Złoto we wnętrzach - trend, który powraca na salony

24-09-2018

 

Złoty banner

 

Trendy we wnętrzach zmieniają się co jakiś czas i aktualnie obserwujemy wielki powrót złotych mebli i dodatków. Nie oznacza to, że chcąc być na topie trzeba przewracać dom do góry nogami. Najważniejszym trendem, który króluje od kilku sezonów jest łączenie kilku stylów ze sobą.

 

Złoto - historia w pigułce

Złoto już od czasów starożytnych było używane nie tylko do tworzenia pięknej biżuterii czy monet. Ozdabiało także budynki i luksusowe meble. Z pewnością absolutnym królem złotych mebli był faraon Tutenchamon. W jego grobowcu znaleziono złote łoża, trony, rydwany i inne przedmioty.

 

W późniejszych epokach panowała także moda na złocenie mebli wśród władców i możnych. Dawniej jego rzadkość sprawiała, że stał się ulubieńcem bogatych i wpływowych osób. Nadal pożądane dzisiaj złoto tworzy atmosferę dobrobytu i bogactwa i uczucie ekstrawagancji we wnętrzu.

 

Złote dodatki we wnętrzach

Krzesła Milo zielone z złotymi nogami

Dziś każdy może pozwolić sobie na odrobinę luksusu i mieć „złoty mebel” lub dodatek. Złoto to wspaniały materiał, który rozświetla swym blaskiem. Lśniące złote meble lub dodatki dają wrażenie obfitości i zawsze przyciągają wzrok.

 

Ten szlachetny kruszec, odpowiednio użyty we wnętrzu, nie tylko upiększa przestrzeń ale dodaje mu niezwykłego blasku i ciepła. Złota barwa we wnętrzu ma ogromny potencjał dekoracyjny. Już niewielka ilość złotego blasku możne wprowadzić ogromne zmiany w dekoracji.

 

Możemy go użyć jako subtelnego detalu, podkreślającego inne elementy wystroju lub jako wyrazistego elementu dominującego we wnętrzu. Wprowadzone do wnętrza z umiarem, nie będzie krzykliwe, a wprowadzi wrażenie luksusu i sprawdzi się w rozmaitych estetykach.

 

Z czym łączyć złote dodatki?

Biały stolik z złotymi nogami w łazience

Kolor złoty wpisze się do każdej aranżacji wnętrza, zarówno w stylu retro, klasycznym, jak również i w nowoczesnym. Niewielkie ilości złotego dodadzą nawet nowoczesnemu wnętrzu elegancji, wykwintności i ekskluzywności.

 

Złoto pięknie dekoruje meble i dodatki i wspaniale łączą się z innymi materiałami, drewnem, szkłem oraz tkaninami jak chociażby aksamitem. Bardzo dobrze komponuje się ze wszystkimi kolorami.

 

Złoto i aksamit to jedna z najbardziej ponadczasowych, luksusowych i efektownych kombinacji. Efektownie wygląda ze zgaszonym różem, ociepla szarości, a w połączeniu z granatem prezentuje się elegancko i dostojnie.

 

Złote dodatki - jako dopełnienie aranżacji

Niebieskie krzesło pokryte aksamitem z złotymi nogami

Szlachetny odcień złota znakomicie dopełnia aranżacje w chłodnej kolorystyce na zasadzie kontrastu. Ciepła barwa złota będzie świetnym dopełnieniem minimalistycznych i nowoczesnych przestrzeni z surowym tłem, np. betonowymi ścianami.

 

Odwagi! Nie bój się pięknych złotych mebli, które wzbogacą każdą część Twojego domu. Zdecyduj się na użycie złotego koloru we wnętrzu, a z pewnością będziesz usatysfakcjonowany.


Przeczytaj także inny nasz artykuł : Tapicerowane krzesła w twoim domu

 


Nasi dostawcy: