Minimalizm i nowoczesność w twojej kuchni - czarne szuflady

17-05-2022

Minimalizm i nowoczesność w twojej kuchni - czarne szuflady

nowoczesne czarne szuflady

Systemy szuflad wyposażone w czarne boki coraz częściej można spotkać w projektach mebli kuchennych. Czarne szuflady kuchenne to trend, który pozwala na stworzenie nie tylko funkcjonalnej, ale również eleganckiej zabudowy kuchennej. Do tej pory królowały białe kuchnie, a w nich białe lub szare szuflady. Obecnie moda poszła w kierunku ciemnych kolorów, zarówno jeżeli chodzi o kolor frontów, uchwytów i dodatków kuchennych. Tak samo jest z okuciami meblowymi. W ofercie największych producentów znajdziesz czarne systemy szuflady, ale również czarne zawiasy meblowe.

Rozwiązania kuchenne w czarnym kolorze to możliwość stworzenia standardowych, jak również wewnętrznych szuflad. Czarne szuflady wewnętrzne będą uzupełnieniem klasycznych szuflad, a razem stworzą spójną i funkcjonalną całość. Warto wprowadzić to rozwiązanie na przykład w szufladzie pod zlewozmywakiem. Taka szuflada wewnętrzna zamontowana w tym miejscu będzie idealnym schowkiem do przechowywania worków na śmieci oraz gąbek do zmywania, które będą zawsze pod ręką, tuż obok zlewu, ale w ciągu dnia sprytnie schowane.

czarne szuflady wewnętrzne

 

Nowoczesne szuflady wewnętrzne to także ciekawy sposób na stworzenie mini spiżarni w Twojej kuchni. Wystarczy w wysokiej szafie zmontować szuflady w jej wnętrzu, pamiętając dodatkowo o zastosowaniu odpowiednich zawiasów z zerowym uskokiem, aby szuflady można było całkowicie wysuwać poza szafkę i tym samym zyskać swobodny dostęp do przechowywanych w niej produktów. To rozwiązanie, które możesz zastosować w wąskiej jak i bardzo szerokiej szafie. Stworzona w ten sposób minimalistyczna kuchnia z czarnymi szufladami wewnętrznymi pomieści wszystko czego potrzebujesz do gotowania, a odpowiednio dobrany system szuflady i ich wysokość sprawi, że zachowasz ład i porządek.

Czarne szuflady wewnętrzne Blum Tandembox Antaro

Jednym z systemów posiadających czarne szuflady są produkty marki Blum – Tandembox Antaro. To szuflada powszechnie stosowana w kuchniach, ale tym razem przedstawiamy ją w czarnej odsłonie. Zastosowano w niej sprawdzoną już prowadnicę Tandembox dostępną w kilku długościach, co pozwala na realizację szuflad o niewielkiej głębokości, np. 350 mm, jak również bardzo głębokich np. 700 mm. W zależności od długości prowadnicy dostępne są dwa obciążenia do wyboru: 30 kg i 65 kg. Przy obu szuflady poruszają się lekko, a zintegrowany system Blumotion zapewnia ciche i delikatne domykanie szuflad.

Czarne szuflady Blum dostępne są w dwóch wersjach. Z klasycznymi bokami o wysokości 83 mm (potocznie określane jako „M”) lub o wysokości 115 mm (określane jako „K”). Oba rodzaje boków w połączeniu z odpowiednimi akcesoriami (panel wewnętrzny plus złączki) można zastosować jako czarne szuflady wewnętrzne Tandembox Antaro. W przypadku wysokich szuflad (wysokość „C” oraz „D”) stosuje się dodatkowo reling poprzeczny przy montowaniu ich jako szuflady wewnętrzne. Zarówno panel jak i reling są dostępne w długości, która pozwala na stworzenie szerokich, nawet metrowych szuflad. W przypadku wysokich szuflad wewnętrznych, bok można dodatkowo wyposażyć w szkło dekoracyjne, co znacznie uatrakcyjni wygląd szuflad.

czarna szuflada blum

Czarną szufladę Tandembox Antaro można zastosować również jako specjalną szufladę pod piekarnik. Wystarczy z oferty wybrać boki o wysokości „N”, które w połączeniu z dedykowanymi złączkami i prowadnicami, stworzą najniższą możliwą szufladę, która zmieści się w zabudowie, tuż pod piekarnikiem, tworząc dodatkowe miejsce do przechowywania. A takiego w kuchni nigdy za wiele.

Czarna szuflada wewnętrzna Blum to ciekawa opcja na uzupełnienie i optymalne wykorzystanie standardowych szuflad z bardzo wysokim frontem. To także dobry sposób na zagospodarowanie wnętrza szafy, garderoby czy mebli łazienkowych. Czarna szuflada Blum może być zastosowana w dowolnym meblu.

Czerń w szufladach Matrix Hafele

czarna szuflada s slim

Firma Hafele również zadbała, aby w swojej ofercie zaprezentować czarne szuflady. Tym razem jest to seria szuflad Matrix S Slim, która wyróżnia się prostymi i cienkimi bokami (13 mm), dostępnymi między innymi w czarnym wybarwieniu. Zastosowanie cienkiego płaszcza w bokach sprawia, że wnętrze szuflady jest jeszcze bardziej funkcjonalne i pojemniejsze niż dotychczas. Szuflady Matrix S Slim warto zastosować jako wyposażenie szafek kuchennych, zwłaszcza, że ich udźwig wynosi aż do 35 kg.

Czarna kolorystyka szuflad dostępna w trzech wysokościach boków umożliwia adaptację szuflad w każdym wnętrzu, a także dowolną konfigurację w pionie szafki. Idealnie prosty kształt boków sprawia, że matowa czerń, które je pokrywa, prezentuje się bardzo elegancko. To ponadczasowe rozwiązanie, które będzie nie tylko funkcjonalne (bo o to głownie chodzi), ale również będzie cieszyć oko każdego dnia. Dodatkowo prowadnice w tym systemie wyposażone są w ciche i delikatne domykanie, które podnoszą komfort korzystania z mebli, przez cały okres ich użytkowania.

Gdzie się sprawdzą czarne szuflady?

Na zadane powyżej pytanie, odpowiedź jest krótka i prosta, otóż wszędzie! Dokładnie tak. Czarne szuflady można zastosować w meblach kuchennych, w pokoju dziennym, w zabudowie garderoby, łazience, a nawet w biurze. Wymieniać można bez końca, bo nic nas nie ogranicza, a szeroki wybór długości prowadnic, ich funkcji, wysokości boków sprawia, że w każdym meblu można zastosować systemy szuflad z czarnymi bokami. Czerń to kolor, który nigdy nie wychodzi z mody. Stosowany jako wewnętrzne uzupełnienie szafek dopasowuje się do każdego stylu mebla.

Oczywiście ostatnimi czasy rozwiązanie to stosowane jest głównie w kuchniach. Przede wszystkim jako standardowe szuflady, zarówno te wyposażone w uchwyty jak i w rozwiązaniach z gładkimi frontami. Oprócz tego stosowane są także czarne szuflady wewnętrzne jako uzupełnienie aranżacji kuchni.

Zadbaj o kuchenne detale wybierając czarne okucia meblowe, które zachwycają nowoczesną formą i elegancją. Produkty te to dowód na to, że funkcjonalność i piękno mogą iść w parze. Głęboka czerń perfekcyjnie wpisze się w każdą aranżację utrzymaną w różnych stylach.

Gdzie zastosować czarne szuflady wewnętrzne oprócz mebli kuchennych? Jak wspomnieliśmy wcześniej, można zastosować je w każdym pomieszczeniu w domu. Nasi klienci realizują swoje projekty na garderobę często z użyciem czarnych wewnętrznych szuflad, które sprawdzają się zarówno w garderobie po stronie kobiecej jak i męskiej. Zwłaszcza, że czerń jest dość uniwersalna i elegancka. O czarnej szufladzie wewnętrznej warto pomyśleć także w zabudowie na korytarzu. Szuflady w czerni można wykorzystać do przechowywania obuwia, a także dodatków w postaci czapek, szalików, rękawiczek. Z odpowiednio dobranym organizerem można stworzyć szufladę wewnętrzną na drobiazgi, które warto aby były zawsze pod ręką przy wyjściu z domu: klucze, smycz dla psa, zegarek. Za drzwiami szafy możesz stworzyć eleganckie wnętrze, wyróżniające się czarną kolorystyką.

Nasi dostawcy: