GTV Axis Pro - funkcjonalny system szuflad

13-12-2019

Systemy szuflad GTV Axis Pro w kuchni

 

Szuflady to wyposażenie większości mebli znajdujących się w naszych mieszkaniach, miejscach pracy czy punktach użytku publicznego. W przeciwieństwie do tradycyjnych szafek zapewniają lepszy dostęp do przechowywanych w niej rzeczy. Coraz popularniejszym rozwiązaniem przy projektowaniu (zwłaszcza kuchni) jest stosowanie samych szuflad w dolnej zabudowie.

Firma GTV znana przede wszystkim z systemów szuflad Modern Box unowocześniła swoją drugą linię szuflad Axis i tak powstała kolekcja szuflad Axis Pro. Szuflady te wyróżniają się nowoczesnym i modnym designem. Zastosowane prostokątne metalowe boki charakteryzują się niewielką szerokością wynoszącą jedynie 14 mm. Nadają szufladzie eleganckiego wyglądu, zwłaszcza przy wyborze antracytowego koloru. W ofercie dostępne są jeszcze białe boki. Dodatkowo dzięki zastosowaniu cienkich boków uzyskujemy więcej miejsca wewnątrz szuflady.

 

Duże możliwości projektowania z szufladami GTV

Przechowywanie produktów w szufladach GTV Axis Pro

Systemy szuflad nadają się do zastosowania w każdym rodzaju pomieszczeń. Dlatego też tak cenisię je za uniwersalność. Najczęściej jednak wybierane są do mebli kuchennych. Systemy GTV dają duże możliwości projektowania mebli dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

 

Różne głębokości prowadnic pozwalają na stworzenie zarówno płytkich jak i głębokich szuflad (system Axis Pro to długości od 300 do 550 mm). Dostępne 4 wysokości boków do wyboru oraz możliwość zastosowania dowolnej szerokości szuflady pozwala na wyposażenie mebli kuchennych dostosowanych do wymagań każdego klienta.

 

Szuflady wewnętrzne - stwórz mini spiżarnię w swojej kuchni

Standardowe szuflady Axis Pro w połączeniu z odpowiednimi akcesoriami można zastosować jako szuflady wewnętrzne. Wystarczy dobrać odpowiednią do wysokości boków złączkę oraz panel przedni i gotowe. Potocznie określana "szuflada w szufladzie" to coraz częściej stosowane rozwiązanie zwłaszcza, gdy chcemy zastosować duże jednolite fronty, ale dla wygody ich użytkowania wewnątrz stosujemy ukryte szuflady. 

 

Akcesoria do szuflad wewnętrznych Axis Pro:

  • mocowania frontu do szuflady niskiej
  • mocowania frontu do szuflady średniej
  • mocowania frontu do szuflady wysokiej
  • mocowania frontu do szuflady bardzo wysokiej
  • panel przedni o wysokości 95 mm do szuflady niskiej i średniej
  • panel przedni o wysokości 110 mm do szuflady wysokiej i bardzo wysokiej

Szuflady wewnętrzne to alternatywa w szafach w sypialni i korytarzu dla tradycyjnych i niepraktycznych w użytkowaniu półek. Po otworzeniu drzwi o wiele łatwiej będzie nam się dostać do pełnej zawartości szafy jeżeli zastosowane w niej szuflady będziemy mogli swobodnie wysunąć. Szczególnie, gdy zastosowane w nich prowadnice będą miały funkcję pełnego wysuwu.

 

Przechowywanie akcesoriów kuchennych w szufladach GTV Axis Pro

 

Jak jeszcze warto wykorzystać szuflady wewnętrzne w meblach kuchennych? Na pewno do zabudowy typu cargo w wysokich szafkach tworząc w ten sposób mini spiżarnię na zapasy żywności. Duży udźwig prowadnic do 40 kg sprawdzi się nawet przy szerokich szufladach.

 

Czym się różnią od poprzedniej serii szuflad Axis?

Przede wszystkim oprócz 3 wysokości ścianek tylnych, które były dostępne do tej pory: 84, 116, 167 mm pojawiła się nowa najwyższa szuflada o wysokości ścianki 199 mm. W ofercie dostępny jest również reling wzdłużny w rozmiarach pasujących do każdej szuflady i każdej wysokości. Dzięki niemu można zastosować dowolną wysokość ścianki.

Zmienił się system wypinania szuflady. Do tej pory znajdował się on w boku szuflady po zewnętrznej stronie. Aktualnie znajduje się pod jej spodem. Rozwiązanie to jest szczególnie ważne jeżeli szafka znajduje się przy samej ścianie, a zaistnieje konieczność wypięcia szuflady z szafki.

 

Przechowywanie słoików w szufladach GTV Axis Pro

 

Poprawiono również sam ruch prowadnic. Działają płynniej, a w samych prowadnicach zastosowano metalowy tłoczek zamiast plastikowego. W przypadku długości prowadnic wycofano z oferty szuflady z prowadnicą o długości nominalnej 270 mm.

To co pozostaje bez zmian to identyczne otwory montażowe jak w poprzednich szufladach Axis. W przypadku wymiany szuflady wystarczy dokręcić nowe prowadnice w miejsce starej i gotowe. Wymiary ścianek i dna również się nie zmieniły - można ponownie wykorzystać docięte pod wymiar płyty.

Sprawdź rówież inny nasz wpis na blogu o szufladach wyposażonych w funkcje TOB - Tip-On Blumotion w szufladach Tandembox Antaro

 


Nasi dostawcy: