Free Flap - podnośniki firmy Hafele

18-02-2016

Podnośniki do klap uchylnych

Podnośnik freeflap hafele

Free Flap to produkt z rodziny podnośników firmy Hafele. To połączenie zawiasu i podnośnika w jednym produkcie, który zapewnia wysoki komfort ruchu górnych frontów nawet przy cięższych klapach. Szeroki kąt otwarcia 107° można w razie potrzeby ograniczyć do 90° za pomocą zintegrowanego suwaka - model 3.15. W modelu 1.7, kąt można również ograniczyć za pomocą oddzielnego ogranicznika. Uchwyt klapy będzie łatwo dostępny za każdym razem, ponieważ front uchylny zatrzymuje się w dowolnej pozycji otwarcia. Płynna amortyzacja domknięcia zapewnia delikatne domykanie szafki.

 

Podnośniki Hafele - prosty i szybki montaż

Na szczególną uwagę w podnośniku Free Flap zasługuje szybki, a zarazem prosty montaż, który umożliwiają wstępnie zamontowane wkręty euro oraz zatrzask montażowy klapy. Produkty Free Flap przeznaczone są do frontów o grubości do 28 mm oraz do korpusów o głębokości do 109 mm. Wersja 1.7 przeznaczona jest do klap o maksymalnej wysokości 450 mm, a model 3.15 do wysokości 650 mm. Zaślepka dostępna wraz z podnośnikiem ma charakter uniwersalny i pasuje do obu wersji, dzięki czemu zapewnia estetyczny wygląd wnętrza szafek.

 

 

 

 

Dobierz odpowiedni podnośnik do frontu

W zależności od wymiarów frontu uchylnego oraz jego wagi należy dobrać odpowiedni model podnośnika. W doborze pomogą poniższe tabele: jedna przeznaczona do klap wykonanych z płyty wiórowej, a druga do klap wykonanych z płyty MDF. Należy odszukać wysokość oraz szerokość klapy i odczytać określony orientacyjny ciężar. Przy każdym podnośniku podana jest tabela, z której można sprawdzić jaki model będzie odpowiedni.

 

Tabela wartości orientacyjnych do określenia ciężaru klapy

 

tablela z danymi jak dobrać podnośnik

 

Podnośnik Free Flap - model 1.7

 

tabela z danymi podnośnika hafele freeflap 1.7

 

Podnośnik Free Flap - model 3.15

 

tabela z podnośnikami hafele free flap 3.15

 

Wskazówka - w przypadku granicznych danych polecamy wybrać silniejszy siłownik!


Nasi dostawcy: