Szuflady czy szafki w kuchni - co wybrać?

25-10-2016

 

Szuflad nigdy za wiele - zwiększ funkcjonalność swojej kuchni

Kuchnia to serce każdego domu, w którym toczy się życie rodzinne. To w niej spędzamy większość naszego czasu na rozmowach z rodziną oraz znajomymi, a także przygotowując posiłki czy pijąc poranną kawę. Warto więc zadbać o funkcjonalność mebli kuchennych, aby łatwiej było utrzymać w nich porządek oraz aby praca w kuchni przebiegała sprawnie.

Do tej pory w meblach kuchennych przeważały tradycyjne szafki z półkami, zarówno w zabudowie górnej jak i dolnej. Szuflady pojawiały się najczęściej w jednej wąskiej szafce, która przeznaczona była przede wszystkim na przechowywanie sztućców oraz innych drobnych przyborów kuchennych. Pozostałe wyposażenie kuchenne zajmowało swoje miejsce na półkach. Tak było aż do teraz, gdy zastąpiono je funkcjonalnymi szufladami oraz systemami koszy cargo. W tak unowocześnionej kuchni aż chce się gotować.

 Zastosowanie szuflad w kuchni

 

Prowadnice, które udźwigną wiele - jakie wybrać ?

Nadal zastanawiasz się nad wyborem? Szuflady czy szafki? Jeżeli chodzi o meble kuchenne to zdecydowanie polecilibyśmy zastosowanie szuflad. Nawet w całej dolnej zabudowie. Stosowanie nowoczesnych prowadnic, które posiadają możliwość udźwigu nawet bardzo ciężkich przedmiotów, pozwala na przechowywanie w szufladach praktycznie całej zastawy kuchennej oraz drobnego sprzętu AGD: tostery, opiekacze oraz blendery. Dodatkowe wyposażenia szuflad takie jak stabilizatory pozwalają na konstruowanie bardzo szerokich szuflad, dzięki czemu po jej otworzeniu otrzymujemy dostęp do wielu przedmiotów np. wszystkich przyborów kuchennych oraz słoiczków z przyprawami. Wszystko jak na dłoni.

O czym należy pamiętać przede wszystkim? Że decydując się na szuflady, które będą dźwigać spore ciężary, warto wybrać dobrej jakości prowadnice, np. firmy Hettich lub Blum. Prowadnice Quadro lub prowadnice Tandem gwarantują płynny ruch szuflady przez cały okres użytkowania szuflady, a także pewność, że pomimo dużego obciążenia nie ulegną zniekształceniu.

Szuflady kuchenne

 

Wygoda w kuchni to podstawa - jakie akcesoria kuchenne wybrać ?

Jedną z ważniejszych zalet szuflad w kuchni, o jakiej wspominają ich użytkownicy, jest łatwy dostęp do ich pełnej zawartości. Wysuwając szufladę, zwłaszcza wyposażoną w prowadnice pełnego wysuwu, otrzymujemy dostęp do każdej znajdującej się w niej rzeczy, nawet położonej na samym końcu. W przeciwieństwie do tradycyjnych półek nie trzeba już wyjmować znajdujących się przedmiotów stojących z przodu, aby dostać się do tych stojących za nimi.

Szuflady to także nowoczesne rozwiązanie jeżeli chodzi o przechowywanie garnków, patelni oraz talerzy. Możliwość stworzenia wysokich i głębokich szuflad pozwala na przechowywanie większych przedmiotów poza półkami. Z pozoru trudne do zagospodarowania miejsca takie jak szafki narożne, miejsce pod piekarnikiem oraz zlewozmywakiem również można uzupełnić o specjalnie do tego przeznaczone szuflady.

 

Oragnizer na akcesoria kuchenne w szufladzie 

 

Dla zwiększenia komfortu użytkowania szuflad w kuchni można zastosować różnego rodzaju akcesoria: wkłady do szuflad na sztućce, maty antypoślizgowe, bloki na noże i przyprawy, pojemniki na odpady kuchenne oraz wkłady na talerze.

Powyższe rozwiązania znajdą swoje odzwierciedlenie również w pozostałych pomieszczeniach w naszych domach: łazienkach, pokojach i sypialniach. Również w tych miejscach warto wybierać meble wyposażone w szuflady, aby ułatwić przechowywanie ubrań i wielu innych rzeczy.

Więcej o praktycznym zagospodarowaniu szuflad w kuchni przeczytasz w tym poradniku: Funkcjonalna kuchnia - gdzie umieścić szuflady na sztućce?


Nasi dostawcy: