Prowadnice Movento Tip-On Blumotion - rozwiązanie na wysokim poziomie

01-12-2016

 System szuflad Tip on Blumotion Movento

 

Systemy szuflad wyposażone w cichy domyk z systemem Tip-On

System Tip-On Blumotion dedykowany do krytych prowadnic Movento to wygodne rozwiązanie przeznaczone do frontów bez uchwytów. To połączenie delikatnego i cichego domyku Blumotion z systemem Tip-On (mechanicznego wspomagania otwierania). Połączenie obu tych funkcji zapewnia wygodne użytkowanie szuflad. W systemie tym szuflada otwierana jest poprzez lekkie naciśnięcie frontu i zamykana poprzez jej popchnięcie, a przy tym cicho i bez zbędnego trzaskania frontu o szafkę. Dodatkowo zastosowanie stabilizatora pozwala na uzyskanie płynnego i stabilnego ruchu także w przypadku wyjątkowo wysokich i szerokich szuflad.

 

Zastosowanie szuflad Tip On Blumotion w twoim domu

 

Wysoka jakość wykonania oraz zaawansowana technologia zapewniają sprawne działanie obu funkcji nawet przy próbie otwierania szuflady poprzez pociągniecie lub zamykanie przez jej dociskanie. Niewątpliwe jest to duża zaleta, która sprawdzi się szczególnie w przypadku kilkuletnich domowników, którzy do swoich zabaw włączają także wszystkie szuflady w domu.

Uniwersalność systemu Tip-On Blumotion, których podstawą są prowadnice Movento i Legrabox sprawia, że jest to rozwiązanie przeznaczone do realizacji w każdym pomieszczeniu: kuchni, łazience i pokoju. Każde z tych pomieszczeń możesz wyposażyć w meble z frontami bez uchwytów, uzyskując przy tym wysoki komfort użytkowania szuflad przez długie lata, gdzie przebieg ruchu wspomagany jest jedynie w sposób mechaniczny.

Prowadnice z podwójnym systemem opisanym powyżej to gwarancja stabilności ruchu szuflady, a także możliwość ich dużego obciążenia. Do wyboru w ofercie Blum znajdują się prowadnice z pełnym wysuwem z 40 i 60 kg udźwigiem dostępne w długościach od 270 do 750 mm.

 

Jak skompletować pełny zestaw szuflady? - co będzie nam potrzebne ?

Chcąc uzyskać ciche domykanie połączone z systemem push to open w prowadnicach Movento należy wyposażyć je w specjalne akcesoria. Jednostki systemu Tip-On Blumotion dostępne są w różnych wariantach siły, dopasowanych do obciążenia i długości prowadnicy. Natomiast zbierak stosuje się do wszystkich jednostek. W skład kompletu wchodzą:

 

Dane techniczne prowadnic Blumotion

 

Dzięki 4 wymiarowej regulacji uzyskać można precyzyjny układ szczelin. Przy czym regulacja głębokości przeprowadzana jest bez konieczności użycia narzędzi. Zintegrowana jest w pokrętle. Szuflada może być wyregulowana do 2,5 mm szczeliny frontu, dzięki czemu Tip-On Blumotion sprawdzi się również w przypadku mebli kuchennych.

Jeżeli szukasz innych prowadnic do swojej kuchni, koniecznie przeczytaj wpis na naszym blogu o prowadnicach Hettich Quadro. Więcej o ich zaletach i funkcjonalnościach przeczytasz w tym artykul: Prowadnice Quadro - wysoki komfort użytkowania szuflad


Nasi dostawcy: