Tapicerowane krzesła w Twoim domu

28-08-2019

 

 

Salon i jadalnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w czterech kątach. To miejsce, w którym przy wspólnym posiłku zbiera się cała rodzina, niekiedy również przyjaciele i znajomi. Dlatego warto poświęcić więcej uwagi na wybór odpowiednich krzeseł. Znajdź takie, które będą wygodne w użytkowaniu, ale również będą Ci się po prostu podobać. 

Wybierając krzesła zwróć uwagę na wyprofilowanie oparcia i wygodne (w miarę szerokie) siedzisko. Przy krótkim korzystaniu z krzesła tego nie odczujesz, ale po paru godzinach siedzenia przy stole będzie to dosyć uciążliwe. 

 

Tkaniny i kolory

Różnorodność modeli jakie dostępne są aktualnie w świecie meblarstwa pozwala na dopasowanie mebli idealnie do stylu każdego wnętrza. Bez znaczenia czy jest to styl industrialny, rustykalny, klasyczny. Potocznie można powiedzieć "do wyboru do koloru". I tak też jest w rzeczywistości, bo oprócz wszystkich kolorów tęczy przebierać można w materiałach z jakich wykonane są krzesła. Poniżej kilka wybranych tkanin dostępnych w naszej ofercie.

 

  • Aksamit - tkanina bawełniana z krótkim włosiem. Jej luksusowy wygląd sprawia, że pokryte tą tkaniną meble są pełne elegancji. Materiał ten z powodzeniem nada się do uszycia zasłon i poszewek na poduszki. Materiał ten odbija światło nadając tkaninie satynowy połysk.
  • Welur - należy do tej samej kategorii materiałów co aksamit, czyli do pluszu. Welur posiada na swojej powierzchni krótki jedwabne włosie.
  • Etna - tkanina przyjemna i miła w dotyku. Posiada jednolite i drobne sploty włókien. Jest odporna na zadarcia i uszkodzenia. Najczęściej stosuje się ją do obicia krzeseł i kanap. 

 

         

 

Tapicerowane krzesła to gustowne meble, które będą uzupełnieniem stołu w jadalni i salonie. Designerski wygląd tapicerowanych mebli wzbogaca wnętrza nadając im przytulnego i niepowtarzalnego charakteru. Wybór tego rodzaju krzeseł to dobry pomysł, aby zachować spójność pomiędzy salonem a kącikiem jadalnianym, gdzie krzesła będą współgrać wizualnie z sofą i fotelem.

                   

                        

 

Krzesła z siedziskiem obitym tapicerką ocieplają również wizerunek surowych szklanych stołów, z którymi tworzą ciekawą całość. Sprawdzą się również w połączeniu z masywnymi albo delikatnymi drewnianymi stołami. Krzesła tapicerowane to dobry wybór również do biur, hoteli i restauracji. Pięknie prezentują się również w salonach kosmetycznych.

 

Pojedyncze tapicerowane krzesło można wykorzystać jako siedzisko do toaletki. Szczególnie ciekawym wyborem będzie model tapicerowany aksamitem, który dodatkowo nada temu miejscu przytulności i elegancji. Tapicerowane tradycyjne krzesło to także dobre rozwiązanie jako krzesło do biurka. Tworząc swój kącik pracy nie trzeba koniecznie wybierać fotela obracanego.