aranżacjach: klasycznych, skandynawskich, rustykalnych i kolonialnych. Można je spotkać w wielu polskich mieszkaniach w postaci krzeseł do stołów jak i krzeseł barowych.

Każdy kolor ma swoje znaczenie i przywołuje różne skojarzenia. Kolor brązowy nawiązuje głównie do przyrody - do drzew i ziemi. Brąz kojarzy się przede wszystkim ze spokojem, harmonią i równowagą. Jasne odcienie (latte) ocieplają wnętrza, także warto uwzględnić ten kolor w sypialni jako główny kolor na ścianach. Ciemne brązy (czekolada, orzech) wprowadzają do wnętrza nutkę elegancji i klasycznego wyglądu. To ciekawa propozycja szczególnie do salonu i gabinetu.

 

Brązowe krzesła w jadalni

 

Dlaczego warto wybrać krzesła w odcieniach brązu? Przede wszystkim ze względu na jego klasyczność, która nie wychodzi z mody. W zależności od różnych odcieni brązu łatwo dobrać odpowiedni model krzesła do prawie każdego stylu wnętrza.

Do mieszkań wzorowanych na skandynawskich wnętrzach warto poszukać krzeseł o jak najjaśniejszym odcieniu brązu, wpadającym praktycznie w beże lub skupić się na wyborze modelu z drewnianym jasnym stelażem. Wtedy też siedzisko może pozostać białe lub szare, a nogi będą nawiązywać do natury.

 

Brązowe naturalne krzesła przy stole w jadalni

 

Meble wykonane z wikliny i rattanu wybierajmy do mieszkań, w których dominuje styl rustykalny, który szczególnie nawiązuje do natury. Dominujące w nim drewno oraz dodatki - stare naczynia, ceramiczne dzbanki oraz tkane narzuty i poduszki będą pięknym towarzyszem mebli wiklinowych i rattanowych. W stylu tym brązowe krzesła to nieodłączny element wyposażenia wnętrz.

 

Jaki kolor ścian dobrać do brązowych mebli?

Dobór koloru ścian zależy przede wszystkim od metrażu danego pomieszczenia, ilości mebli oraz nasłonecznienia. Jednak w przypadku brązowych mebli dla uzyskania kontrastu postawmy na jasne kolory ścian, tak aby meble wyszły na pierwszy plan, a wnętrze nie zostało "przytłoczone". Wybierajmy szczególnie jasne odcienie beżu, "złamane" biele oraz pastelowe odcienie żółtego, np. kolor piaskowy. Jasne, szczególnie białe ściany, można przełamać kolorowymi dodatkami lub jedną ze ścian pomalować na inny kolor. Dla uzyskania eleganckiego i ciekawego efektu we wnętrzu ściany można pomalować na jasne, a większe pomieszczenia na ciemne szarości. 

 


Nasi dostawcy: