Poznaj nowe prowadnice Tandem do płyt 17-19 mm

07-06-2022

Blum Tandem 19 mm prowadnice do szuflad

Tandem to uniwersalny system krytych prowadnic przeznaczony do drewnianych szuflad, których szerokość boków wynosi 19 mm. Prowadnica Blum Tandem to dobry wybór do mebli w każdym pomieszczeniu. Oprócz zacisza domowego, stosuje się je również w miejscach pracy. Wszędzie tam, gdzie w meblach planujemy zamontować szufladę.

 

prowadnica do płyty 17mm     

Prowadnice Blum Tandem dostępne są w różnych długościach, a zróżnicowane rodzaje wysuwu i klasy obciążenia sprawiają, że można realizować najróżniejsze meble, dostosowane do przechowywania wielu rzeczy, zarówno tych lekkich jak i dość ciężkich. Co najważniejsze prowadnice do szuflad Tandem Blum to stabilność i płynny ruch przez cały okres użytkowania mebli. Stosując prowadnice Blum dolnego montażu można wybrać także sposób mocowania – na sprzęgło lub bolce mocujące. Blum Tandem to jakość na lata.

Prowadnice meblowe Blum Tandem to szeroki i zróżnicowany program, dzięki któremu zrealizujesz projekty mebli takich jak – wąska szuflada w łazience, czy szeroka szuflada w garderobie.

Do jakiej grubości płyt można zastosować prowadnice Tandem?

Prowadnica meblowa Blum Tandem z oznaczeniem kodu 560F/566F przeznaczona jest głównie do szuflad z drewna z płyty o grubości 19 mm. To seria prowadnic z techniką mocowania na sprzęgło, wyposażona w pełen wysuw i ciche domykanie Blumotion. Prowadnica do płyty 19 mm (560F/566F) dostępna jest w 12 rozmiarach: od 250 mm do 750 mm, z obciążeniem 30 kg oraz 50 kg.

 

prowadnica do płyty 19mm

Tandem to również prowadnice do płyt meblowych, z których planujemy zrobić szuflady bez uchwytów, otwierane w systemie Tip-On. To seria prowadnic z oznaczeniem 560F/566F, ale końcówką „C” w kodzie. Dostępnych mamy 9 długości: od 250 mm do 600 mm. W przypadku prowadnic do systemów szuflad bezuchwytowych należy dodatkowo oprócz sprzęgieł zaopatrzyć się w jednostkę Tip-On oraz reling synchronizacji – zalecany do stosowania przy każdej szerokości korpusu.

Prowadnice Tandem 19 mm dostępne są także w wersji z częściowym wysuwem. Do wyboru z zintegrowanym cichym domykaniem Blumotion lub zintegrowanym Tip-On (otwieranie bez uchwytów). Tutaj dostępnych jest 9 długości prowadnic: od 270 mm do 650 mm.

 

prowadnice tandem

 

Powyższe prowadnice można zastosować także do szuflad z płyty o grubości 17 mm oraz do szuflad z płyty o grubości 18 mm. Z ich pomocą można stworzyć standardowe szuflady, wewnętrzne lub tackowe. W przypadku tych ostatnich należy jednak pamiętać o zaopatrzeniu ich w blokadę szuflady tackowej, która zapobiega przypadkowemu wysunięciu się szuflady.

Montaż na sprzęgło lub bolec mocujący

Prowadnice Tandem 19 oprócz długości, systemu ruchu oraz obciążenia, różnią się także między sobą techniką montażu. Każde mocowanie znajdzie swoich zwolenników. W obu przypadkach montaż jest równie prosty, tak samo jak demontaż, który odbywa się bez użycia narzędzi.

  • Montaż na sprzęgła (T51.1700.04) – posiada zintegrowaną blokadę wyjęcia, która zapobiega przypadkowemu wyczepieniu się szuflady. Przy otwieraniu i zamykaniu nie ma ryzyka, że szuflada wypadnie z prowadnic. Aby wyjąć szufladę, należy najpierw docisnąć oba sprzęgła i następnie wyjąć szufladę. Dzięki regulacji wysokości można skompensować do 3 mm różnicy. W precyzyjnym ustawieniu frontu równolegle do poprzedniej krawędzi korpusu pomoże nam regulacja nachylenia frontu.

 

prowadnica blum tandem

  • Montaż na bolce mocujące – zastosowana tutaj regulacja wysokości bez użycia narzędzi pozwala skompensować do 2,5 mm. Zintegrowana regulacja nachylenia frontu ułatwia ustawienie frontu. Montaż polega na umieszczeniu szuflady na prowadnicach, następnie należy pociągnąć ją do przodu i gotowe.

 

prowadnica do blum tandem do płyty 17mm

Dodatkowe funkcje prowadnic Tandem

Prowadnice Tandem to możliwość realizacji szuflad z różnymi technologiami ruchu. Wyposażone są w najpopularniejszą funkcję, czyli system cichego i delikatnego domykania Blumotion, bez którego ciężko wyobrazić sobie aktualnie zamykanie szuflad. Prowadnice pod koniec zamykania wyhamowują szufladę, dzięki czemu domyka się delikatnie, bez zbędnego trzaskania o front.

 

prowadnica do blum tandem do płyty 19mm

 

Inne funkcje prowadnic Tandem Blum to otwieranie Tip-On, czyli poprzez dociśnięcie frontu, co pozwala na realizację mebli bez uchwytów. Ma to swoje plusy. Fronty można w pełni wyeksponować, a same meble zlicować na przykład ze ścianą, gdy umieszczamy meble we wnęce. Jest to sposób na mechaniczne otwieranie. Drugim rozwiązaniem jeszcze bardziej podnoszącym komfort korzystania z mebli jest elektryczne wspomaganie Servo-Drive. Działa on w ten sposób, że wystarczy delikatnie dotknąć powierzchnię frontu, a szuflada sama się wysunie.

Każda z powyższych technologii ruchu spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Bez względu na to co ostatecznie wybierzesz to synchronizacja i bezszelestna praca prowadnic będzie gwarantowana.

Dlaczego warto wybrać prowadnice Tandem Blum - przekonaj się sam!

Wysoka jakość wykonania prowadnic Tandem Blum sprawia, że przez cały okres użytkowania mebli, szuflady poruszają się płynnie i lekko. Szybciej znudzi się design mebli, niż trzeba będzie wymienić prowadnice na nowe. Wysokiej jakości użyte materiały do produkcji okuć Blum przekładają się na komfort z korzystania z mebli, nawet w przypadku bardzo szerokich i głębokich szuflad. Wysoki komfort użytkowania szuflad docenimy szczególnie w kuchni, gdzie otwierane są one kilkanaście razy dziennie, co daje nam tysiące cykli rocznie.

 

prowadnica do blum tandem do płyty 19mm

 

Tandem wybierane są także ze względu na to, że są to prowadnice do dużych obciążeń. Można wybrać klasę obciążenia do 30 kg, co wystarczy w przypadku niewielkich szuflad kuchennych czy w szufladach w garderobie. Do większych szuflad, w których planujemy przechowywać ciężkie przedmioty, np. porcelanową zastawę kuchenną, warto sięgnąć po prowadnice z klasą obciążeniową do 50 kg.

Ich uniwersalność sprawia, że zastosujemy je w każdym pomieszczeniu w mieszkaniach, w biurach, punktach obsługi klienta czy hotelach. Są idealne do szuflad szerokich i wysokich. Można wykorzystać je w dużych zabudowach mebli pod wymiar. Nawet przy wysokich frontach szuflada będzie poruszać się stabilnie. Dzięki temu, że prowadnice oraz wózki jezdne zostały ocynkowane, to można zastosować je w łazience, bez obaw przed korozją.

Płynność ruchu i wysoka jakość wykonania prowadnic

Czy wiesz co szczególnie wyróżnia prowadnice Tandem? To płynny ruch prowadnic na lata, który zapewniają wałki z tworzywa odpornego na zużycie, które dodatkowo zapewniają lepsze rozłożenie ciężaru szuflady. Technologia oparta na wysokiej jakości komponentach sprawia, że szuflady Blum wyposażone w prowadnice dolnego montażu otwierają się oraz zamykają lekko i cicho. Dlatego też prowadnice meblowe Tandem wysokiej jakości to produkt na lata, który docenisz, korzystając z mebli każdego dnia.

Nasi dostawcy: