Długie uchwyty meblowe - hit sezonu!

24-08-2023

Długie uchwyty meblowe - hit sezonu

Wysokie fronty szaf wymagają specjalnej oprawy i dodatków, między innymi takich jak bardzo długie uchwyty meblowe, gdy decydujemy się na uchwytowy system otwierania. Długi uchwyt meblowy zdecydowanie ułatwia otwieranie wysokich i ciężkich frontów. Dodatkowo podkreśla piękno dużych smukłych drzwi. Długie uchwyty meblowe zachowują odpowiednie proporcje i estetykę całego mebla.

 

długie czarne uchwyty meblowe

 

Sprawdzą się jako dodatek do szaf w sypialni i garderobie. Będą także oryginalnym dodatkiem do mebli ustawionych w salonie, korytarzu a także w kuchniach. W zabudowie kuchennej sprawdzą się jako uchwyty w wysokich szafach typu cargo. Długie uchwyty do mebli mogą być montowane również poziomo w bardzo szerokich szufladach, w których również chcemy zachować odpowiednie proporcje między frontem a okuciami meblowymi.

Rodzaje długich uchwytów meblowych?

Długie uchwyty różnią się między sobą przede wszystkim kolorem, kształtem, długością, ale również sposobem montażu. Większość z nich montowana jest bezpośrednio na froncie – tzw. montaż nakładany. W ofercie od producentów akcesoriów meblowych znajdziemy także krawędziowe uchwyty meblowe długie. Ich sposób montażu sprawia, że tworzą z frontem spójny duet. Krawędzie uchwytu są zespolone częściowo z frontem. Krawędziowe uchwyty meblowe długie pięknie komponują się powierzchnią frontu, przez co nie rzucają się zbyt w oczy, ale nadal tworzą subtelny i praktyczny dodatek.

 

długie uchwyty do szaf

 

Wybierając długi uchwyt meblowy metalowy warto zwrócić uwagę na jego sposób montażu. Przy długości ponad 1 metra dobrze by było, aby był montowany na więcej niż 2 wkręty, aby uniknąć wyrwania uchwytu z frontu podczas użytkowania. W przypadku samych frontów, np. w szafie nie ma to takiego znaczenia, ale jeżeli planujemy zamontować długi uchwyt meblowy relingowy w szafkach cargo to warto mieć to na uwadze. Po obciążeniu samego kosza trzeba będzie użyć nieco więcej siły do otworzenia szafki. Długi uchwyt relingowy można połączyć z krótkimi uchwytami relingowymi, tworząc spójną całość w zabudowie kuchennej.

Gdzie wykorzystać długie uchwyty meblowe?

Długie uchwyty meblowe pasują głównie do wysokich bądź bardzo szerokich frontów. Ułatwiają ich otwieranie i pozwalają zachować odpowiednie proporcje mebla. Najczęściej wybierane są do szaf wolnostojących lub zabudowanych we wnęce, gdyż głównie w szafach montowane są duże fronty. Dlaczego warto zastosować długie uchwyty do szaf? Aby nadać im oryginalnego wyglądu i ułatwić sobie otwieranie frontów. Uchwyty długie do szafy mogą być tak naprawdę główną ozdobą takiego mebla. Zwłaszcza jeżeli wybierzemy wyrazisty uchwyt.

 

długie uchwyty meblowe w domu

 

Kuchnia to kolejne miejsce, gdzie na projektach znajdziemy proponowane przez projektantów czy stolarzy, długie uchwyty do mebli kuchennych. Oczywiście tylko tam, gdzie w zabudowie znajdą się wysokie fronty, np. w koszach cargo maxi. Długi uchwyt meblowy kuchenny to także dobry wybór jako uzupełnienie frontu zabudowanej lodówki. Wybierając długie uchwyty meblowe w domu należy zwrócić uwagę na pozostałe uchwyty w meblach sąsiadujących, aby zachować spójność w designie i kolorze.

Modna kolorystyka długich uchwytów meblowych

Kolorystyka długich uchwytów meblowych jest nieco mniejsza niż w przypadku uchwytów o standardowych wymiarach. Jednak paleta barw jest na tyle uniwersalna, że do każdego mebla można dopasować odpowiedni uchwyt. Do najbardziej klasycznych należą uchwyty meblowe długie czarne, które wpasują się niemal w każdą aranżację. Czerń jest na tyle uniwersalna, że można ją połączyć z innymi kolorami. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, że będzie to wyrazisty dodatek, zwłaszcza na jasnych frontach.

 

długie uchwyty meblowe extend

 

Nieco mniej rzucającym się w oczy okuciem meblowym będą uchwyty meblowe długie inox. Stal szczotkowana to dość popularne rozwiązanie jeżeli chodzi o uchwyty meblowe, czy to długie czy krótkie. Stosowana jest także jako pokrycie wielu sprzętów AGD. Także warto rozważyć ten kolor w meblach kuchennych, zwłaszcza jeśli towarzyszyć mu będzie wyposażenie w tym samym kolorze. Podobnie ma się sprawa jeżeli weźmiemy pod uwagę uchwyty meblowe długie srebrne.

 

Jeśli jednak poszukujesz rozwiązań bardziej glamour to uchwyty meblowe długie złote będą wyborem idealnym. Pięknie prezentują się zwłaszcza w towarzystwie ciemnych, eleganckich frontów, np. antracycie czy butelkowej zieleni.

 

 

Nasi dostawcy: