Poznaj uchwyty meblowe z powłoką Soft Touch firmy Gamet

25-02-2020

Uchwyty meblowe game serii Soft Touch

Wydawać by się mogło, że uchwyty oraz gałki meblowe to mało znaczący dodatek do naszych mebli. Czy na pewno tak jest? Źle dobrane mogą pozbawić uroku nawet najbardziej elegancką komodę. Warto więc poświęcić chwilę na dobór odpowiedniego uchwytu meblowego. Szczególnie, że oferta na rynku akcesoriów meblowych jest tak szeroka, że do każdego mebla można dobrać ten najodpowiedniejszy finalny akcent. Zwłaszcza, że oferta niedawno poszerzyła się o uchwyty z powłoką aksamitną za sprawą firmy Gamet.

Wyjątkowe uchwyty z innowacyjną powłoką

Wyjątkowe uchwyty - o czym mowa? Otóż o kolekcji Encato firmy Gamet wprowadzonej niedawno do oferty akcesoriów meblowych. Czym więc wyróżnia się ta kolekcja opowiemy poniżej. Uchwyty jak również gałki wyprodukowane są z metalu, ale ich powierzchnia pokryta jest innowacyjną powłoką określaną jako "soft touch". Powłoka ta jest miękka i przyjemna w dotyku i można ją porównać do miękkości aksamitu.

Kolekcja ta jak wspomnieliśmy obejmuje zarówno uchwyty jak i gałki, które można w ciekawy sposób łączyć ze sobą. Uchwyty dostępne są w 3 rozstawach: 128 mm, 160 mm oraz 320 mm co daje nam odpowiednio całkowitą długość wynoszącą: 140 mm, 172 mm oraz 332 mm. Przy czym wysokość z każdego uchwytu jest taka sama i wynosi 30 mm, a szerokość 15 mm.

Wybierz swój kolorKolory uchwytów Gamet z serii Soft Touch

Linia kolorystyczna została dobrana zgodnie z panującymi trendami kolorystycznymi, które można zaobserwować również na rynku farb do malowania wnętrz. Wśród nich znaleźć można klasyczną, nigdy nie wychodzącą z mody biel i czerń.

Dla miłośników pastelowych kolorów polecamy brudny lub delikatny róż, które będą ciekawym akcentem w meblach typu toaletka, komoda lub w pokoju dziewczynki.

Z delikatniejszych odcieni do wyboru mamy jeszcze kolor lawendowy i liść szałwii, które będą dobrym wyborem do jasnych frontów.

Dla osób poszukujących wyrazistych dodatków polecamy wybór gałek GP16 i uchwytów UU52 w kolorze grafitowym, granatowym, terakoty i żółtym. 

Gdzie zastosować uchwyty i gałki Soft Touch?

Uchwyty z powłoką satynową sprawdzą niemal w każdym pomieszczeniu. Wszystko zależy oczywiście od stylu mebli, materiałów z jakich zostały wykonane. Dlatego też uchwyty satynowe warto wziąć pod uwagę do każdych mebli: kuchennych, pokojowych a nawet w łazience. Uchwyty z miękką powłoką na swojej powierzchni to dobry wybór również do pokoju dziecka. Szczególnie, że pastelowa kolorystyka dostępna w ofercie firmy Gamet będzie idealnie współgrać z kolorowym wystrojem pokoju maluszka.

Jak zamontować uchwyty meblowe?Jak zamontować uchwyty meblowe Gamet

Montaż uchwytów i gałek meblowych jest dosyć prosty, ale należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, aby nie zrobić niepotrzebnych otworów w nowych frontach. Dlatego też do montażu przygotuj nie tylko wiertarko-wkrętarkę, ale również poziomnicę i ołówek, aby nie mierzyć nic na oko.

1. Wyznaczając miejsca na otwory należy zachować równe linie zarówno w poziomie jak i w pionie (dotyczy zarówno szuflad jak i szafek wiszących jedna pod drugą).

2. Mocując gałki w szafkach tuż przed wykonaniem otworu sprawdź raz jeszcze, na którą stronę będą otwierane drzwi, aby przez przypadek nie zamontować gałki meblowej po stronie zawiasów.

3. Dobierz średnicę wiertła do rozmiaru gwintu, a także rodzaj wiertła do materiału, w którym będziesz wykonywać otwory.

4. W zaznaczonych ołówkiem miejscach należy zrobić otwory przelotowe. Przed montażem uchwytów warto oczyścić otwory.

5. Przykładamy uchwyt do frontu i dokręcamy wkrętami. Możemy do tego wykorzystać wkrętarkę lub śrubokręt.

O wiele prościej będzie w przypadku wymiany starych uchwytów na nowe. Jest to dobry sposób na odświeżenie wnętrza niewielkim kosztem. W tym przypadku przed zakupem nowych uchwytów należy zmierzyć rozstaw otworów montażowych jaki posiadamy w naszych meblach i tym sugerować się w trakcie zakupu. Dzięki temu nie będzie potrzeby robienia nowych otworów i maskowania starych. A sama wymiana będzie polegała jedynie na wykręceniu starych uchwytów i zastąpieniu ich nowymi. W przypadku gałek jest jeszcze prościej, gdyż najczęściej mocowana jest za pomocą tylko jednego wkręta.

Wszystkie dostępne uchwyty i gałki meblowe znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

 

            

Nasi dostawcy: