Skandynawskie meble kontra polski design

29-04-2016

Meble w salonie

Meble skandynawskie, o zaletach których już wspominaliśmy, są proste i  minimalistyczne. Ich główną zaletą jest wykorzystywanie drewna jako materiału.  Dzięki temu w łatwy sposób można zmienić ich odcień. Zupełnie inaczej jest z  polskim designem. Każdy z mebli tworzony według tej zasady jest oryginalny, to  takie małe dzieło sztuki. Nasuwa się więc pytanie, czy istnieje możliwość, by mogły  współistnieć w jednym wnętrzu?

Skandynawskie meble – skąd ta popularność?

Meble rodem ze Skandynawii świetnie odnajdują się w każdym miejscu, tworząc  wspaniały klimat. Posiadają neutralne odcienie, chętnie mieszają się z innymi stylami. Takie meble cechuje minimalizm i prostota. Są bardzo praktyczne, wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Ich kolejnym atutem jest funkcjonalność i organizacja. Łatwo się czyszczą i przenoszą. A dodatkowo są naprawdę ładne. Skandynawowie pragną, by ich produkty były jak najbardziej uniwersalne, a jednocześnie były mocnym akcentem wnętrza. Ich naczelną zasada jest tworzenie wspaniałych mebli z konkretnym zamysłem. Jeśli konstruują sofę to taką, która będzie sprawiać, że chcemy na niej wypoczywać - bez zbędnych elementów.

Decydując się na meble w skandynawskim stylu, możemy być pewni, że nasze mieszkanie będzie przestronne, nowoczesne, a my sami będziemy się tam świetnie czuć. Prócz prostej elegancji, nasze wnętrze będzie także komfortowe, wprowadzi nas ponadto w nastrój spokoju i harmonii. Dzięki temu wypoczynek w takim pomieszczeniu to prawdziwa przyjemność.

 

Sypialnia w stylu skandynawskim

Polski design odpowiedzią na indywidualne potrzeby

Meble z Polski kreowane przez polskich projektantów są perełkami tworzonymi dla jednostek. To nie masowy produkt, a po prostu dzieło sztuki. Tworzone są z dbałością o szczegóły. To taka sztuka użytkowa, która swoim designem nadaje naszemu mieszkaniu niepowtarzalny styl.

To nie tylko technika, ale sposób zakomunikowania światu swojej idei. Tu nie wystarczy sama koncepcja – potrzeba znacznie więcej. Projektant, tworząc dany mebel, musi mieć świadomość tego, do jakich odbiorców kieruje swój produkt. Element wyposażenia domu nie może być jedynie piękny, ale także funkcjonować w przestrzeni, stać się jej częścią.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Co łączy szwedzkie meble oraz polski design?

Wbrew pozorom jest wiele elementów, które łączą te oba style. Przede wszystkim jest to wysoka jakość materiału z którego są produkowane. Dbanie o każdy detal, precyzja wykonania i zachwyt klienta. Ich atutem jest też piękno danego produktu, ale także jego praktyczna użyteczność.

Czy takie połączenie jest możliwe?

Zarówno szwedzkie meble, jak i polski design mogą istnieć samodzielnie, ale i świetnie się uzupełniać, tworząc oryginalne aranżacje. Nie musimy decydować się tylko na jeden styl, ale czerpać z nich obu to, co najlepsze. Dzięki temu stworzymy wnętrze odpowiadające poczuciu naszej estetyki. I szwedzki i polski design mogą być ponadczasowe, dlatego nie musimy się obawiać, że nasza aranżacja szybko wyjdzie z mody.

Musimy jednak pamiętać o dodatkach, które zawsze dodają uroku naszemu wnętrzu. W przypadku szwedzkich mebli możemy poszukać prostych form, łagodzących szalony produkt polskiego designu. Może to być gruby koc lub białe świecie, dodające nastrojowości.

Ważną rolę odgrywa również oświetlenie. Brak firan to jeden z rozpoznawczych znaków wnętrz skrojonych na miarę szwedzkiego stylu. Idealnym rozwiązaniem będą za to rolety, pasujące również do polskiego designu.

Skandynawskie meble i polski design wcale nie muszą być w opozycji. Wręcz przeciwnie, mogą się świetnie uzupełniać. Prostota i minimalizm to świetna baza dla każdego stylu.


Przeczytaj również inny artykuł o skandynawskich meblach i zapoznaj się z naszymi produktami w sklepie.
Link do drugiego artykuły: Stoliki kawowe w stylu skandynawskim - nowości w naszej ofercie

 

Meble w stylu szwedzkim i wpisujące się polski design znajdziesz w sklepie Meblownia

 

Nasi dostawcy: