System szuflad InnoTech Atira - nowa forma jakości

07-04-2016

Szuflada o wszechstronnym zastosowaniu

System szuflad InnoTech Atira od firmy Hettich charakteryzujący się wyrazistymi konturami. Dzięki różnym wariantom i sposobom wykończenia boków możesz indywidualnie dopasować szufladę do pozostałych mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Niepowtarzalny design połączony jest ze sprawdzoną techniką, która gwarantuje płynny ruch nawet mocno obciążonym szufladom. Dostępne 3 podstawowe wysokości szuflad: 70 mm, 144 mm oraz 176 mm pozwolą na optymalne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Szuflada o wysokości 54 mm i długości nominalnej 470 mm stosowana jest jako szuflada pod piekarnik.

 

Szuflady InnoTech Atira

System szuflad InnoTech Atira

Bazując na jednej podstawowej oskrzyni można stworzyć różne szuflady. Atira daje nieograniczoną swobodę w zakresie projektowania. Wszelkiego rodzaju modyfikacji można dokonać z łatwością. Stwórz własną szufladę odpowiadającą Twojemu stylowi bazując na oskrzyni o wysokości 70 mm:

  • szuflada z relingiem, wysokość 144 mm
  • szuflada z relingiem, wysokość 176 mm
  • szuflada z drugim poziomem relingów, wysokość 176 mm
  • szuflada z relingiem i TopSide z metalu, wysokość 176 mm
  • szuflada z relingiem i TopSide ze szkła, wysokość 176 mm
  • szuflada z DesignSide, wysokość 176 mm
  • szuflada z DesignSide, wysokość 144 mm
  • szuflada z relingiem i TopSide ze szkła, wysokość 144 mm
  • szuflada z relingiem i TopSide z metalu, wysokość 144 mm

 

Boki szuflady InnoTech

Boki szuflady w systemie Hettich pełnią zarówno funkcję użytkową jak i dekoracyjną. Oskrzynia dostępna jest w kolorze srebrnym, antracytowym oraz białym. Bazując na jednej oskrzyni bok możesz wykończyć za pomocą jednego lub dwóch relingów, relingu i TopSide z metalu, TopSide i DesignSide ze szkła lub indywidualnych materiałów. Każde z dostępnych rozwiązań będzie estetycznym akcentem ukrytym wewnątrz mebla.

 

System szuflad InnoTech Atira

 

Prowadnica Quadro

Bazą dla systemów InnoTech Atira są prowadnice Quadro, które stanowią również podstawę dla systemu szuflad InnoTech. Do wyboru dostępne są prowadnice z częściowym lub pełnym wysuwem ze zintegrowanym samodociągiem Stop Control, systemem cichego domyku Silent System lub z systemem otwierania push to open. Maksymalne obciążenie prowadnicy Quadro w zależności od modelu wynosi 50 kg. Dostępne długości prowadnic od 260-620 mm pozwolą na wykorzystanie szuflad w każdych meblach.

 

Jak skompletować szufladę InnoTech Atira?

Jak już wspominaliśmy na podstawie jednej oskrzyni można zbudować szufladę zarówno niską, średnią jak i wysoką. W przypadku szuflady o wysokości 70 mm należy skompletować boki wraz z zaślepkami i prowadnice o odpowiedniej długości, mocowanie frontu, łączniki ścianki tylnej (odpowiednio 70 mm, 144 mm lub 176 mm). W przypadku szuflady średniej i wysokiej należy domówić komplet relingów wzdłużnych oraz mocowanie relingu. Filmik poniżej przedstawia, w jaki sposób kompletuje się i składa się szufladę InnoTech Atira.

 

 

 

Akcesoria do systemu dwuściennych szuflad Hettich

W przypadku szerokości korpusu powyżej 800 mm zalecane jest stosowanie stabilizatora szuflady. Przeznaczony jest on do długości nominalnych prowadnic od 260 do 620 mm. Stabilizatora nie stosuje się jedynie w przypadku szuflad z prowadnicą Quadro wyposażoną w system Push to open. Przy szerokości korpusu powyżej 600 mm i/lub wysokości frontu powyżej 450 mm zaleca się zastosowanie stabilizatora frontu lub kątownika do wzmocnienia frontu.

 


Nasi dostawcy: