Krzesła Tolix - ikona stylu industrialnego

17-05-2016

 

Krzesła z francuskimi korzeniami

Tolix to jedno z najbardziej rozpoznawanych francuskich projektów, o którym warto wspomnieć biorąc pod uwagę historię meblarstwa. Krzesło wyróżnia się ciekawym i niepowtarzalnym designem, a dodatkowo jest bardzo wytrzymałe dzięki solidnemu wykonaniu. Krzesła do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością głównie ze względu na swoją praktyczność i uniwersalność. Możliwość sztaplowania krzeseł pozwoli zaoszczędzić miejsce zarówno w mieszkaniach jak i miejscach użyteczności publicznej. Po ustawieniu krzeseł jedno na drugim ich magazynowanie zajmie niewielką powierzchnię. 

 

Krzesła Tolix industrialne metalowe krzesła 

Historia w pigułce - skąd się wziął pomysł na metalowe krzesła ?

Historia powstania krzesła Tolix, który za swój design, lekkość i łatwość w utrzymaniu w czystości, sukcesywnie poszerza grono swoich fanów, zaczęła się ponad 60 lat temu. Ich twórcą i założycielem marki Tolix, które po dziś dzień są ikoną stylu industrialnego, był Xavier Pouchard - pionier galwanizacji we Francji. Jego fascynacja blachą sprawiła, że pracował nad krzesłem z idealnym siedziskiem, zarówno praktycznym jak i estetycznym, które sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych.

Początkowo metalowe meble były stosowane w biurach, szpitalach, kawiarniach, a nawet parkach publicznych, czyli praktycznie wszędzie poza mieszkaniami. Obecnie wypełniają przestrzeń domowych czterech kątów, tworząc wraz ze stołem kącik jadalny lub miejsce do pracy wraz z biurkiem. 

 

Czarne metalowe krzesła tolix w restauracji

 

Krzesła Tolix w ilości 150 sztuk znalazły się na pokładzie francuskiego liniowca pasażerskiego Normandie, który to statek został uznany za jeden z najpiękniejszych statków pasażerskich. Krzesła służyły pasażerom przez 132 rejsy po wodach Atlantyku. Znalazły się tam dzięki sprostaniu licznych restrykcyjnych kryteriów bezpieczeństwa.

Aktualnie oprócz standardowych krzeseł dostępne są także metalowe taborety i krzesła barowe utrzymane w stylu Tolix. Kolorowe taborety można wykorzystać zarówno w salonie i na tarasie, jak również wyposażyć w nie pokoje dziecięce. Dzięki swojej wytrzymałości przetrwają każde zabawy dziecięce.

Metalowe meble to także odpowiednie rozwiązania na zagospodarowanie balkonów i ogrodów, dzięki materiałowi z którego zostały wykonane. Są wodoodporne i bardzo trwałe. Krzesła te to także doskonały element wyposażenia kawiarni, bistra i restauracji. Metalowe krzesła, które nie wymagają montażu, to gwarancja użytkowania na długie lata.


Nasi dostawcy: