Krzesła rattanowe - wprowadź elementy stylu boho do Twojego domu

24-09-2019

Krzesła rattanowe nie tylko do ogrodu!

Krzesła rattanowe do tej pory kojarzyły się głównie z wyposażeniem balkonów, tarasów i ogródków. Aktualnie krzesła wykonane z rattanu (szczególnie naturalnego) przeznaczone są do urządzania pomieszczeń wewnątrz domów. Kształt mebli rattanowych został odświeżony (unowocześniony) i nie kojarzą się już ze staromodnym designem.

Materiał jakim jest rattan pozwala na modelowanie dowolnych kształtów np. siedzisk ze względu na swoją elastyczność. Pomimo swojej dużej plastyczności materiał ten jest wytrzymały.

 

Gdzie można zastosować te meble?

Krzesła ratanowe w salonie

Odpowiedź brzmi - praktycznie w każdym pomieszczeniu. Oczywiście wszystko zależy od danego modelu mebla. Rattanowe krzesła dzięki swojej lekkości będą się dobrze prezentować nawet przy ciężkich drewnianych lub metalowych stołach.

W ofercie mebli rattanowych można znaleźć również fotele inspirowane popularnymi fotelami wypoczynkowymi. Niektóre z nich inspirowane są najpopularniejszym z modeli potocznie określanym jako fotel uszak.

Rattan wykorzystuje się również w przypadku innych mebli: krzeseł barowych, stołków, podwieszanych foteli (najczęściej w kształcie półkuli). Rattan to również dodatki do wnętrza takie jak: ramy do lustra, kosze, zegary, abażury, gazetniki.

Zaletą naturalnego rattanu jest przede wszystkim jego kolor - odcień pięknego naturalnego brązu. Dzięki temu jest to produkt idealny szczególnie do wnętrz inspirowanych naturą.

Warto wiedzieć - meble wykonane z naturalnego rattanu należy użytkować tylko i wyłącznie wewnątrz pomieszczeń. Tworzywo to nie jest odporne na niektóre warunki atmosferyczne - szczególnie jeżeli mowa tutaj o deszczu czy mrozie.

 

Z jakimi dodatkami łączyć rattan?

Jako, że jest to naturalne tworzywo w odcieniu brązu to wszystkie dodatki typu eko będą idealnym wyborem. Rośliny, rośliny i jeszcze raz rośliny - to najpiękniejsze uzupełnienie wnętrza, w którym pojawią się meble rattanowe. Najczęściej wybieranymi są monstery o dużych oryginalnych liściach i paprocie.

 

Dodatki do domów i mieszkań urządzonych w stylu boho

 

Poza tym warto poszukać dodatków wykonanych również z rattanu lub wikliny, np. plecione kosze. We wnętrzu z plecionymi meblami współgrają również takie dodatki jak drewniane ozdobne drabinki, gliniane doniczki i wszelkie botaniczne motywy - na poszewkach, plakatach.

 


Nasi dostawcy: