Garderoba szyta na miarę

12-10-2015

Dodatki i akcesoria do garderoby i szafy

Odpowiedni wybór wyposażenia garderoby pozwoli na segregację ubrań i dodatków zachowując przy tym porządek. Poniższe produkty pozwolą na optymalne zagospodarowanie wnętrza każdej szafy, zarówno tej małej jak i dużej. Projektując wnętrze garderoby warto pamiętać, że każda rzecz powinna posiadać swoje konkretne miejsce.

Więcej o funkcjonalnym wyposażeniu garderoby pisaliśmy na blogu w artykule: Wyposażenie garderoby z akcesoriami Elagance GTV

 

Półki do garderoby - pojemne i funkcjonalne

Półki warto zastąpić pojemnymi i funkcjonalnymi szufladami. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się szuflady MD firmy Nomet. Montowanie szuflady na prowadnicach rolkowych ułatwia dostęp do przechowywanych w niej rzeczy. Różna wysokość szuflad pozwala na segregację drobnych rzeczy takich jak: bielizna, paski, czapki, szaliki, chusty. Szuflady w postaci koszyków to również funkcjonalne rozwiązanie do przechowywania najczęściej używanych ubrań. Najlepiej montować je od podłogi do wysokości, na której można z nich swobodnie korzystać. Firma GTV w swojej ofercie posiada kosze z bokami szklanymi, z bokami relingowymi oraz rattanowymi. Szuflady te nie tylko pozwolą na swobodny dostęp do pełnej zawartości szafy, ale będą także ozdobą garderoby ze względu na swój elegancki wygląd. Szuflady z wbudowanym organizerem pozwolą na posegregowanie drobnych akcesoriów takich jak: biżuteria, zegarki czy spinki do mankietów. Podziałka w szufladzie będzie zapobiegać plątaniu się szczególnie drobnych akcesoriów.

Szuflada GTV z organizerem 

Pantograf do szafy - komfortowy dostęp do ubrań w szafie

Ruchome drążki - pantograf do szafy - zapewniają komfortowy dostęp do ubrań przechowywanych w pozycji wiszącej. Wygodny i ergonomiczny uchwyt pozwala na swobodne i bezproblemowe podnoszenie oraz opuszczanie drążka, na którym umiejscowione są wieszaki z ubraniami. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązań można rozwiesić wszystkie ubrania bez względu na ich długość. Pantografy różnią się między sobą głównie szerokością oraz obciążeniem. Zaletą pantografów jest także możliwość optymalnego wykorzystania miejsca w garderobie, gdyż górna część urządzenia może być umieszczona w najwyższym punkcie szafy. Od teraz płaszcze i sukienki będą przechowywane w idealnym stanie - zawsze gotowe na wielkie wyjścia.
 

Pantograf do szafy

 

Półki i kosze na buty - dobrze zorganizuj miejsce w swojej garderobie

W każdej dobrze zorganizowanej garderobie nie powinno zabraknąć półek na buty. W przechowywaniu obuwia sprawdzą się półki przeznaczone do montażu na bokach szafy. Dzięki systemowi prowadnic półka zapewnia łatwy dostęp do przechowywanego obuwia. Wystarczy wysunąć półkę poza szafę, aby swobodnie wyjąć daną parę obuwia. Propozycją firmy GTV są szuflady na obuwie montowane na prowadnicach pełnego wysuwu. Innym rozwiązaniem są kosze przykręcane do frontu uchylnego. Można zamontować je również w szafkach wolnostojących, które sprawdzą się szczególnie na korytarzu. W przypadku każdego rozwiązania uzyskujemy łatwy dostęp do każdej pary obuwia.

Szafka na obuwie Nomet

 

Wieszaki na spodnie do szafy i garderoby - zastąp tradycyjne półki!

Wieszaki na spodnie zdecydowanie zastępują tradycyjne półki. Wieszaki do montażu pomiędzy dwoma ściankami lub montowane do boku szafy gwarantują przechowywanie spodni bez zagnieceń. Każdy wieszak posiada oddzielne ramię na każdą parę spodni, a gumowane zakończenie ramienia zapobiega zsuwaniu się ubrań. Większość dostępnych wieszaków montowana jest na prowadnicach co ułatwia korzystanie z urządzenia. Wystarczy wysunąć je poza szafę, aby swobodnie wyjąć potrzebną parę spodni. Wieszaki tego typu sprawdzają się szczególnie w przypadku przechowywania spodni materiałowych podatnych na zagniecenia.


Wieszak na spodnie GTV 

Wieszak na krawaty - niezbędny dodatek w męskiej garderobie

Warte uwagi są również wieszaki na krawaty niezbędne w męskiej części garderoby. Jednocześnie wieszaki te nie zajmują zbyt wiele miejsca. Zastosowanie prowadnic pozwala na pełny wysuw i swobodny dostęp. Konstrukcja wieszaka umożliwia rozwieszenie każdego krawata pojedynczo. Dostępny jest również wieszak na krawaty połączony z uchwytami na spódnicę. W ofercie wieszaków firmy GTV znajdziemy także wieszaki na paski.

Wieszak GTV na krawaty i paski

 

Wyposażenie garderoby można wzbogacić o plastikowe półki przeznaczone na bieliznę oraz kosze na ubrania. Warto pomyśleć również nad funkcjonalnym i eleganckim wykończeniem garderoby jakim będzie wewnętrzne oświetlenie LED. Ułatwi ono szybkie i sprawne znajdowanie potrzebnych rzeczy - już nic się przed Tobą nie ukryje! Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie oświetlenie, które włącza się tuż po otwarciu szafy.

 

 

 

 

 

Nasi dostawcy: