Mieszkanie bezpieczne dla dziecka z akcesoriami Kids Care

06-03-2017

Zabezpieczenie narożnika mebli nakładką KidsCare 

 

W trosce o najmłodszych

Kiedy dziecko zaczyna raczkować lub stawiać swoje pierwsze kroki należy pomyśleć o przystosowaniu mieszkania, tak aby było one bezpieczne podczas pierwszych wędrówek malucha. Nie zawsze uda nam się upilnować go podczas zabaw, dlatego też warto pomyśleć o zastosowaniu zabezpieczeń dla dzieci. Zastanawiasz się jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej jak przygotować mieszkanie, aby było bezpieczne dla najmłodszych domowników.

 

1. Szuflady, szafki i lodówka

Zabezpieczenia narożników na meble oraz zabezpieczenia szuflad

Zamknięcia i blokady szafek oraz blokady szuflad zabezpieczają je przed niepożądanym otwieraniem przez dzieci. Dzięki temu dziecko pozbawione będzie dostępu do nieodpowiedniej zawartości szafek i szuflad, np. sztućców w kuchennych meblach i innych ostrych przedmiotów. Również produkty spożywcze takie jak mąka i cukier unikną uczestnictwa w kulinarnych zabawach na podłodze organizowanych przez juniorów. Zamknięcia narożne można stosować również w przypadku zabezpieczenia drzwi lodówki.

2. Bezpieczne gniazdka elektryczne

Niewielkich rozmiarów zaślepki do gniazdek elektrycznych ochronią Twoje dziecko przed wkładaniem przedmiotów oraz paluszków do środka unikając w ten sposób nieszczęśliwych wypadków. Zaślepki w razie potrzeby użycia gniazdka można wyjąć za pomocą specjalnego kluczyka, który dołączany jest do opakowania, a następnie ponownie umieścić zaślepkę. Zaślepki Kids Care można stosować w gniazdkach z uziemieniem lub bez uziemienia.

3. Kuchenka gazowa pod kontrolą

Ciekawość u dzieci nie zna granic. Kiedy zaczynają stawiać pierwsze kroki, wszystko muszą sprawdzić na swojej drodze, włącznie z pokrętłami kuchenki. O bezpieczeństwo zarówno dzieci jak i wszystkich domowników warto zadbać stosując specjalne nakładki na pokrętła, które zabezpieczą je przed dziećmi. Aby skorzystać z kuchenki wystarczy otworzyć nakładkę, a następnie zamknąć ją z powrotem. Produkt ten jest nie tylko łatwy w zamocowaniu i użytkowaniu, ale również odporny na wysokie temperatury.

4. Drzwi przyjazne dla maluszków

Otwieranie i zamykanie drzwi to jedna z zabaw, które dzieciakom sprawia wiele frajdy. Niestety zdarza się, że skutkiem takiej zabawy jest przytrzaśnięcie przez malucha paluszków. Nakładka ze specjalnie wyprofilowanym wcięciem pozwala wyeliminować tego rodzaju wypadki. Wystarczy ją nałożyć na krawędź drzwi, wystarczająco wysoko, aby znalazła się poza zasięgiem dziecka i gotowe. W razie konieczności zamknięcia całkowicie drzwi należy zsunąć nakładkę.

5. Ostre krawędzie blatów i stołów ujarzmione

Bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie... Czy nie ma nic lepszego niż zawody sportowe wokół stołu przeplatane licznymi upadkami? Na szczęście jako rodzic możemy ograniczyć dziecku kolekcję siniaków spowodowanych uderzeniami o ostre krawędzie stołów czy stolika kawowego. Wystarczy na każdy z ostrych kantów stołu czy szafki nałożyć osłony narożników wykonane z miękkiego tworzywa amortyzującego upadki.

 

Bezpieczne dziecko - spokojny rodzic

Wszystkie akcesoria Kids Care w żaden sposób nie utrudniają codziennych czynności dla dorosłych, a dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo dzieciom. Są bardzo proste w montażu i demontażu, a co najważniejsze nie pozostawiają śladów i ubytków w meblach po ich usunięciu.

O tym czy stosować zabezpieczenia w mieszkaniu czy nie, decyduje oczywiście indywidualnie każdy rodzic ;) Warto jednak zapoznać się z ofertą dostępną na rynku i rozważyć wprowadzenie zabezpieczeń jakie umożliwiają produkty Kids Care.


Nasi dostawcy: