Szuflady tackowe Blum - dodatkowa przestrzeń

18-07-2022

szuflada tackowa

Szuflady tackowe Blum - zyskaj dodatkową przestrzeń

Szuflady tackowe Blum będą wszechstronnym i stabilnym pomocnikiem w Twoim domu. Na co dzień sprytnie schowane, pojawią się, gdy będą potrzebne. Tworzą dodatkową przestrzeń roboczą i dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych w każdym pomieszczeniu. Sprawdzą się w łazience, kuchni, a nawet pokoju dziennym.

Szuflada tackowa Blum to dodatkowa przestrzeń robocza. Na przykład w łazience umieszczona między pralką a suszarką, będzie idealnym miejsce do odstawienia kosza z praniem. W kuchni posłuży jako wysuwana półka na sprzęt AGD, taki jak robot kuchenny. Ułatwi do niego dostęp, bez konieczności wyjmowania ręcznie sprzętu. Wystarczy wysunąć szufladę tackową z szafki wraz z robotem kuchennym lub każdym innym sprzętem. Szuflady tackowe mogą być obciążone do 40 kg w przypadku montażu na prowadnicach Movento oraz do 30 kg w przypadku prowadnic Tandem.

 

szuflada tackowa w kuchnii

 

Warto wybrać szuflady tackowe z blokadą, która zabezpieczy je przed przypadkowym wsunięciem się do szafki. Firma Blum zadbała o to, aby po wysunięciu się szuflady, od razu uruchomiła się blokada z dwóch stron (przy zastosowaniu relingu synchronizującego). Szuflada tackowa z blokadą to bezpieczeństwo w ich użytkowaniu.

Dlaczego warto stosować szuflady tackowe?

Ponieważ ułatwiają i usprawniają niektóre czynności domowe. Pozwalają na zaaranżowanie funkcjonalnej przestrzeni roboczej. Rozwiązanie to może być wyposażone w nowoczesne technologie ruchu. Wszystko zależy od prowadnic, które wybierzemy. Możliwość łączenia z różnymi technologiami ruchy Blum, sprawia że otrzymamy aż 3 opcje do wyboru, dzięki którym powstanie:

  • szuflada tackowa z Blumotion
  • szuflada tackowa z Blumotion Tip On
  • szuflada tackowa z Tip On

W przypadku każdego z powyższych rozwiązań można dodatkowo zastosować blokadę szuflady tackowej, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i uchronić się przed przypadkowym wypięciem szuflady. Zwłaszcza, gdy na szufladzie przechowywany będzie ciężki sprzęt kuchenny lub szklane przedmioty. Automatycznie uruchomiona blokada po pełnym wysunięciu szuflady sprawia, że nie musimy za każdym razem pamiętać o niej. Potem wystarczy jednym ruchem dłoni zwolnić blokadę – wystarczy po jednej stronie, a reling synchronizacji zwolni blokadę po obu stronach.

Blokada prowadnicy tackowej – parametry

Blokada prowadnicy tackowej Blum to dodatkowy element, który należy dokupić do montażu, aby szuflada tackowa spełniała swoje zadanie, uwzględniając pełne bezpieczeństwo użytkowania. Sam montaż to tylko kilka prostych czynności. 

 

blokada szuflady tackowej

 

Blokada szuflady tackowej występuje w katalogu pod symbolem 295H5700, która przeznaczona jest do montażu z prowadnicami Movento oraz Tandem. W przypadku prowadnic Tandem 19 mm należy zastosować produkt o symbolu 295F5700. Należy pamiętać, że stosuje się ją tylko do prowadnic z pełnym wysuwem. Także szuflad tackowych nie można montować na prowadnicach z częściowym wysuwem. Do blokady można zastosować także reling synchronizacji, który umożliwia zwalnianie blokady jedną ręką.

Nie ograniczaj się - szuflady tackowe są wszechstronnego zastosowania

Jak wspominaliśmy wcześniej szuflady tackowe można stosować w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu czy nawet w biurze. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Niekiedy taka dodatkowa przestrzeń robocza może znacznie poprawić wykonywaną pracę. Szuflady tackowe do mebli kuchennych to sposób na sprytne schowanie ciężkiego sprzętu kuchennego, np. robota planetarnego lub ekspresu do kawy. Na co dzień można je ukryć w szafie, a gdy będą potrzebne to dopiero wtedy wysunąć je z pomocą szuflady tackowej, po czym ponownie schować w szafie. Jest to o wiele prostsze rozwiązanie niż fizyczne dźwiganie tak ciężkiego sprzętu AGD. Szuflada tackowa w kuchni może być używana jako dodatkowy blat roboczy. Zamontowana na wysokości początku dolnych szafek będzie miejscem do przygotowywania posiłków. Może posłużyć również jako niewielki stolik kuchenny, w bardzo małych kuchniach, znajdujących się zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, szczególnie w kawalerkach.

 

szuflada tackowa blum

 

Szuflady tackowe do mebli łazienkowych to rozwiązanie, które najczęściej stosuje się jako półkę, pomiędzy pralką a suszarką do ubrań, ustawioną w pionie, jedna nad drugą. Szuflada tackowa w tym miejscu to idealny pomocnik przy wyjmowaniu prania. Wystarczy ustawić na niej kosz, a następnie bez konieczności schylania się, wyjąć pranie z suszarki umieszczonej nad pralką. Następnie wystarczy zwolnić blokadę i schować szafkę. Jeżeli zastosujesz tutaj prowadnice Movento czy Tandem z funkcją tip-on, to samo wyjmowanie szuflady też będzie szybkie i proste. Wystarczy wtedy nacisnąć przód szuflady tackowej, a wysunie się sama.

 

szuflada tackowa w łazience

 

Szuflady tego typu to dobre rozwiązanie również w miejscach pracy. Szuflady tackowe do biur i gabinetów to wbrew pozorom dobry sposób na zwiększenie funkcjonalności, na przykład niewielkiego biurka. Wysunięta szuflada tackowa to dodatkowe miejsce na sprzęt biurowy albo miejsce na ustawienie dodatkowego laptopa, gdy na biurku brak już miejsca.

 

szuflada tackowa w biurze

 

Pamiętaj, że szuflada tackowa może być zamontowana na prowadnicach movento i tandem, zarówno na płytę 16 mm oraz 19 mm. Do wyboru masz również 3 technologię ruchu – wybierz odpowiednią dla Ciebie. Może to być tylko funkcja cichego domykania Blumotion, tylko funkcja bezuchwytowego otwierania tip-on, albo połączone obie funkcje, dla większego komfortu użytkowania.

Nasi dostawcy: