Aksamitne meble - 7 powodów dla których warto je mieć!

30-08-2018

Czerwone krzesło pokryte aksamitem przy toaletce

 

Jaki materiał na tapcierowane meble ? - postaw na aksamit

Jeśli dotychczas miałeś jakieś wątpliwości i obawy, aby posiadać krzesła w aksamicie oto 7 powodów aby utwierdzić Cię i przekonać do tego pięknego i niesamowitego materiału.

 

1. Miękki i przyjemny w dotyku

Aksamit jest tak niezwykle miękki i przyjemny w dotyku, że aż się prosi, aby go dotknąć. Czyni go to doskonałym materiałem do zastosowania w domu sprawiając, że wnętrze staje się przytulne i niezwykle przyjemne. Tkanina aż zaprasza, aby się w nią wtulić i wypocząć. Jest po prostu idealna na zimowe miesiące.

 

2. Ożywia wnętrze

Nic tak nie ożywia wnętrza jak piękny kolor. Wprowadzony do wnętrza będzie nie tyko zdobił, ale i zachwycał. Głębokie barwy aksamitu, takie jak ciemne zielenie, granaty, czerwienie w odcieniu burgundu wysuwają się w aranżacji na pierwszy plan. Ponieważ jest dostępny w szerokiej gamie form i kolorów zawsze możesz znaleźć coś dla siebie.

 

Tapicerowane krzesła pokryte aksamitem w ogrodzie

 

3. Efektownie mieni się w świetle

Cudowną cechą aksamitów jest to, że światło padając na materiał pod kątem, tworzy wspaniały efekt światłocienia. Aksamit po prostu uwielbia światło. Jego świetlisty połysk i głębia koloru sprawia, że nawet oszczędne w formie meble zyskują bardziej dekoracyjny, wręcz dostojny wygląd.

 

4. Dodaje elegancji i luksusu

Aksamit jak żaden inny materiał doda twojej aranżacji klasy i szyku. Należy on do szlachetnej grupy materiałów pluszowych, które charakteryzuje wspaniały subtelny połysk, dodający wnętrzom luksusu i elegancji.

 

Niebieskie tapicerowane krzesła pokryte aksamitem w jadalni

 

5. Uniwersalny materiał

Pasuje do wszystkiego. Ten piękny materiał potrafi odmienić najprostszy mebel lub dodatek w wyjątkową ozdobę wnętrza. Tkanina ta dzięki swej wszechstronności odnajdzie się w każdym wnętrzu. Wygląda wspaniale w połączeniu z przemysłowymi gołymi ceglanymi ścianami, jak w przypadku wnętrz glamour, czy w nowoczesnych pomieszczeniach. Niezależnie od stylu pomieszczenia aksamit z łatwością się dopasuje, ocieplając wnętrze zachęcając do wypoczynku.

 

6. Wytrzymały i łatwy w czyszczeniu

Powszechnie uważa się, że aksamit jest bardzo wymagający w utrzymaniu. W rzeczywistości tkanina nie jest tak delikatna i może służyć długie lata, jeśli będziemy ją odpowiednio pielęgnować. Wystarczy regularnie ją odkurzać lub czyścić wilgotną szmatką, by usunąć wszelkie zabrudzenia.

 

Tapicerowane żółte krzesło pokryte aksamitem przy złotym stoliku

 

7. Ponadczasowa tkanina

Tkanina ta obecnie powróciła nie tylko w modzie, pojawiając się w kolekcjach największych projektantów, ale sięgają po nią również dekoratorzy wnętrz, zafascynowani tę szlachetną tkaniną. Aksamit to wspaniała tkanina którą bez względu na upływający czas charakteryzuje piękno, elegancja i luksus. Aksamit to tkanina którą po prosu musisz mieć w swoim wnętrzu, bo nie da się oprzeć jej delikatnemu połysku, bogatej kolorystyce i wrodzonej elegancji.

Odkryj naszą ofertę aksamitnych krzeseł, aby znaleźć te, które będę dla Ciebie idealne…


Nasi dostawcy: