Jak wykorzystać szuflady wewnętrzne i uzyskać funkcjonalną przestrzeń?

12-06-2017

 

Białem szuflady wewnętrzne kuchenne

 

Gdy liczy się wnętrze - optymalne wykorzystanie wnętrza szuflad

Szuflada ukryta w ... szufladzie? Dokładnie tak. Mowa tutaj o szufladach wewnętrznych. Ostatnio coraz bardziej popularnych rozwiązaniach głównie w kuchni. Chociaż spotyka się je również w łazience w szafce pod umywalką. Również w przypadku dużych szaf w sypialni i na korytarzu schowane są za suwanymi lub otwieranymi drzwiami.

Za co cenimy sobie ich obecność? Przede wszystkim za optymalne wykorzystanie przestrzeni. Projektując na przykład kuchnię wyposażoną w gładkie fronty ważne jest zachowanie symetrii ich podziałów. Wygląda to wtedy estetycznie i spójnie, nie tylko perfekcjoniści docenią takie rozwiązanie. Wszędzie tam gdzie potrzebna nam jest niska szuflada (nawet dwie), można je przecież sprytnie schować za frontem większej szuflady. Brak nadmiaru podziału frontów i zachowana linia podziału zapewni elegancki wygląd meblom. By dobrze zorganizować sobie wnętrze szuflady polecamy drewniane wkłady do wnętrza szuflad którą pozwolą w elegancki sposób uporządkować przestrzeń w szufladzie.

Więcej o drewnianych wkładach do szuflad piszemy u nas na blogu w innym artykule przeczytaj i zainspiruj się gotowymi pomysłami.

Więcej informacji pod linkiem: Wood'in'set - drewniane wkłady do szuflad firmy GTV

 

Szuflada axis wypełniona akcesoriami kuchennymi

Szuflady wewnętrzne jako mini spiżarnia

W przypadku mebli kuchennych szuflady wewnętrzne spotykamy coraz częściej jako wyposażenie wysokich szafek, sięgających nawet do końca lodówki. Otwierając jeden duży front uzyskujemy dostęp do wszystkich szuflad, które wysuwać można już pojedynczo.

Jest to ciekawa alternatywa dla wysokich koszy cargo, który wysuwamy w całości. W obu przypadkach, czy to będą szuflady czy druciane cargo, uzyskujemy mini spiżarnię. Od teraz produkty spożywcze będę w jednym miejscu, zawsze będzie pod ręką i dostępne z 3 stron.

Natomiast pod zlewem w kuchni szuflada taka sprawdzi się jako miejsce na drobiazgi: worki na śmieci, gąbki i pozostałe akcesoria kuchenne. Duża szuflada mieści wtedy kosz na śmieci, a wewnętrzna wypełnia pozostałą przestrzeń tuż nad nią.

 

Sposób na dobrze zorganizowane wnętrze szuflady

Każda podstawowa szuflada firmy GTV przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów meblowych może zostać użyta jako szuflada wewnętrzna. Do systemu Modern Box, Modern Box Square lub szuflady GTV Axis wystarczy dokupić:

Dostępne 3 wysokości szuflad: niska, średnia i wysoka, pozwolą na dopasowanie kompletu szuflad do własnych potrzeb. Możliwość wyboru głębokości i szerokości to gwarancja optymalnego zagospodarowania wnętrza szafki. Dostępny panel frontu przedniego występuje w długości 110 cm i można go dociąć do każdej potrzebnej nam szuflady. Także jeden panel wystarcza nawet na 2 lub 3 szuflady, w zależności jaką szerokość wybierzemy. W ten sposób możemy zagospodarować w kuchni nawet wąskie przestrzenie i uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania.

Dodatkowo dwa systemy GTV: Modern Box i Modern Box Square posiadają akcesoria do organizacji wnętrza, zarówno standardowych jak i wewnętrznych szuflad. Dzięki panelom, listwom i relingom można podzielić wnętrze szuflady tak, aby ułatwić przechowanie niektórych produktów. Szczególnie jeżeli chodzi o szklane butelki czy słoiki, które zdecydowanie lepiej, aby nie zmieniały swojego miejsca podczas otwieranie czy zamykania szuflad. Organizacja takiej przestrzeni to również łatwy sposób na zachowanie porządku. Przedmioty w środku szuflady nie przesuwają się i nie tworzą niepotrzebnego bałaganu.

 

Szuflada kuchenna z przegrodami wypełniona dodatkami i akcesoriami kuchennymi

 

Do szuflad wewnętrznych warto również dołożyć maty antypoślizgowe na spód szuflady.Przeczytaj nasz inny artykuł i przekonaj się jakie są zalety stosowania mat antypoślizgowych: Mata antypoślizgowa do szuflad - dlaczego warto stosować ?


Nasi dostawcy: