Akcesoria meblowe do kuchni – niezbędnik Pani Domu

16-05-2016

Zółta nowoczesna kuchnia

Zadbane i funkcjonalne mieszkanie to cel każdej zapracowanej Pani Domu. Akcesoria  meblowe pomagają w uporządkowaniu jego przestrzeni. Korzystanie z nich w prosty  sposób ułatwia też codzienne obowiązki domowe. Które z dostępnych na rynku  akcesoriów meblowych przydają się przy prowadzeniu domu?

 

Kosze cargo jako konkurenci zwykłych półek

Pomysłowo urządzona kuchnia nie obejdzie się bez tych dodatków wykonanych z drutu o standardowej średnicy, pokrytego dla ochrony chromem lub specjalną farbą. Do ich wysuwania służą prowadnice, zapewniające ciche i sprawne otwieranie oraz zamykanie. Kosze cargo nadają się nawet do umieszczenia w wąskich i narożnych szafkach. Używa się je również jako:

  • ociekarki
  • wkłady do lodówki
  • wkłady do zmywarki

Jeśli chcemy umieścić w naszej kuchni kosze cargo, warto to przemyśleć już na etapie jej projektowania. Wtedy dopasujemy je w prosty sposób do rozmiarów szafek i zaplanujemy ich rozmieszczenie.

 

Pojemniki, czyli tajemnica organizacji

wklad szufladowy organizer na sztućcePojemniki przydają się w różnych sytuacjach: podczas gotowania, sprzątania, czy przechowywania posiłków. Ułatwiają one sprawną organizację porządków w domu, co w rezultacie pozwala zaoszczędzić czas przeznaczony na sprzątanie – każda rzecz ma swoje miejsce. Skuteczną segregację zapewniają:

Zamiast w pośpiechu szukać potrzebnych przyborów kuchennych lub segregować odpadki w kilku różnych koszach, dobieramy odpowiedni rodzaj pojemnika na śmieci z dwoma, trzema lub czterema komorami, czy organizery do szuflad na widelce, łyżki, noże, czy widelczyki do ciasta.

 

Suszarki do naczyń dla porządku podczas zmywania

Czasami lepiej zmywać ręcznie – gdy myjemy delikatną zastawę, drewniane i aluminiowe  narzędzia kuchenne albo chcemy to zrobić szybko jak w przypadku pojedynczych garnków lub kubka po porannej kawie. Naczynia muszą gdzieś wyschnąć, dlatego producenci przygotowali szeroki wybór suszarek do naczyń odpowiednich do umeblowania naszej kuchni:

  • wolnostojące,
  • do górnych szafek,
  • do dolnych szafek.

 

Systemy szuflad, by okiełznać drobiazgi

Jakie cechy powinna mieć dobra szuflada? Warto zwrócić uwagę na takie jej właściwości jak:

  • obciążenie - nowoczesne szuflady powinny udźwignąć wagę 30 kg – wtedy gdy mają solidne mocowanie i wykonano je z dobrego materiału;
  • systemy prowadnic – płynny ruch prowadnic, ciche zamykanie i otwieranie oraz pełen wysuw ułatwiają korzystanie z szuflady;
  • wielkość – minimalna wysokość dla szuflady w kuchni to 30 cm, najdłuższe z nich przystosowane są do szafek o szerokości 120 cm, a najwęższe do wielkości równych 15 cm.

Dobry system szuflad potrafi zastąpić niektóre szafki. Pomaga też usprawnić organizacyjne rozmieszczenie najpotrzebniejszych rzeczy w kuchni, co przyspiesza wykonywanie obowiązków domowych.

 

Przydatny dodatek w postaci wieszaków ściennych

Wieszaki w różnych kształtach i rozmiarach nadają się szczególnie do małych mieszkań, gdzie każda zbędna rzecz daje wrażenie bałaganu. Najpopularniejsze miejsca dla tych akcesoriów meblowych to przedpokój i łazienka, ale coraz częściej doceniamy je także w kuchni - do wieszania ręczników, rękawic kuchennych, fartuchów oraz toreb na zakupy.         

Dobrany wieszak ścienny ułatwi domownikom dostęp do potrzebnych rzeczy, a jego wygląd może urozmaicić wnętrze.

Nowoczesne akcesoria meblowe nie są zbędnym luksusem. Ich praktyczność i estetyka sprawiają, że po wypróbowaniu, stają się często stałym elementem wyposażenia domu. Zwłaszcza bez niektórych części wyposażenia naszych kuchni po prostu trudno się obyć, kiedy już wiadomo, że takie ułatwienia istnieją.


Nasi dostawcy: