Zalety obrotowych hokerów barowych

08-02-2017

Stołki i krzesła barowe są praktycznym rozwiązaniem samym w sobie. Odpowiednio dobrane są wygodne i dodają wnętrzom charakteru. Dodatkowa opcja obracanego siedziska daje nowe możliwości, które czynią hokery barowe jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Sprawdź, jak je wykorzystać.


Decydując się na hokery do kuchni lub miejsca użytkowego (baru, restauracji), wybieramy rozwiązanie, które każdemu z osobna zapewni samodzielne miejsce do siedzenia. To oznacza swego rodzaju niezależność mieszkańców i gości, którzy mają większą swobodę niż np. w przypadku ławy do kuchni. Funkcja obracanego siedziska to atrakcja sama w sobie, która wnosi nieco rozrywkowy charakter do wnętrza. Sprawdzi się on zwłaszcza podczas domowych imprez. Z hokerem obrotowym wiążą się też całkiem praktyczne zalety.

  1. Hokery obrotowe to oszczędność miejsca - o oszczędzaniu powierzchni można tu mówić w dwóch aspektach: na hokerze obrotowym można łatwo usiąść bez konieczności odsuwania krzesła, w związku z tym wykorzystujemy mniejszą powierzchnię pomieszczenia. To sprawia, że stołki i krzesła obrotowe sprawdzają się w małych wnętrzach np. w niewielkich kuchniach, gdzie do dyspozycji użytkowników jest jedynie mały blat lub stolik barowy.
  2. Wygodne użytkowanie – na hoker barowy z obrotowym siedziskiem można się łatwo dostać niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z modelem w postaci krzesła, czy stołka barowego. Dostęp na hoker z oparciem wymaga jedynie obrócenia go przodem do siadającego.
  3. Bezpieczeństwo podłoża – fakt, że dostęp do hokera nie wymaga jego odsuwania (które przy standardowym użytkowaniu odbywa się kilka razy dziennie) sprawia, że podłoga nie jest narażona na zarysowania. To duża zaleta w przypadku hokerów stojących na drewnianej podłodze np. w salonie.
  4. Bezpieczne użytkowaniekrzesła obrotowe ze względów konstrukcyjnych są wyposażone w mocną podstawę. Gwarancję stabilności mamy również w modelach wyposażonych w kółka (charakterystyczne dla krzeseł biurowych).
  5. Hokery obrotowe sprzyjają kontaktom towarzyskim – to zaleta ważna w lokalach takich jak puby, gdzie goście mają szansę zawrzeć nowe znajomości. Możliwość obrócenia się w kierunku rozmówcy ułatwia konwersację. Z kolei w sytuacji, gdy nie prowadzimy rozmowy, możliwość kręcenia się dookoła własnej osi staje się formą urozmaicenia czasu.
  6. Hoker obrotowy będzie wyjątkową ozdobą nowoczesnych wnętrz – to propozycja dla zwolenników wszelkich udogodnień typowych dla nowoczesnych mebli. Szczególnie atrakcyjnie będą wyglądać modele wykonane ze stali.

Na koniec mała rada w kwestii rodzaju krzesła obrotowego. W małych wnętrzach mogą nie sprawdzić się modele z podłokietnikami, zwłaszcza jeśli nie mają regulowanej wysokości. W takim wypadku trudno będzie je wsunąć pod blat. Warto też dobrze przemyśleć wybór między wersją z oparciem lub bez. Wskazówki na ten temat znajdziecie w osobnym artykule: Hokery barowe z oparciem lub bez - porównanie.

Opisane zalety stawiają hokery obrotowe w nowym świetle. Niektóre z aspektów ich użytkowania nie są oczywiste, ale w praktyce mogą mieć duże znaczenie. Warto je uwzględnić jeszcze przed zakupem hokera barowego.