(Nie)codzienne połączenia, czyli meble designerskie i vintage

28-04-2016

Przedpokój z meblami VintageWnętrza, w których mieszkamy, mówią wiele o nas samych, naszych potrzebach i   zainteresowaniach. Dlatego zbudujmy azyl, w którym dobrze się czujemy, ładujemy   baterie, cieszymy się wspólnie spędzonymi chwilami. Domowników często  charakteryzują różne gusta, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć style i   tworzyć z nich własną, wspólną jakość. Nie skazujmy więc od razu na porażkę   połączenia nowoczesnych mebli designerskich ze stylem vintage, bo efekt może   zaskoczyć nas samych.

 

Meble designerskie, czyli jakie?

Meble designerskie to ciekawe projekty, powstające z chęci stworzenia czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego. Jednak mają one nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim być komfortowe w użytkowaniu. Ważne jest to, że meble designerskie to swego rodzaju arcydzieła, dopieszczone pod wszystkimi względami, wysokiej jakości, stworzone specjalnie dla konkretnego pomieszczenia. Wnętrze nabiera wtedy wyjątkowego charakteru, a my sami możemy spędzać czas w otoczeniu rzeczy pięknych, wywołujących pozytywne emocje.

Kupienie designerskiego mebla jest równoważne z faktem, że będzie on niekonwencjonalny, sporządzony z pasją. Jedynie od nas zależy czego poszukujemy, może klasycznego modelu, prostoty, czy odrobiny szaleństwa? Możemy być pewni, że decydując się na kupno mebla designerskiego zyskujemy wspaniałe dzieło „domowej sztuki”. Dodatkowo wiemy, że będzie ono trwałe, bo projekt przemyślany był od początku do końca i wykonany z pieczołowitą starannością. 

Nowoczesna jadalnia z kominkiem

 

Styl vintage w meblarstwie

To znany i bardzo popularny trend, celem którego jest wykorzystywanie przedmiotów z przeszłości, odkrywanie ich ducha i charakteru. Styl vintage, zwany również stylem z duszą, to łączenie różnych mebli, w wyniku którego powstają ciekawe aranżacje. W taki właśnie sposób można łączyć nowoczesność z przeszłością, meble designerskie i vintage.

Największą zaletą tego stylu jest jego niesłabnąca popularność i to, że cały czas jest modny. Dlatego możemy korzystać z różnych materiałów, przerabiać meble z odzysku, odziedziczone po dziadkach i zestawiać je z designerskimi. I zawsze będzie się dobrze prezentować. Ich atutem, podobnie jak w przypadku mebli designerskich, jest jakość wykonania – to właśnie dzięki niej upływający czas wydobywa z nich szlachetność.

Styl vintage to dojrzewające piękno, klasa i nieograniczona użyteczność. Wnętrze jest przytulne i ciepłe, zachęca do tego by zostać na dłużej. Brak jest tu sztywnych ram, to bardziej eklektyzm, pozwalający na wyrażenie swojej kreatywności i podejścia do życia. Pragniemy ekstrawagancji? Proszę bardzo! Szukamy nowoczesnego wnętrza z meblami designerskimi i chcemy połączyć to z szafą dziadka? Żaden problem. W końcu to nasz dom, a w nim mamy wyrażać siebie.

Sofa w stylu Vintage

 

Design obok vintage: jak uniknąć kiczu?

Pragnąc zmian, często nie zastanawiamy się nad tym, że w całym tym miszmaszu możemy przekroczyć cienką granicę i zamiast oryginalnego efektu otrzymamy zupełnie przeciwny. Style przede wszystkim muszą ze sobą kontrastować, a my powinniśmy pamiętać o tym, że dodatki mają urozmaicać przestrzeń, a nie ją zagracać. Zachowajmy równowagę pomiędzy elementami vintage a designerskimi meblami. Możemy zdecydować się również na jeden mocny akcent i zaznaczyć go odpowiednim detalem, przykładowo sofą, czy krzesłem.

Nie bójmy się niecodziennych połączeń, eksperymentujmy. Popatrzmy na nasze meble zupełnie z innej perspektywy. Może się bowiem okazać, że to co na początku wyda nam się zupełnie różne, razem może stworzyć ciekawy efekt, a zyskać może na tym nasz dom. To dobry sposób na odświeżenie mieszkania i wprowadzenie nowego klimatu. 

Jeżeli szukasz gotowych inspiracji i w głowie masz już swój pomysł na urządzenie wnętrza a żaden z powyższych styli nie przypadł Ci do gustu, warto również przeczytać na naszym blogu o połączeniu mebli białych z czarnymi. Więcej o tym połączeniu przeczytasz w tym artykule: Czarne meble, białe meble. Jak odmienią Twoje wnętrze?

Szeroki wybór mebli designerskich znajdziesz w Meblowni.


Nasi dostawcy: