Pantograf do szafy - wykorzystaj optymalnie przestrzeń

07-06-2016

 

Szafa to jeden z najważniejszych mebli w całym mieszkaniu. Planując zagospodarowanie jej wnętrza warto mieć na uwadze, że jest to wydatek na długie lata. Staranne zaprojektowanie wnętrza wykorzystujące optymalnie całą przestrzeń pozwoli na pomieszczenie nie tylko ubrań, ale również pościeli, ręczników, butów, a nawet odkurzacza. Dzięki temu wszystko znajdzie się w jednym miejscu.

 

Ubrania na wyciągnięcie ręki - pantografy do szaf

Biały pantograf w szafie

Dotychczas w górnych partiach szafy przechowywano jedynie ubrania i rzeczy sezonowe, z których nie korzystało się przez cały rok, ze względu na utrudniony do nich dostęp. Idąc z duchem czasu producenci zadbali o rozwiązania dla takich sytuacji. Powstały pantografy do szaf.

Pantografy inaczej określane są jako opuszczane drążki do wieszaków, które umożliwią dostęp do wysoko powieszonych ubrań bez konieczności wspomagania się stołkiem, krzesłem czy drabinką. Za pomocą specjalnego uchwytu znajdującego się pośrodku drążka opuszcza się go na dół, a po zdjęciu potrzebnych ubrań, wystarczy popchnąć drążek, a pantograf wróci do pozycji wyjściowej.

 

Zachowaj ład i porządek w swojej garderobie

Pantografy dzięki możliwości regulowania ich szerokości można dopasować do każdej szafy, garderoby oraz wnęki. Jego funkcje użytkowe idą w parze z eleganckim i estetycznym wyglądem. Pantograf ułatwia dostęp do ubrań, zachowując przy tym ład i porządek.

Możliwość obciążenia wieszaka nawet do 10 kg pozwoli na umieszczanie na nim cięższych ubrań takich jak kurtki i płaszcze. Spraw, aby ubrania w Twojej szafie były na wyciągnięcie ręki.


Trzeba pamiętać również że występuje wiele rodzajów pantografów do szaf. By wybrać optymalny podnośnik który spełni oczekiwania warto zapoznać się z artykułem na naszym blogu: Rodzaje podnośników w pantografie do szafy

Zanim zakupisz pantograf przeczytaj również artykuł: Wymogi związane z montażem pantografu do szafy


Nasi dostawcy: