Czarne uchwyty meblowe i ich wszechstronność

11-06-2019

Czarny klasycznyuchwyt na białym froncie

 

Na miejsce odbijających światło metalowych uchwytów, pojawia się coś zupełnie innego… Czarne uchwyty to nowy trend, który może stworzyć wspaniały kontrast we wnętrzu.

 

Z czym łączyć czarne uchwyty?

Czarny jest klasyczny, prosty i zawsze będzie stylowy. Można go łączyć niemal z każdym kolorem. Dlatego uchwyty w tym kolorze pasują do niemal każdego koloru mebli i stylu.

Mogą być świetnym sposobem na dodanie stylowego kontrastu w całkowicie białej kuchni, jeszcze bardziej podkreślając jej biel. Kontrastują też pięknie z jaśniejszymi kolorami, takimi jak marmur lub wszelkie odcienie szarości oraz wyglądają szczególnie efektywnie w przypadku pasteli.

 

Łączenie czarnych uchwytów z innymi elementami wykończenia

Czarne wybarwienie uchwytów współgra z każdym materiałem elementów wykończeniowych. Znakomicie odnajdą się w zestawieniu ze wszystkimi rodzajami metalu, betonu oraz cegły.

Dobrze wyglądać będą również w duecie z naturalnym drewnem czy wikliną, wzmacniając efekt ciepła tego materiału.

 

Uniwersalność czarnych uchwytów

Jedną z największych zalet czerni jest jej wszechstronność - współgra z prawie każdym kolorem szafki i stylem kuchni. Wydobywa to, co najlepsze z nowoczesnych wnętrz i podkreśla wyjątkowy charakter tych klasycznych.

 

Czarne uchwyty na frontach kuchenych i meblach

 

Ozdoba i praktyczne połączenie

To dodatek zarazem funkcjonalny, jak i dekoracyjny. Można dobrać ich kształt i wielkość, aby stały się dopełnieniem każdego mebla. W zależności od rodzaju frontu i panującego stylu we wnętrzu można wybrać te bardziej klasyczne lub nowoczesne.

 

Rodzaje i zastosowanie uchwytów

  • uchwyty w kształcie rączki przykręcane do frontu w gotowych, standardowych rozmiarach otworów montażowych
  • uchwyty krawędziowe montowane na wewnętrzną krawędź frontu oraz montowane poprzez nabicie uchwytu w krawędź (uchwyty nabijane)
  • uchwyty wpuszczane we front - mocowane są we wcześniej wyfrezowanym otworze
  • uchwyty w formie gałek, dzięki swemu niewielkiemu rozmiarowi są alternatywą dla innych uchwytów. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w szafkach i szufladach zapewniając łatwy dostęp do ich zawartości.

 

Rodzaje uchwytów meblowych

 

Klasyczna prostota kształtu

Nawiązujące do estetyki minimalizmu uchwyty do szuflad o prostych, geometrycznych i klasycznych kształtach, są pięknym dopełnieniem stylowej przestrzeni. Sprawdzą się nie tylko w szufladach kuchennych, ale także w łazience oraz mogą stać się ozdobą niemal każdego mebla.

Zmiana uchwytów na czarne, to prosty i szybki sposób, w jaki przestrzeń może wyglądać nowocześnie, czysto i prosto. Niewielkie detale, jakimi mogą być, czarne uchwyty pozwalają w efektowny sposób podkreślić wyjątkowy charakter każdego wnętrza i stać się dopełnieniem każdej przestrzeni.

Jeżeli szukasz innych uchwytów do swoich szuflad i szafek sprawdź nasz inny wpis na blogu uchwyty meblowe z powłoką soft touch Niech każde otwieranie szafki czy też szuflady będzie przyjemne i miłe w dotyku.


Nasi dostawcy: