Uchwyty meblowe w kuchni

14-12-2015

Uchwyty meblowe - jakie wybrać ?

Szeroki asortyment dostępny na rynku umożliwia dopasowanie idealnego uchwytu do każdego rodzaju mebli. Dokonując wyboru należy pamiętać, aby uchwyty podkreślały styl mebla i tworzyły spójną całość z otoczeniem, ponieważ pełnią one nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Wymiana uchwytów to także najprostszy sposób na metamorfozę starych mebli.

 

Uchwyty relingowe w kuchni - uniwersalny montaż!

Wybierając uchwyty do kuchni należy pamiętać, że szafki kuchenne są najczęściej używanymi meblami w naszych mieszkaniach. Dlatego też warto poświęcić więcej czasu i wybrać solidne oraz ergonomiczne modele. Na uwagę zasługują uchwyty relingowe, które długością mogą być równe niemal szerokości szafki. Praktycznie każdy model uchwytu relingowego występuje w wielu długościach, które można w ciekawy sposób łączyć ze sobą. Ten rodzaj uchwytu może być stosowany zarówno poziomo w szufladach, jak również pionowo w szafkach wiszących lub stojących.

 

 

Kolorystyka uchwytów - do wyboru do koloru!

Kolorystykę warto dopasować do pozostałych elementów wykończenia wnętrza. W przypadku kuchni mogą to być sprzęty AGD, np. zmywarka czy piekarnik. Jeżeli posiadamy kuchnię w zabudowie to wybór uchwytów może być oparty na kolorach dodatków wnętrza. Białe lub pastelowe fronty szafek można wzbogacić o kolorowe uchwyty. Uchwyty w kolorze miedzi można wybierać nie tylko w przypadku ciemnych, ale również i jasnych mebli. Mosiądz będzie ciekawym uzupełnieniem drewnianych ciemnych frontów. Designerskie gałki lub uchwyty starajmy się wybierać do nowoczesnych mebli - tradycyjne meble mogą stracić swój urok, w tym przypadku lepiej wybrać stare złoto.

Sprawdź również na naszym blogu inny wpis dotyczący: Dlaczego warto wybierać czarne uchwyty meblowe ?

 

Uchwyty meblowe kuchenne - uchwyty zintegrowane z frontem

Innym rozwiązaniem mogą być uchwyty zintegrowane z frontem. Tego rodzaju uchwyt tworzy spójną całość z szafką. Sprawdzi się on doskonale w przypadku lekkich szuflad. Najnowsze modele uchwytów to takie, które można zintegrować z górną częścią frontu. Zastosowanie tego typu uchwytów to nie tylko podążanie za modą, ale gwarancja wygody i łatwej konserwacji mebli.

 

Wpuszczane uchwyty kuchenne

 

Uchwyty meblowe retro - do kuchni klasycznych

W kuchniach klasycznych, szczególnie w stylu angielskim, gdzie dominuje drewno, na uwagę zasługują drewniane gałki meblowe jak również gładkie oraz zdobione gałki porcelanowe. Te ostatnie występują również w wersji z oprawą metalową. Z frontami meblowymi tworzą niepowtarzalny styl retro. Gałki porcelanowe to także ciekawe rozwiązanie w przypadku antyków, szczególnie tych o delikatnej strukturze drewna i pastelowej kolorystyce.

 

Gałki meblowe - Jakie wybrać metalowe czy kryształowe?

Szeroką grupę uchwytów tworzą modele wykonane z metalu. Wśród dostępnego asortymentu, każdy znajdzie coś dla siebie, np. gałki lub drobne uchwyty w kształcie kwadratu, które sprawdzą się w przypadku wąskich szuflad. Stosowane ażurowe wzory to oryginalne wykończenie prostych w formie uchwytów. Na szczególną uwagę zasługują gałki kryształowe oraz uchwyty ozdabiane kamieniami. Firma GTV tworząc kolekcję Crystal Palace zadbała o najbardziej wymagających klientów. Meble wykończone kryształowymi gałkami nabiorą elegancji i wytworności. Jest to ciekawy dodatek dla minimalistycznych mebli, którym przyda się charakterystyczny akcent.

Przeczytaj również artykuł o uchwytach meblowych "soft touch" uchwyty miłe w dotyku.

Poznaj uchwyty meblowe z powłoką Soft Touch firmy Gamet

Gałki meblowe z kolekcji Crystal Palace


Nasi dostawcy: