Fotel Lounge Chair - wypoczynek w eleganckim stylu

02-07-2018

 

Fotel Lounge Chair został zaprojektowany już w roku 1956. Chociaż patrząc na jego wygląd można śmiało stwierdzić, że wyprzedził on swoją epokę. Jego design jak na tamte lata był bardzo nowoczesny.

Pomimo upływu kilkudziesięciu lat cieszy się on nadal dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza wśród kolekcjonerów. Do dzisiaj jest ikoną designu, co czyni go meblem ponadczasowym.

 

Historia fotela

uchwyty relingowe

Lounge Chair to wspólny projekt małżeństwa Charlesa i Ray Eames. Zresztą nie pierwszy. Stworzyli oni jeszcze kilka innych, które na stałe wpisały się jako ikony wzornictwa w świecie meblarstwa. Ich projekty można podziwiać przeglądając najbardziej prestiżowe magazyny wnętrzarskie.

 

Projekt fotela wypoczynkowego doceniono na tyle, że jest jednym z eksponatów w Muzeum Sztuki Nowoczesnej mieszczącym się w Nowym Jorku. Model Lounge Chair wzorowany był na fotelach pochodzących z angielskich klubów.

 

Dla wielu pokoleń

Fotel ten to efekt ciekawego połączenia ze sobą drewna i skóry. Sam kształt nadaje mu wyjątkowości. Samo siedzisko składa się z 3 części łączonych ze sobą metalowym czarnym stelażem. Wewnętrzna część fotela (również podłokietniki) obita jest skórą.

Każda z części siedziska uzupełniona jest ozdobnymi guzikami. Fotel obecnie cieszy się popularnością wśród osób z środowiska show-biznesu. Spotkać go można w gabinetach, biurach, hotelach. Sprawdzi się również w mieszkaniach, szczególnie w salonie, jak sama nazwa wskazuje (z ang. Lounge Chair - fotel salonowy). Loung Chair to po prostu fotel dla wielu pokoleń.

 

 

Nasi dostawcy: