Szuflady MerivoBox - nowy system szuflad BLUM

03-10-2022

Merivobox

Szuflady MerivoBox - nowy system szuflad BLUM

Szuflady MerivoBox to kolejny system szuflad marki BLUM. Hasło przewodnie Merivobox Blum brzmi: jedna platforma, wiele możliwości. To system, który wyróżnia się wąskimi metalowymi bokami, wysoką stabilnością oraz łatwym montażem. Szuflada Blum Merivobox wyposażona jest w prowadnicę, która integruje wiele funkcji, co daje duże możliwości w projektowaniu mebli kuchennych, łazienkowych, pokojowych, biurowych i hotelowych. W Merivobox montaż odbywa się zawsze według jednego schematu. Warto wspomnieć tutaj również o sprawnej i łatwej regulacji. Szuflady Blum Merivobox mogą pochwalić się wieloma nagrodami za design. Nie powstydzą się ich żadne meble.

Szuflady te, podobnie jak wszystkie okucia meblowe Blum to produkt, który przeszedł szereg badań, zanim został wprowadzony na rynek. Dzięki temu już na początek otrzymujemy wysokiej jakości produkt, który wart jest uwagi.

 

system szuflad merivobox

Jak w każdym systemie szuflad Blum, tak i tutaj dostępna jest w ofercie szuflada wewnętrzna Merivobox. Z jej pomocą stworzysz Space Tower, czyli rząd szuflad o różnej wysokości (niska, średnia, wysoka), który można wykorzystać w kuchni jako mini spiżarnię lub w łazience jako zorganizowaną przestrzeń na kosmetyki i ręczniki. Całość wystarczy ukryć za jednym wysokim frontem. Dopiero po jego otworzeniu każda szuflada wewnętrzna Blum będzie widoczna. Wewnętrzne szuflady to także doskonały pomysł na zaaranżowanie garderoby. Można w nich przechowywać ubrania, buty oraz dodatki.

 

szuflady wewnętrzne merivobox blum

Wszystkie elementy systemu Merivobox zostały zaprojektowane tak, aby były trwałe w codziennym użytkowaniu. Cykl otwierania i zamykania szuflad Merivobox wynosi aż 100 000 razy. Dzięki temu masz gwarancję, że meble posłużą Ci na długie lata.

Wysokość szuflad Merivobox - różnorodność i dopasowanie do klienta

Jedna platforma Merivobox, daje wiele możliwości i swobody w projektowaniu. Jej centralnym elementem jest prowadnica, tworząc podstawę całej szuflady. Do niej wystarczy dobrać bok i front i szuflada gotowa. Co do samych boków, możliwości wyboru ich wysokości jest kilka:

 • wysokość N - 68,5 mm
 • wysokość M - 91 mm
 • wysokość K - 129 mm
 • wysokość E - 192 mm

Różna wysokość szuflad Merivobox pozwala na zastosowanie ich w różnych miejscach. Na przykład szuflady niskie Merivobox (bok „N”) są idealne na wykorzystanie miejsca pod płytą do gotowania. Niska szuflada „M” pełni rolę szuflady standardowej (np. na sztućce) oraz tworzy bazę wszystkich wariantów wysokiej szuflady Merivobox.

Szuflady średnie Merivobox to modele z bokami o wysokości „K”, które najczęściej znajdują swoje zastosowanie w szafkach łazienkowych. Zwłaszcza jako szafka wisząca lub stojąca pod zlewozmywak.

W ofercie Blum znajdziemy również szuflady wysokie Merivobox. Oznaczone są jako szuflady o wysokości „E”. Rozwiązań jest kilka: szuflada z relingiem, ze szklanym bokiem, elementem dekoracyjnym z drewna oraz pełnym metalowym bokiem (tzw. BOXCAP).

Szuflady wewnętrzne można realizować z bokami o wysokości M, K oraz E. Można z ich pomocą usprawnić organizację przestrzeni w zabudowie kuchennej, w łazience oraz garderobie. Szuflady wewnętrzne to także sposób na zabudowę typu Space Tower.

Prowadnice w systemie szuflad MerivoBox

Prowadnice do szuflad Merivobox BLUM to całkowicie nowa koncepcja. To także gwarancja płynnego ruchu szuflad, możliwość dużego obciążenia oraz niezawodność na długie lata. Prowadnica jest bazą platformy. To dzięki niej szuflada wysuwa się z szafki i umożliwia dostęp do jej zawartości. Bez względu na to jaką technologię ruchu prowadnicy wybierzesz, nawierty w korpusie pozostaną takie same. Otwory można przygotować wcześniej, a decyzję o wyborze prowadnicy pozostawić nawet na ostatnią chwilę, gdyż do wyboru mamy funkcję Blumotion, Tip-On Blumotion oraz elektryczne wspomaganie Servo-Drive.

 

merivobox blum

Prowadnica Merivobox Blum to wyjątkowe okucie meblowe w kształcie litery „L”. Zapewnia doskonałą stabilność także szerokiej szufladzie, nawet przy obciążeniu dynamicznym wynoszącym 40 oraz 70 kg. Samo połączenie z frontem jest bardzo stabilne, nawet przy bardzo wysokich frontach nie jest potrzebna dodatkowa stabilizacja. W prowadnicy znajdziemy również zintegrowaną blokadę wyjęcia, która eliminuje ryzyko przypadkowego wypięcia szuflady. Dodatkowo zapewnia bezpieczne połączenie prowadnicy z szufladą.

Technologie ruchu dostępne w systemie szuflad Merivobox

Technologie ruchu do Merivobox to 3 możliwości do wyboru, znane już wszystkim doskonale z poprzednich linii szuflad.

 • Merivobox Blumotion – prowadnice zapewniają ciche zamykanie szuflad. Wystarczy popchnąć szufladę, a ona domknie się sama- delikatnie i bez zbędnego trzaskania o korpus szafki. Funkcja Blumotion działa przy każdej szerokości szuflad i przy każdym obciążeniu.
 • Merivobox Tip-On Blumotion – łączy w sobie funkcję cichego domykania i bezuchwytowego otwierania szuflad. To rozwiązanie 2w1. Otwieranie szuflady następuje poprzez naciśnięcie frontu, a zamknięcie poprzez popchnięcie szuflady przy użyciu niewielkiej siły. Prowadnice tego typu umożliwiają projektowanie mebli bez uchwytów.
 • Merivobox Servo-Drive – to elektryczne wspomaganie otwierania i zamykania frontów. Wystarczy nacisnąć powierzchnię szuflady, a wysunie się ona całkowicie z korpusu, bez konieczności mechanicznego otwierania. To rozwiązanie, które najczęściej wykorzystuje się w szufladzie pod zlewozmywakiem. Mają brudne ręce i pełne odpadów jesteśmy w stanie wyrzucić je do kosza, bez konieczności dotykania frontu! Wystarczy kolanem nacisnąć szufladę, a gdy już wyjedzie z szafki, po prostu wyrzucić śmieci i gotowe.

Czy wiesz, że prowadnica Merivobox posiada złącze na dodatkowe komponenty? Co to oznacza w praktyce? Że w każdej chwili można wyposażyć ją w technologię ruchu, a także stabilizację boczną, nawet w późniejszym etapie realizacji.

Ambia-Line - gotowe organizery do szuflad Merivobox

System organizacji wewnętrznej Ambia-Line, który dostępny jest w firmie Blum od dłuższego czasu, sprawdzi się także jako wyposażenie szuflad Merivobox. Można powiedzieć, że system Ambia-Line to porządek w najpiękniejszej formie. Oferta obejmuje eleganckie ramy, w których listwy podłużne i poprzeczne można regulować według uznania, aby organizer dopasować do przechowywanych przedmiotów.

System Ambia-Line to seria wkładów na sztućce oraz ram do szuflad standardowych i z wysokim frontem. W ofercie znajdziemy również listwę poprzeczną (z możliwością skrócenia) oraz listwę podłużną. Znajdziesz tu również organizer do szuflady Blum na butelki oraz kilka innych przydatnych akcesoriów w kuchni: obcinarkę do folii, wkład na noże, uchwyt na talerze oraz uchwyt na przyprawy.

 

Ambialine Blum


Organizery do szuflad Blum
Ambia-Line wykonane są ze stali szlachetnej. Dostępne są w 3 kolorach: brunatnoczarnym macie, antracytowym macie i jedwabiście białym macie. Na uwagę zasługują również ramy w wersji drewnopodobnej. To połączenie elementów stalowych wraz z materiałem w kolorze: orzech Tennessee, dąb Nebraska oraz dąb Bardolino. Dzięki takim wkładom wnętrze szuflady nabierze przytulnego charakteru.

Każdy organizer do szuflady MerivoBox Blum można dowolnie łączyć ze sobą. W przypadku bardzo szerokich szuflad można wyposażyć je zarówno we wkład na sztućce oraz pozostałe organizery tworząc zorganizowaną przestrzeń i zachowując ład i porządek. To rozwiązanie nie tylko do szuflad kuchennych i łazienkowych. Doskonale sprawdzi się w szufladach w szafie, gdzie uporządkujesz bieliznę, dodatki garderobiane i biżuterię. Stwórz swoją przestrzeń w szufladach z Ambia-Line.

Zalety szuflad Merivobox

system szuflad merviobox blum

 • JEDEN BOK – WIELE MOŻLIWOŚCI – na podstawie szuflady o standardowym boku można zastosować różne elementy wykończeniowe: reling, Boxcover albo bok stalowy Boxcap.
 • WYJĄTKOWY DESIGN – wąskie metalowe boki. Za swój elegancki design szuflada otrzymała nagrody.
 • DUŻA STABILNOŚĆ FRONTU – nawet przy dużych frontach nie jest wymagana dodatkowa stabilizacja. 
 • STABILNOŚĆ I OBCIĄŻENIE – szuflada jest stabilna nawet przy dużym obciążeniu. Udźwig wynosi aż 40 i 70 kg. 
 • PŁYNNY RUCH PROWADNIC – szuflady otwierają i zamykają się lekko, nawet przy dużym obciążeniu.
 • 3 TECHNOLOGIE RUCHU – wybierz prowadnicę z ulubionym rozwiązaniem: Blumotion, Tip-On Blumotion lub Servo-Drive. ·
 • 3 KOLORY DO WYBORU – Merivobox to szuflady z bokami dostępnymi w modnych kolorach: szary indium, antracyt mat oraz jedwabiście biały mat.
 • TRWAŁOŚĆ NA LATA – szuflady zaprojektowano tak, aby przetrwały cykl otwierania i zamykania do 100 000 razy.

Zastosowanie szuflad Merviobox w kuchni

Szuflady Merivobox sprawdzą się przede wszystkim w zabudowie kuchennej. Szerokie możliwości aranżacyjne sprawiają, że można dobrać odpowiednie rozwiązania do każdej kuchni, indywidualnie do potrzeb klienta. Na podstawie własnych preferencji możesz wybrać długość i szerokość szuflady, kolor boków, sposób wykończenia (reling, szkło, stalowy bok podwyższany) oraz możliwość udźwigu szuflady.

 

szuflada merivobox

Jak wspomnieliśmy szuflady Merivobx można stosować w kuchni. Sprostają niemal wszystkim wymaganiom jakim przychodzi nam się mierzyć podczas gotowania. Wysokość szuflad można dostosować na etapie projektowania do ich roli. Najniższe szuflady sprawdzą się jako szuflada pod kuchenkę, w której zmieścisz najpotrzebniejsze przybory kuchenne. Kolejna posłuży jako miejsce na wkład ze sztućcami. W miejscu, w którym planujesz przechowywać garnki postaw na wysoką szufladę z wysokim frontem, a do przechowywania ciężkiej zastawy stołowej weź pod uwagę szuflady z prowadnicą o udźwigu 70 kg.

 

Merivobox szuflady

Oprócz klasycznych, standardowych szuflad znajdziemy w linii systemu Merivobox szuflady wewnętrzne, które również znajdą swoje zastosowanie w kuchni. Dodatkowo szuflada podzlewozmywakowa będzie ciekawym wyborem. Jej nietypowy kształt wewnątrz sprawia, że przestrzeń pod zlewem można wykorzystać całkowicie, gdyż uwzględnia ona miejsce na syfon. Cała reszta przestrzeni sprawdzi się jako miejsce do przechowywania zmywaków i gąbek kuchennych.

System szuflad Merivobox może Ci towarzyszyć nie tylko w kuchni. Na co dzień sprawdzi się w każdym pomieszczeniu w Twoim domu: łazience, przedpokoju, sypialni oraz w pokoju dziecięcym. Z szuflad korzystamy kilkanaście razy dziennie, dlatego warto postawić na jakość.

 

 

Nasi dostawcy: