Krzesło biurowe na co zwrócić uwagę przy zakupie?

09-02-2021

Czym warto się kierować przy wyborze odpowiedniego krzesła biurowego?

Czy wiesz, że długotrwałe utrzymywanie niewłaściwej postawy ciała prowadzi nawet do stałych krzywizn kręgosłupa? Do łagodniejszych konsekwencji należą natomiast uciążliwy ból stawów, mięśni i zdecydowanie gorsze samopoczucie. Dlatego naprawdę warto zainwestować w wysokiej jakości fotel lub krzesło biurowe, które posłuży Ci nawet przez kilka lat! Czym powinien się wyróżniać odpowiedni model? Przede wszystkim ten mebel powinien być komfortowy, dopasowany indywidualnie do Twojej sylwetki i wyposażony w odpowiednią regulację podłokietników, wysokości oraz oparcia. Jak zatem wybrać dobry fotel biurowy w przyjaznej cenie? Podpowiadamy!


Dlaczego wybór krzesła biurowego jest tak ważny?

Wybór krzesła biurowego to ważna decyzja – w dużej mierze zależy od tego Twoja wygoda i zdrowie.
Dobrej jakości krzesła biurowe są ergonomiczne, co przekłada się na komfort pracy i rozrywki. Zwłaszcza, jeśli spędzasz przed ekranem co najmniej 6 godzin dziennie. Jeśli nie dbasz o właściwą postawę, prędzej czy później narazisz się na bóle kręgosłupa, spięcie mięśni, a nawet problemy z oddychaniem! Dla własnego bezpieczeństwa i poprawy komfortu warto kupić nowoczesne krzesło biurowe jak najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Wygodne i miękkie siedzisko, wyprofilowany zagłówek i stabilne oparcie z możliwością regulacji to jedno z wielu zalet krzeseł biurowych. Odpowiednio dopasowany fotel uchroni Cię przed schorzeniami kręgosłupa, zwiększy efektywność i wydajność w pracy, a także wpłynie na pozytywne samopoczucie.
Kluczowe pytanie brzmi jednak: jak właściwie siedzieć na krześle biurowym?

Odpowiednia pozycja podczas wielogodzinnej pracy

Pozycja siedząca obciąża kręgosłup nawet o 140% bardziej niż stojąca. Chociaż brzmi to niepokojąco, istnieją skuteczne sposoby zredukowania negatywnych konsekwencji wielogodzinnego przesiadywania przed ekranem. Złota zasada: pamiętaj o właściwej postawie! Czyli jakiej?

Odpowiednia pozycja do pracy przy biurku w dużej mierze zależy od dobrego ustawienia krzesła biurowego. W pierwszej kolejności zajmij się wysokością siedziska, które powinno umożliwić swobodne ułożenie stóp na powierzchni i zgięcie kolan pod kątem 90 stopni. Warto też pamiętać, że dobry fotel biurowy musi podpierać uda na całej ich długości.

Kolejna kwestia dotyczy pozycji oparcia. Cały kręgosłup lędźwiowy powinien być na nim wygodnie ułożony, podobnie jak przynajmniej 2/3kręgosłupa piersiowego.

Największą popularnością cieszą się konstrukcje fotela wyprofilowane zgodnie z krzywizną kręgosłupa. Taką budowę ma nasz fotel biurowy ERGO w czarnym kolorze.

 

 

Obrotowe krzesło biurowe ALEX żółte  Obrotowe krzesło biurowe REJ zieloneObrotowe krzesło biurowe LEO szare

 

Wysokość fotela do biurka, profil i głębokość siedziska to jedne z istotniejszych aspektów, a które koniecznie trzeba zwracać uwagę. Warto zainwestować w nowoczesne krzesło biurowe z regulowanym zagłówkiem i podłokietnikami. Ponadto najlepsze modele występują w wersji obrotowej osadzonej na kilku kółkach. Dzięki takiemu fotelowi ergonomia pracy siedzącej będzie jak najlepiej zachowana.

Krzesła ergonomiczne – w trosce o twój kręgosłup

Krzesła ergonomiczne zdają egzamin przede wszystkim w pracy. Taki mebel nie tylko wpływa na lepsze samopoczucie pracowników, ale też zwiększa ich komfort. Co więcej, również znacząco wpływa na wydajność i efektywność podczas pracy. Nic dziwnego – nieustanne skupianie się na niewygodzie i bólu kręgosłupa nie zachęca do oddawania się czynnościom zawodowym, prawda?

Wybór ergonomicznego krzesła do pracy zda egzamin w każdym biurze. Warto jednak pamiętać, że to znakomita inwestycja, która sprawdzi się również w przestrzeni domowej! Zwłaszcza teraz, gdy podczas trwającej pandemii część osób przeniosła swoje miejsce pracy do domu. Taki mebel będzie uniwersalny – wykorzystasz go nie tylko do pracy, ale także do wielogodzinnych seansów filmowych przed komputerem, słuchania muzyki czy dowolnej rozrywki.

Dopasowanie krzesła biurowego do swoich potrzeb

Przy wyborze fotela biurowego kieruj się jego budową i własnymi preferencjami. Przede wszystkim zainwestuj w krzesło biurowe z regulacją wysokości. Jak już wspomnieliśmy, niektóre modele są przystosowane do ustawiania zagłówków, podłokietników, a nawet pozycji oparcia. Możesz więc według własnych preferencji postawić na krzesła biurowe dopasowane do twoich potrzeb!

Na naszej stronie internetowej znajdziesz szeroką kategorię krzeseł biurowych w różnych wariantach. Wystarczy, że klikniesz w produkt, a jego dokładną specyfikację i opis (wymiary, kolorystykę i funkcje) znajdziesz tuż obok lub pod zdjęciem.

W jakim materiale wybrać krzesło biurowe?

Największą popularnością cieszą się krzesła biurowe pokryte skórą i krzesła biurowe w tkaninie. Ten pierwszy materiał wyróżnia ponadczasowa trwałość i odporność na zmienne temperatury. Co więcej, skóra jest przyjazna dla osób, które borykają się z alergią. Bez trudu usuniesz też z niej plamy i zabrudzenia, które nie wnikną w materiał. Producenci oferują krzesła biurowe pokryte skórą naturalną i sztuczną. Te pierwsze charakteryzuje wyższa jakość, są jednak droższe. Krzesła biurowe wykończone skórą ekologiczną są tańsze i na pierwszy rzut oka praktycznie niczym się nie różnią z wyglądu.

Krzesła biurowe wykończone tkaninami są natomiast dostępne w korzystniejszych cenach. Miękkie i przyjemne w dotyku, zdecydowanie lepiej przepuszczają powietrze. Godne uwagi są modele tapicerowane strukturalną tkaniną, jak nasz fotel biurowy ALEX. Co więcej, cechuje je elegancki design i różnorodna kolorystyka. Zachęcamy do zaopatrzenia się w nowoczesne krzesło biurowe w naszym sklepie – wybór jest ogromny!

 

 

 

Obrotowe krzesło biurowe ALEX żółte    Obrotowe krzesło biurowe ALEX zieloneObrotowe krzesło biurowe ALEX szareObrotowe krzesło biurowe ALEX różowe

 

Nasi dostawcy: