Zalety obrotowych hokerów barowych

08-02-2017

Stołki i krzesła barowe są praktycznym rozwiązaniem samym w sobie. Odpowiednio dobrane są wygodne i dodają wnętrzom charakteru. Dodatkowa opcja obracanego siedziska daje nowe możliwości, które czynią hokery barowe jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Sprawdź, jak je wykorzystać.

Na jaki hoker barowy się zdecydować ?

Decydując się na hokery do kuchni lub miejsca użytkowego (baru, restauracji), wybieramy rozwiązanie, które każdemu z osobna zapewni samodzielne miejsce do siedzenia. To oznacza swego rodzaju niezależność mieszkańców i gości, którzy mają większą swobodę niż np. w przypadku ławy do kuchni. Funkcja obracanego siedziska to atrakcja sama w sobie, która wnosi nieco rozrywkowy charakter do wnętrza. Sprawdzi się on zwłaszcza podczas domowych imprez. Z hokerem obrotowym wiążą się też całkiem praktyczne zalety.

  1. Biały hoker barowy obrotowy bez oparcia z regulacją wysokościHokery obrotowe to oszczędność miejsca - o oszczędzaniu powierzchni można tu mówić w dwóch aspektach: na hokerze obrotowym można łatwo usiąść bez konieczności odsuwania krzesła, w związku z tym wykorzystujemy mniejszą powierzchnię pomieszczenia. To sprawia, że stołki i krzesła obrotowe sprawdzają się w małych wnętrzach np. w niewielkich kuchniach, gdzie do dyspozycji użytkowników jest jedynie mały blat lub stolik barowy.
  2. Wygodne użytkowanie – na hoker barowy z obrotowym siedziskiem można się łatwo dostać niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z modelem w postaci krzesła, czy stołka barowego. Dostęp na hoker z oparciem wymaga jedynie obrócenia go przodem do siadającego.
  3. Bezpieczeństwo podłoża – fakt, że dostęp do hokera nie wymaga jego odsuwania (które przy standardowym użytkowaniu odbywa się kilka razy dziennie) sprawia, że podłoga nie jest narażona na zarysowania. To duża zaleta w przypadku hokerów stojących na drewnianej podłodze np. w salonie.
  4. Bezpieczne użytkowaniekrzesła obrotowe ze względów konstrukcyjnych są wyposażone w mocną podstawę. Gwarancję stabilności mamy również w modelach wyposażonych w kółka (charakterystyczne dla krzeseł biurowych).
  5. Hokery obrotowe sprzyjają kontaktom towarzyskim – to zaleta ważna w lokalach takich jak puby, gdzie goście mają szansę zawrzeć nowe znajomości. Możliwość obrócenia się w kierunku rozmówcy ułatwia konwersację. Z kolei w sytuacji, gdy nie prowadzimy rozmowy, możliwość kręcenia się dookoła własnej osi staje się formą urozmaicenia czasu.
  6. Hoker obrotowy będzie wyjątkową ozdobą nowoczesnych wnętrz – to propozycja dla zwolenników wszelkich udogodnień typowych dla nowoczesnych mebli. Szczególnie atrakcyjnie będą wyglądać modele wykonane ze stali.

Na koniec mała rada w kwestii rodzaju krzesła obrotowego. W małych wnętrzach mogą nie sprawdzić się modele z podłokietnikami, zwłaszcza jeśli nie mają regulowanej wysokości. W takim wypadku trudno będzie je wsunąć pod blat. Warto też dobrze przemyśleć wybór między wersją z oparciem lub bez.

Wskazówki na ten temat znajdziecie w osobnym artykule: Hokery barowe z oparciem lub bez - porównanie.

Opisane zalety stawiają hokery obrotowe w nowym świetle. Niektóre z aspektów ich użytkowania nie są oczywiste, ale w praktyce mogą mieć duże znaczenie. Warto je uwzględnić jeszcze przed zakupem hokera barowego.


Nasi dostawcy: