Jak prawidłowo przechowywać biżuterię?

13-06-2022

Jak odpowiednio przechowywać biżuterię?

Jak dbać o biżuterię?

Zapewne każda kobieta posiada w swoich dodatkach biżuterię, zarówno taką na co dzień do pracy, jak i na większe wyjścia. Zarówno jedna jak i druga grupa ozdób wymaga odpowiedniego przechowywania, dzięki któremu unikniesz zgubionych kolczyków, splątanych łańcuszków czy porysowanych pierścionków. Warto też wyrobić w sobie nawyk odkładania biżuterii, aby nie zostawiać jej w przypadkowych miejscach, na przykład w łazience, gdzie niespodziewanie możemy utracić swoje ulubione błyskotki.

Odpowiednie przechowywanie biżuterii, sprawia, że zachowa ona idealny wygląd przez długie lata. Warto wspomnieć także, aby chronić drogocenności przed działaniem detergentów. Przed sprzątaniem lub zmywaniem naczyń zdejmij pierścionki i bransoletki. Tak samo warto zachować się przed nakładaniem niektórych kosmetyków na skórę.

Podpowiadamy więc jak przechowywać biżuterię. Dobrym pomysłem będą wszelkiego rodzaju szkatułki, pudełka, organizery do szuflad i stojaki. Należy mieć na uwadze fakt, że wilgoć, kurz oraz promienie słoneczne mogą źle wpływać na wygląd wyrobów jubilerskich. Dodatkowo odpowiednie posegregowanie i przechowywanie biżuterii to także dobry sposób na szybkie znalezienie potrzebnej bransoletki, pierścionka czy kolczyków. Niektóre łańcuszki z względów praktycznych lepiej zawiesić na specjalnym stojaku, aby uniknąć poplątania czy uszkodzenia. Jednak należy pamiętać, aby nie umieszczać takiego stojaka w miejscu, w którym biżuteria narażona by była na działanie promieni słonecznych.

organizery na biżuterie

Jakie miejsce do przechowywania biżuterii najlepiej wybrać? Praktycznie każde, oprócz łazienki, zwłaszcza, gdy posiadamy dużo srebrnej biżuterii. W miejscu o podwyższonej wilgotności srebro szybko ulega procesowi utleniania, co może powodować powstawanie nieestetycznych plam o żółtym przebarwieniu. Najlepiej zadbać o to, aby biżuteria znalazła swoje miejsce w sypialni lub garderobie.

Poniżej chcemy Wam przedstawić akcesoria do przechowywania biżuterii firmy Stackers. To angielska marka specjalizująca się w tworzeniu produktów do przechowywania wyrobów jubilerskich. Szeroka oferta tej marki sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni produkt na miarę swojej kolekcji błyskotek. Zainspiruj się i uporządkuj swoją biżuterię.

Dlaczego nieodpowiednie przechowywanie biżuterii szkodzi?

Nieodpowiednie przechowywanie biżuterii sprawia, że może ona utracić swój pierwotny wygląd, a delikatne elementy takie jak łańcuszki mogą być narażone na uszkodzenia (uciążliwe zaplątanie, rozerwanie). Warto więc zadbać o prawidłowe przechowywanie biżuterii, aby długo cieszyć się dodatkami o nieskazitelnym wyglądzie. Zwłaszcza, gdy dana biżuteria ma dla nas wartość sentymentalną, gdy wiąże się z ona ze wspomnieniami lub gdy była prezentem od bliskiej osoby.

wkłady na biżuterie

Zalety prawidłowego przechowywania biżuterii:

  • zachowanie pierwotnego wyglądu i kondycji
  • uniknięcie zaplątania się i rozerwania łańcuszków
  • wyeliminowanie ryzyka zgubienia drobnej biżuterii
  • brak zarysowań na pierścionkach
  • na biżuterię nie działają czynniki atmosferyczne

Sprawdź, co szkodzi biżuterii, aby uniknąć narażania jej na dane czynniki. Przede wszystkim:

  • unikaj kontaktu biżuterii z detergentami podczas sprzątania i zmywania naczyń
  • unikaj kontaktu biżuterii z kosmetykami podczas nakładania ich na skórę
  • nie narażaj biżuterii na działanie wilgoci i promieni słonecznych
  • nie wkładaj łatwo plączących się elementów do jednej przegródki
  • odkładaj biżuterię po zdjęciu do wybranego miejsca – unikniesz gubienia drobnych elementów

Dlaczego warto korzystać z dedykowanych rozwiązań do przechowywania biżuterii?

Co zyskamy wybierając dedykowane rozwiązania do przechowywania biżuterii? Na pewno pozbędziemy się plątaniny łańcuszków, co oszczędzi nam ich mozolnego rozplątywania i ewentualnego rozerwania. Zyskamy ład i porządek segregując swoją biżuterię w odpowiednie przegródki. Ułatwi nam to szybsze znalezienie potrzebnej w danej chwili bransoletki, pierścionka czy kolczyków.

Ale najważniejsze jeżeli chodzi o akcesoria do przechowywania biżuterii to ochrona wyrobów jubilerskich przed zniszczeniem, zadbanie o ich dobry wygląd i kondycję. Zwłaszcza jeżeli mowa o drogiej biżuterii lub cennej dla nas pod względem sentymentalnym, o biżuterii zbieranej latami i przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Szczególną uwagę warto poświęcić biżuterii wykonanej ze srebra lub niektórych prób złota, która przy niewłaściwym przechowywaniu narażona jest na odkształcenia i zarysowania, a wystawiona na działanie wilgoci i promieni słonecznych, może z czasem stracić swój naturalny kolor.

Proste rozwiązanie - wkłady na biżuterię Stackers

Wkłady Stackers to idealne rozwiązanie na mniejsze i większe kolekcje biżuterii. Możesz wybrać pojedyncze elementy, gotowe zestawy lub stworzyć własną szkatułkę kilkupoziomową, dopasowaną indywidualnie do Twoich potrzeb. W ofercie tej marki znajdziesz zarówno pudełka i szkatułki do ustawienia na toaletce czy półce, jak również organizer na biżuterię do szuflady.

Wkłady do szuflad na biżuterię różnią się między sobą wielkością, a co za tym idzie ilością i rozmieszczeniem przegródek. Każdy z organizerów można dopasować do konkretnej biżuterii. Jeżeli w swojej kolekcji błyskotek posiadasz dużo pierścionków to zwróć uwagę, aby wkład posiadał specjalnie wyprofilowaną wkładkę, w której umieszcza się pionowo pierścionki, obrączki, a nawet okrągłe niewielkie kolczyki i zawieszki. Rozsuwany wkład na biżuterię do szuflady można będzie dopasować wielkością do wnętrza szuflady, a w przypadku wkładów bez regulacji, można połączyć dwa lub trzy wkłady (o różnych wymiarach), w przypadku, gdy chcemy zapełnić całe wnętrze szuflady.

 

wkład na biżuterie do szuflady

 

Stackers to wkłady na biżuterię dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Znajdziemy tutaj klasyczną biel i czerń, jak również kolor pudrowy, miętowy, różowy, fioletowy, a nawet z lustrzanym wykończeniem boków.

Wkłady na biżuterię do szuflady Stackers zróżnicowane są przede wszystkim pod względem rozmieszczenia i wielkości każdej z przegródek. Do wyboru mamy wkład z 25 przegrodami o tej samej wielkości – idealny na drobną biżuterię. W ofercie znajdziemy również wkłady na bransoletki i naszyjniki, wkłady na zegarki, wkłady na pierścionki oraz specjalnie zaprojektowane wkłady dla miłośniczek zawieszek typu charms.

Biżuteria w podróży – zamykane wkłady, zapinane na zamek

podróżny wkład na biżuterię

Wybierając się na urlop zabieramy ze sobą ubrania i obuwie, ale nie zapominajmy także o biżuterii, jakże ważnym dodatku. Skoro nosimy ją na co dzień, to dlaczego ma za nami tęsknić samotna w domu, skoro może wybrać się z nami na urlop?

 

Na takie okazje warto zaopatrzyć się w etui podróżne na biżuterię. Czym się ono charakteryzuje? W porównaniu z domowym wkładem na biżuterię wykonane jest z innego tworzywa, bardziej elastycznego, miękkiego. Przede wszystkim zamykane jest na zamek błyskawiczny, co zabezpiecza etui przed przypadkowym otworzeniem się. Podróżne pudełko na biżuterię zajmuje niewiele miejsca w walizce, a jego przegródki na pierścionki, bransoletki czy naszyjniki potrafią utrzymać wszystko na swoim miejscu. Zmieści się nawet do bagażu podręcznego lub torebki.

Nie ograniczaj się! - skomponuj swój zestaw sama

Nie udało Ci się znaleźć odpowiedniego pojemnika na biżuterię? Możesz skomponować go sama, wybierając konkretne pudełka, które po ustawieniu jednego na drugim stworzą szkatułkę. Na samej górze warto umieścić wkład wyposażony w pokrywkę, co pozwoli na zamykanie całości. Wkłady zamykane na biżuterię dodatkowo chronią ją przed kurzem i innymi czynnikami zewnętrznymi.

 

wkłady na biżuterie stackers

 

Możesz też stworzyć własny zestaw wkładów do szuflady, dzięki któremu zyskasz jedno miejsce na przechowywanie świecidełek. Przy okazji zachowasz ład i porządek w szafie czy garderobie. Przejrzysty i dobry przegląd będzie kolejną zaletą zastosowania wkładów do szuflady. Stwórz sama zestaw wkładów wybierając różne pojemniki, nawet o różnych kształtach, wymiarach i kolorach.

Szkatułki z przegródkami na biżuterię Stackers to także doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Te estetycznie wykonane produkty to dobry wybór na obdarowanie nimi mamy, siostry czy przyjaciółki. Wybierz go jako prezent na urodziny, dzień matki czy jako prezent pod choinkę. Zgrabna konstrukcja pojemników sprawia, że będą eleganckim prezentem.

Nasi dostawcy: