Baterie kuchenne do 500 zł - co kupić?

19-01-2022

Spis treści:

Ile trzeba przeznaczyć środków na zakup baterii kuchennej?

Meble kuchenne oraz ich wyposażenie to niemały wydatek. Kuchnia to miejsce, z którego korzystamy kilka razy dziennie. Warto więc, aby była funkcjonalna i cieszyła nasze oko każdego dnia. Jednym z elementów wyposażenia będzie bateria kuchenna, która wraz ze zlewozmywakiem stworzy strefę, z której korzysta się najczęściej. Zastanawiasz się ile kosztuje bateria kuchenna? Czy trzeba wydać na nią majątek, aby była funkcjonalna i wpisywała się w najnowsze trendy? Czy koszt zakupu baterii kuchennej znanej marki to zawsze wydatek z rzędu kilku tysięcy złotych? Niekoniecznie! Nawet markowy produkt można kupić nie za „miliony monet” jak to mówi dzisiejsza młodzież.

 

bateria blanco

 

Przykładem może być firma Blanco – producent armatury kuchennej, która specjalizuje się w produktach wyróżniających się designem i najwyższą jakością. W ich ofercie ceny baterii kuchennych zaczynają się od 200-300 złotych. Co prawda wybór baterii kuchennej do 500 zł z firmy Blanco będzie obejmował niewielki asortyment, ale warto mieć na uwadze dwie rzeczy. Po pierwsze firma Blanco cyklicznie udziela rabatów na swoje produkty, można wtedy taniej kupić baterię kuchenną nawet o kilkaset złotych. Drugim sposobem na zakup baterii kuchennej znanej marki w niższej cenie niż rynkowa to zajrzenie do działu wyprzedaży danej marki, gdzie można znaleźć modele z końcówek kolekcji lub produkty z ekspozycji. Wtedy nowy zakup do kuchni lub wymiana baterii kuchennej nie nadszarpnie naszego budżetu.

Warto podkreślić, że bateria kuchenna wykonana z solidnych i wysokiej jakości materiałów, nie musi kosztować więcej niż 500 zł. Tańsze baterie kuchenne Blanco są wykonane z takich samych tworzyw jak te droższe, ale różnią się między sobą designem i funkcjami, które ostatecznie wpływają na komfort użytkowania.

Czy cena jest wyznacznikiem jakości?

Zastanawiasz się czy cena baterii kuchennych a jakość wykonania idą zawsze w parze? Czy kupując tańszą baterię kuchenną otrzymasz produkt gorszej jakości? Nie zawsze! Wybierając produkty Blanco masz pewność, że zarówno ta tańsza jak i droższa armatura to produkt, który przeszedł testy, aby być produktem trwałym i bezpiecznym w użytkowaniu. Firma Blanco – producent baterii kuchennych, dba o to, aby ich produkty były innowacyjne, estetyczne i funkcjonalne. Dotyczy się to również baterii kuchennych poniżej 500 złotych.

Jakie wykończenie baterii kuchennych do 500 złotych znajdziesz w ofercie Blanco? To produkty o powierzchniach metalicznych, głównie wykończenie w kolorze chromu. Drugą grupą produktów są baterii kuchenne Silgranit-Look, które będą idealnym uzupełnieniem zlewozmywaków wykonanych z kompozytu Silgranit. Baterie z imitacją granitu na swojej powierzchni dostępne są w kilku kolorach dopasowanych pod kolorystykę zlewozmywaków z oferty Blanco.

Jakie cechy dobrych baterii kuchennych warto wymienić? Przede wszystkim trwałość i użycie dobrych jakościowo kompozytów do ich produkcji. Baterie kuchenne Blanco wykonane są z surowców wysokiej jakości z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć w zakresie materiałów i technologii. Jakość baterii kuchennych przekłada się na jakość naszego zdrowia, ponieważ spożywamy wodę, która przepływa przez baterię kuchenną, dlatego warto, aby wszystkie elementy mające styczność z wodą były przebadane.

Funkcjonalność baterii kuchennych - na co zwrócić uwagę?

Czy tańsze baterie kuchenne mogą być funkcjonalne? Czy tylko zapewnią dostęp do bieżącej wody? Jakie funkcje baterii kuchennych do 500 złotych otrzymamy od firmy Blanco? W modelu Daras-S będzie to wyciągana wylewka, która usprawni codzienne prace kuchenne. Ta klasyczna bateria kuchenna o kompaktowych rozmiarach sprawdzi się nawet przy większych zlewozmywakach. Możliwość wyciągania wylewki pozwoli na swobodne napełnienie garnka lub wysokiego wazonu wodą bez konieczności umieszczania go w zlewozmywaku. Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką to także wygoda podczas mycia dużego zlewozmywaka.

 

bateria kuchenna tania

 

W ofercie baterii kuchennych Blanco do 500 złotych znajdziesz także rozwiązanie do zlewozmywaka umieszczonego pod oknem. Bateria Daras-F, bo o niej mowa, może być zamontowana pod oknem. W każdej chwili można ją wyjąć i odłożyć na bok, aby swobodnie otworzyć okno na oścież. Jest to model z kątem obrotu wylewki wynoszącym 360° oraz z uchwytem mieszakowym znajdującym się na samej górze korpusu. Dodatkowo na uchwycie znajdują się kolorowe oznaczenia, informujące o zimnej i ciepłej wodzie.

Baterie kuchenne w kwocie 300-400 zł

baterie kuchenne do 500 zł

Model Daras to bateria kuchenna do 400 zł dostępna w ofercie Blanco. Już o niej wcześniej wspominaliśmy, ale warto dodać, że dostępna jest w 3 rodzajach. Przeznaczona jest do montażu stojącego – w blacie lub bezpośrednio w komorze zlewozmywaka. To ponadczasowa, klasyczna bateria kuchenna z długą i wysoką wylewką. Przeznaczona jest do niewielkich zlewozmywaków. Posiada kąt obrotu wylewki wynoszący 360°. Dostępna jest w kolorze chromu oraz w serii Silgranit-Look kolorystycznie dopasowanej do zlewozmywaków i komór z kompozytu Silgranit.

Wersja Daras-S to model wyposażony w wyjmowaną wylewkę, która sprawdzi się w codziennych pracach kuchennych. Warto wziąć pod uwagę ten model przy większej komorze lub zlewozmywaku dwukomorowym. Tutaj kolorystyka jest identyczna jak w modelu podstawowym. Jedynie kąt obrotu wylewki jest znacznie mniejszy i wynosi 90°.

Do zlewozmywaków umieszczonych pod oknem polecamy wybór modelu Daras-F lub Daras-S-F (z wyciąganą wylewką). Oba modele dostępne są już tylko w kolorze chromu, ale można je szybko zdemontować, bez użycia narzędzi, aby otworzyć okno na oścież.

Jaką baterie kuchenną wybrać w kwocie 400 - 500 zł?

W porównaniu z powyższą ofertą wybór baterii kuchennej do 500 zł jest naprawdę szeroki. Obejmuje on kilka modeli wartych uwagi. Sprawdź jakie propozycje baterii kuchennych do 500 zł wybraliśmy z oferty Blanco. Jedną z nich jest bateria kuchenna Mili wyposażona w wysoką wylewkę w kształcie litery J, która ułatwia napełnianie wysokich wazonów i garnków. Kąt obrotu wylewki wynosi 360°. Jest to zgrabna bateria z uchwytem mieszakowym umieszczonym po prawej stronie korpusu. Dostępna jest w klasycznym wydaniu w kolorze chromu oraz w pełnej gamie kolorystycznej Silgranit-Look. Podobną baterią do tej będzie model Mila, ale z wylewką o prostym kształcie. Natomiast dolna część korpusu praktycznie nie różni się od siebie. Z kolei Mila dostępna jest tylko w wykończeniu chrom.

 

baterie blanco

 

Bateria kuchenna do 500 zł to także model Mida z wysoką, delikatnie wygiętą wylewką. Podobnie jak w poprzednich bateriach zastosowano tutaj uchwyt mieszakowy umieszczony z prawej strony korpusu oraz pełny kąt obrotu wylewki. Wysoka wylewka ułatwi napełnianie wodą nawet dość wysokich naczyń. Oprócz wykończenia chrom dostępna jest pełna gama kolorystyczna Silgranit -Look. Dzięki temu bateria ta może być idealnym uzupełnieniem granitowych zlewozmywaków. Całkowita wysokość baterii wynosi 327 mm.

 

wybór baterii kuchennej

 

W tej kategorii cenowej znajdziemy jeszcze dwa modele baterii kuchennych: Bravon i Kano. Bateria Bravon to model dostępny w kolorze chromu. Wyróżnia się wysoką, łukowatą i długą wylewką, co gwarantuje płynny przebieg pracy przy zlewozmywaku. Ergonomicznie umieszczony uchwyt na górze korpusu znacznie usprawnia zmywanie naczyń. Polecana jest do małych, kompaktowych zlewozmywaków. Z kolei bateria kuchenna Kano oprócz wykończenia chromowanego dostępna jest w pełnej kolorystyce Silgranit-Look. Wyróżnia się smukłą budową o estetycznym i eleganckim wykończeniu. Również polecana jest do zlewozmywaków kompaktowych. Długa smukła wylewka tworzy spójną całość ze smukłym korpusem zakończonym zgrabnym uchwytem mieszakowym, który odpowiada jednocześnie za regulowanie temperatury i ilości pobieranej wody.

Czy warto kupować drogie baterie kuchenne?

O tym czy warto kupić droższą baterię wyposażoną w funkcje, których nie posiadają tańsze modele, musisz odpowiedzieć już sobie sam/sama. To czy dana funkcja będzie przydatna to indywidualna sprawa. Dla osób, które nie spędzają w kuchni zbyt dużo czasu być może wystarczy najprostszy model baterii kuchennej, ale dla miłośników gotowania lub zapracowanych mam niekiedy jedna dodatkowa funkcja w baterii kuchennej znacznie usprawni gotowanie czy zmywanie po obiedzie.

Jakie dodatkowe funkcje w droższych bateriach kuchennych mogą ułatwić codzienne prace kuchenne i nie tylko? Na pewno funkcja odmierzania wody w baterii Evol-S. To inteligentna bateria kuchenna, za pomocą której można nalać do pojemnika czy szklanki dokładnie tyle wody ile potrzebujesz. To funkcja, która sprawdzi się przy gotowaniu i pieczeniu, gdzie w przepisie masz podaną dokładną ilość. Nie potrzebujesz już pojemnika z miarką. Wystarczy ustawić ilość wody za pomocą pokrętła znajdującego się na korpusie baterii.

Inną funkcją dostępną w droższych modelach baterii kuchennych jest możliwość podłączenia filtra wody bezpośrednio pod armaturę. Dzięki temu uzyskasz produkt 2w1 oraz dostęp do wody pitnej przez cały czas. Rozwiązanie to jest na tyle wygodne, że nie musisz czekać na przefiltrowanie wody, a zajmuje niewiele miejsca. Dodatkowo baterie kuchenne przystosowane do podłączenia filtra wody posiadają dwa oddzielne ujścia wody, więc woda przefiltrowana nie miesza się z wodą z wodociągów. Niekiedy o wyższej cenie decyduje również styl baterii kuchennej. Modele o nietypowym wyglądzie i zastosowanych w nich komponentach mogą kosztować więcej niż klasyczna armatura kuchenna. Przykładem mogą być produkty o profesjonalnym wyglądzie, jak wzięte prosto z restauracyjnych kuchni. To produkt dla prawdziwych miłośników gotowania. Również produktów w stylu retro lub tych o bardzo nowoczesnym designie próżno szukać na półce z najniższymi cenami.

Drogie baterie kuchenne - czy warto wybrać coś z wyższej półki? Na to pytanie chyba każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ale poniżej odpowiemy dlaczego bateria kuchenna Blanco kosztuje więcej niż jego tańszy odpowiednik w popularnych sklepów z armaturą.

  • Przede wszystkim baterie kuchenne Blanco są poddawane szczegółowym testom i certyfikacji. Stanowią one jeden z najwyższych standardów dostępnych obecnie na rynku.
  • Wszystkie elementy konstrukcyjne baterii Blanco są wykonywane z surowców wysokiej jakości z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć w zakresie materiałów i technologii.
  • Baterie poddawane są rygorystycznym badaniom, które potwierdzają ich maksymalne bezpieczeństwo dla zdrowia. Elementy, które mają kontakt z wodą są przebadane i certyfikowane.
  • W bateriach zastosowano wysokiej jakości ceramiczne płytki, w które wyposażona jest głowica. Charakteryzują się trwałością i wyjątkowo płynnym otwieraniem i zamykaniem dopływu wody. Nie ma tutaj mowy o spadających kroplach wody pomimo zakręcenia zaworu.
  • Wbudowany zawór zwrotny zapobiega cofaniu się brudnej wody do wylewki w przypadku pozostawienia jej w wypełnionej wodą komorze zlewozmywaka.

Wyższa cena produktu w przypadku firmy Blanco to także jego wyższa jakość. Zastosowanie dobrej jakości komponentów oraz uzyskanie certyfikatów wpływa na cenę. Ale dzięki temu otrzymujemy solidny, a przede wszystkim bezpieczny w użytkowaniu produkt. W końcu bateria kuchenna ma styczność z wodą, którą pijemy i którą wykorzystujemy do przygotowywania posiłków.

Nasi dostawcy: