Axilo Hafele - system nóżek cokołowych

21-08-2018

Regulacja nóżki cokołowej kluczem od Hafele

 

Wygodne poziomowanie szafek z system nóżek Axilo

Nóżka cokołowa Axilo

W trosce o wygodę montażu mebli firma Hafele stworzyła system nóżek Axilo. Niejeden stolarz potwierdzi jak problematyczne jest poziomowanie mebli. A przecież przy każdym montażu szafek stojących wyrównanie ich jest nieuniknione.

Axilo to system stopek cokołowych wykonanych z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Przeznaczone są do cokołów o wysokości od 50 do 220 mm. Można je regulować z boku i z góry, a udźwig na stopkę wynosi aż 150 kg.

W ofercie stopek Axilo dostępne są wysokości 60,80,100,125,150,180,200. Każdą ze stopek może regulować w zakresie wysokości od -10 do + 20 mm. Do montażu dostępne są dwa rodzaje płytek mocujących - do przykręcania i do wciskania.

 

Specjalny klucz do regulacji nóżek Axilo

Do systemu nóżek Axilo dedykowany jest specjalny klucz do regulacji nóżek Axilo. Kluczem można regulować ręcznie lub za pomocą wkrętarki. Sam klucz regulowany jest w zakresie 0-10°.

Zaletą używania klucza do regulacji jest pełna kontrola przy poziomowaniu korpusu - w tym samym czasie można spoglądać na poziomicę. Stosowanie klucza to także wygoda dla osoby z niej korzystającej. Nie wymusza on niewygodnych pozycji.

 

Mężczyzna regulujący wysokość szafek kuchennych

 

Swobodnie można regulować nóżki umieszczone w głębi korpusu, szczególnie w przypadku szafek narożnych. Kolekcja nóżek Axilo wraz z kluczem do ich regulacji polecana jest wszystkim stolarzom, którzy chcą w wygodny sposób regulować poziom korpusu. Regulacja z Axilo przebiega nawet o 50% szybciej niż w przypadku stosowania nóżek innych producentów.


Nasi dostawcy: