Nowoczesna ława: w stylu industrialnym, czy prowansalskim?

06-05-2016

Nowoczesna szklana ława

Rodzinne, przytulne pomieszczenie o pastelowych odcieniach to tylko niektóre z cech charakteryzujących styl prowansalski. Eleganckie wnętrza z nutką sentymentalnego antyku stanowią świetną bazę dla nowoczesnej ławy. Jego przeciwieństwem jest styl industrialny, który uwielbia minimalizm, surowość i kocha duże, loftowe wnętrza. Jednak i tu znajdzie się miejsce dla nowoczesnej ławy.

Nowoczesna ława w stylu industrialnym

Kwintesencją industrialnego stylu są surowe wnętrza, metalowe dodatki i wysłużone meble. Nie jest on uniwersalny, co nie zmienia faktu, że pomieszczenie nabiera nowego charakteru, na którym zyskują stare meble. Do takiego wnętrza świetnie pasuje minimalistyczna, nowoczesna ława. Stworzona przez designera jest funkcjonalnym detalem, który urzeka swoim pięknem i prostotą. Ten element wyposażenia jest swego rodzaju wizytówką wnętrza, ukazującą wyszukany gust domowników.

By odnaleźć się w industrialnym, stylu meble powinny być wykonywane z naturalnych materiałów, zawierać w sobie elementy postarzanego metalu. Wnętrza są utrzymane w niecodziennej kolorystyce, szarościach, czerniach, a nawet czerwieni! To wszystko jest pozostałością po fabrykach i warsztatach, które zaczęto adaptować na pomieszczenia mieszkalne. Na tej podstawie powstał styl industrialny. Nowoczesne ławy świetnie wpisują się w ten klimat, charakteryzują się bowiem prostotą, funkcjonalnością i minimalizmem. Jednak nie zapominajmy, że wygoda też jest istotna, dlatego dobrze zdecydować się na sofę lub kanapę. Niezwykłym atutem stylu industrialnego jest możliwość połączenia rzeczy starych z nowymi.

Jeżeli nie ława to warto sprawdzić alternatywę i poszukać designerskiego stolika który, będzie świetnym zastępstwem dla nowoczesnej ławy. Przeczytaj na naszym blogu artykuł: Jak znaleźć idealny designerski stolik?

Dodatki do stylu industrialnego

Decydując się na dodatki do stylu industrialnego, musimy mieć świadomość, że należy ograniczyć je do minimum. W co warto zainwestować? Przede wszystkim grafiki, na których znajdują się miasta lub mosty. Równie dobrze sprawdzą się elementy konstrukcyjne, dlatego jeśli mamy je w swoim wnętrzu, powinniśmy je odpowiednio podkreślić. Oprócz nowoczesnych ław, kluczowym dodatkiem są lampy wykonane z metalu. Możemy tutaj skorzystać z prawdziwych, ale odnowionych lamp pochodzących z fabryki.

A może nowoczesna ława w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski, podobnie jak industrialny, uwielbia naturalne materiały, np. drewno. Dzięki temu wnętrze sprawia wrażenie przytulnego i sielskiego. Nowoczesne modele ław świetnie wpisują się w charakter pomieszczenia urządzonego w stylu prowansalskim. Dobrze, gdy jej powierzchnia będzie postarzana, wtedy mebel zyska na autentyczności. Tapicerki sof oraz krzeseł tworzone są z żakardów i kretonów o różnorodnej kolorystyce. Dominuje beż, oliwkowa zieleń i pomarańcza. Idealnymi odcieniami sprawdzającymi się takim wnętrzu będą pastele, najpopularniejsza jest biel i szarość.

Jak dobrze dobrać nowoczesną ławę do wnętrza w stylu prowansalskim? Przede wszystkim, warto zastanowić się, na czym nam zależy. Jeśli chcemy stworzyć oryginalne pomieszczenie, zdecydujmy się na dodatki do mebli wykonane z kutego żelaza. Możemy również połączyć szkło i drewno.

 

Prowansalska ława w salonie

Stylowe bibeloty

Decydując się na zakup nowoczesnej ławy, musimy mieć świadomość, że powinniśmy zadbać o jej zabezpieczenie. Taką ochronę może zapewnić serweta, oczywiście stworzona z naturalnego materiału jak, np. bawełna. Dobrze, gdy zawiera w sobie kwiecisty element. Jeśli chcemy wprowadzić element świeżości, zainwestujmy w doniczkową lawendę lub bukiet kwiatów. Z pewnością to nada naszemu wnętrzu przyjemnego charakteru.

Pomimo różnic w stylu industrialnym i prowansalskim, nowoczesna ława staje się elementem nadającym charakter i szyk. To wizytówka domu, w którym czujemy się dobrze. Jedynie od nas zależy jaki styl nam bardziej odpowiada. Niezależnie od wyboru mamy pewność, że ten jeden element – nowoczesna ława – może zdecydować o stylu całego wnętrza.

Ławy pasujące do różnych wnętrz znajdziesz w Meblowni.


Nasi dostawcy: