Systemy podnośników Blum Aventos do frontów górnych

10-05-2016

Podnośnik Blum Aventos do podnoszonych frontów

 

Płynne otwieranie górnych frontów - system podnośników Blum Aventos

Wysoki komfort ruchu górnych szafek z frontem otwieranym do góry zapewniają podnośniki Aventos firmy Blum. Front, nawet bardzo szeroki, można otworzyć bez większego wysiłku, a także zatrzymać go na dowolnej wysokości. Dostęp do naczyń w górnych półkach będzie łatwy jak nigdy dotąd. Dodatkowo montaż i demontaż podnośników jest prosty i szybki. Komfortowa regulacja frontu odbywa się w trzech wymiarach. 

Zintegrowany system Blumotion dodatkowo domyka front cicho i delikatnie. Wysoki komfort użytkowania szafek kuchennych połączony jest tutaj z bezpiecznym zamykaniem, zwłaszcza frontów wypełnionych szkłem. Aventos zapewnia estetyczne wykończenie i wygląd wnętrza szafek. Brak wystających elementów sprawia, że obudowa podnośnika jest elegancko wykończona, a co najważniejsze bezpieczna podczas użytkowania.

 

Przegląd podnośników - który model wybrać?

System podnośników Aventos sprawdzi się w przypadku frontów zarówno na ucios i z podfrezowaniem we frontach:

  • uchylno-składanych
  • uchylno-nachodzących
  • nad korpusem
  • uchlynych

Stosowanie uchylnych frontów w szafkach górnych zapewnia pełną swobodę w kuchni. Uchylny frotn pozwala na łatwy dostęp do pełnej zawartości szafek. Wszystkie podnośniki Aventos zawsze zatrzymują się na wysokości, w której je pozostawimy. Dzięki temu uchwyt będzie zawsze na wyciągnięcie ręki. Komfort użytkowania uchylnych frontów można wspomóc systemem otwierania Servo-Drive lub Tip-On.

 

Podnośnik Blum Aventos do podnoszonych frontów

 

Przegląd podnośników firmy Blum:

 

 

W przypadku zastosowania podnośnika Aventos HF front będzie składać się podczas otwierania. Przeznaczony jest do frontów o szerokości korpusu aż do 1800 mm i wysokości 480-1040 mm.

Więcej o podnośniku Aventos HF  - przeczytasz w tym artykule: System podnośników Aventos HF do frontów uchylno-składanych


Do jednoczęściowych frontów, które mają unosić się ponad korpus mebla należy zastosować podnośniki Aventos HS. Model ten jest polecany szczególnie do szafek wyposażonych na górze w ozdobną listwę.

 

Do korpusu o wysokości 350-800 mm i szerokości jak w przypadku modelu Aventos HF - do 1800 mm. Aventos HL będzie unosił front równolegle do korpusu. To doskonały wybór do frontów, nad którymi znajdują się inne szafki. Do dużych i małych szafek górnych w zależności od wymiarów frontu można zastosować podnośników HK, HK-S oraz HK-XS.

 

Więcej o podnośniku Aventos HK TOP - przeczytasz w tym artykule: Podnośnik HK Top - nowe okucie do frontów uchylnych

 

Wszystkie te modele dostępne są w wersji standardowej oraz z możliwością zastosowania systemu Tip-On, wspomagania otwierania do frontów bez uchytów.


Nasi dostawcy: