Uniwersalny bibelot, czyli wieczne życie wieszaków stojących na ubrania

09-05-2016

Wieszaki na ubrania stojące w przedpokoju

Każdy z nas posiada miejsce na swoje ubranie. Dla wielu tę rolę pełni szafa, dla   innych wieszak stojący. Element ten jest ponadczasowym wyposażeniem  mieszkania. Zazwyczaj na bibelot ten natykamy się w przedpokoju, gdzie  niestrudzenie pełni swoją rolę, przyjmując odzienie na swoje ramiona.

Jak utrzymać porządek w przedpokoju? Wieszak stojący w kolejnej odsłonie

Wbrew pozorom utrzymanie porządku w przedpokoju nie jest zadaniem łatwym, co  nie znaczy, że niemożliwym. Wystarczy odpowiednio zorganizować przestrzeń. Jak   to zrobić? Użyć wieszaka stojącego, który prócz uporządkowania kurtek, czy płaszczy może również posłużyć jako miejsce na parasole, czy torebki. Niektóre z nich posiadają również siedzisko, dzięki czemu rozbieranie się i ubieranie będzie komfortowe dla dzieci i starszych osób.

Wieszak stojący na ubrania – alternatywą dla szafy w garderobie?

Najczęściej kojarzymy wieszaki stojące jedynie jako alternatywę dla szafy. A przecież on sam w sobie może być wspaniałą ozdobą i pełnić rolę mebla. Stojący wieszak idealnie sprawdzi się w garderobie. Taka niekonwencjonalna szafa z pewnością pomoże nam w utrzymaniu porządku.

A co, jeśli posiadamy mało miejsca, a nadal marzymy o garderobie? Nic trudnego, wystarczy, że wykorzystamy stojący wieszak na ubrania na kółkach. Co ważne, sprawdzi się on nawet w bardzo małych pomieszczeniach, dodatkowo możemy go przesuwać w zależności od potrzeb. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo ergonomiczne. Jeśli jednak potrzebujemy dodatkowych półek czy szufladek wystarczy, że zdecydujemy się na tzw. kamerdynera. Łatwo zauważyć, że wybór jest ogromny, możemy przebierać w różnych stylach i designerskich modelach, by w końcu znaleźć ten idealnie pasujący do stylistyki naszych wnętrz.

 

Biały wieszak stojący na ubraniaCzarny wieszak stojący na ubraniaBiały wieszak stojący na ubrania

 

Jak wybrać idealny wieszak stojący na ubrania?

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, gdzie znajdzie zostanie on umieszczony. Jeśli jednak nie mamy do końca sprecyzowanych planów aranżacji wnętrz, wówczas warto zdecydować się na uniwersalny model. Oto, na co powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na konkretny zakup:

  • materiał z jakiego jest wykonany wieszak – możemy wybierać spośród drewnianych, metalowych, aluminiowych;
  • stabilność – chodzi przede wszystkim o to, by stojący wieszak nie uległ deformacji pod naporem lub się nie przewracał;
  • przewidywane umiejscowienie – jeśli chodzi o przedpokój, dobrze by wieszak wyposażony był w elementy do przechowywania czapek, parasoli;
  • wysokość – wieszak stojący na ubranie powinien mieć optymalnie około 170 cm. Dzięki temu możemy być pewni, że będzie stosowny nawet do najdłuższego płaszcza. Co istotne, taka wysokość jest dobra zarówno dla osób wysokich, jak i tych niższych.

Nie musimy decydować się na proste, klasyczne wieszaki stojące na ubrania. Jeśli lubimy efektowne rozwiązania, świetnie sprawdzą się modele o różnych kształtach - choćby drzewa. W ciekawy sposób skomponują się one z innymi elementami wystroju, tworząc niebanalne, ale wygodnie w codziennym użytkowaniu aranżacje.

Sprawdź również nasz poradnik: Jak kupić dobry wieszak na ubrania ?

Zachęcamy do obejrzenia wieszaków na ubrania z oferty Meblowni.  

 

Nasi dostawcy: