Aksamitne meble - 7 powodów dla których warto je mieć!

30-08-2018

 

Postaw na aksamit

Jeśli dotychczas miałeś jakieś wątpliwości i obawy, aby posiadać krzesła w aksamicie oto 7 powodów aby utwierdzić Cię i przekonać do tego pięknego i niesamowitego materiału.

 

1. Miękki i przyjemny w dotyku

Aksamit jest tak niezwykle miękki i przyjemny w dotyku, że aż się prosi, aby go dotknąć. Czyni go to doskonałym materiałem do zastosowania w domu sprawiając, że wnętrze staje się przytulne i niezwykle przyjemne. Tkanina aż zaprasza, aby się w nią wtulić i wypocząć. Jest po prostu idealna na zimowe miesiące.

 

2. Ożywia wnętrze

Nic tak nie ożywia wnętrza jak piękny kolor. Wprowadzony do wnętrza będzie nie tyko zdobił, ale i zachwycał. Głębokie barwy aksamitu, takie jak ciemne zielenie, granaty, czerwienie w odcieniu burgundu wysuwają się w aranżacji na pierwszy plan. Ponieważ jest dostępny w szerokiej gamie form i kolorów zawsze możesz znaleźć coś dla siebie.

 

 

3. Efektownie mieni się w świetle

Cudowną cechą aksamitów jest to, że światło padając na materiał pod kątem, tworzy wspaniały efekt światłocienia. Aksamit po prostu uwielbia światło. Jego świetlisty połysk i głębia koloru sprawia, że nawet oszczędne w formie meble zyskują bardziej dekoracyjny, wręcz dostojny wygląd.

 

4. Dodaje elegancji i luksusu

Aksamit jak żaden inny materiał doda twojej aranżacji klasy i szyku. Należy on do szlachetnej grupy materiałów pluszowych, które charakteryzuje wspaniały subtelny połysk, dodający wnętrzom luksusu i elegancji.

 

 

5. Uniwersalny materiał

Pasuje do wszystkiego. Ten piękny materiał potrafi odmienić najprostszy mebel lub dodatek w wyjątkową ozdobę wnętrza. Tkanina ta dzięki swej wszechstronności odnajdzie się w każdym wnętrzu. Wygląda wspaniale w połączeniu z przemysłowymi gołymi ceglanymi ścianami, jak w przypadku wnętrz glamour, czy w nowoczesnych pomieszczeniach. Niezależnie od stylu pomieszczenia aksamit z łatwością się dopasuje, ocieplając wnętrze zachęcając do wypoczynku.

 

6. Wytrzymały i łatwy w czyszczeniu

Powszechnie uważa się, że aksamit jest bardzo wymagający w utrzymaniu. W rzeczywistości tkanina nie jest tak delikatna i może służyć długie lata, jeśli będziemy ją odpowiednio pielęgnować. Wystarczy regularnie ją odkurzać lub czyścić wilgotną szmatką, by usunąć wszelkie zabrudzenia.

 

 

7. Ponadczasowa tkanina

Tkanina ta obecnie powróciła nie tylko w modzie, pojawiając się w kolekcjach największych projektantów, ale sięgają po nią również dekoratorzy wnętrz, zafascynowani tę szlachetną tkaniną. Aksamit to wspaniała tkanina którą bez względu na upływający czas charakteryzuje piękno, elegancja i luksus. Aksamit to tkanina którą po prosu musisz mieć w swoim wnętrzu, bo nie da się oprzeć jej delikatnemu połysku, bogatej kolorystyce i wrodzonej elegancji.

Odkryj naszą ofertę aksamitnych krzeseł, aby znaleźć te, które będę dla Ciebie idealne…