Jakie uchwyty wybrać do mebli dziecięcych?

11-01-2024

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

Można powiedzieć, że gałki i uchwyty meblowe są jak wisienka na torcie. Taki niewielki szczegół, a robi dużą różnicę. Sam wybór uchwytów meblowych do pokoju dziecięcego jest równie ważny jak cała zabudowa pokoju. Zwłaszcza jeżeli mowa nie tylko o estetyce, ale również o bezpieczeństwie w kwestii użytkowania uchwytów w codziennym życiu. Na co więc zwrócić uwagę wybierając uchwyty meblowe do pokoju dziecka?

  • Materiał wykonania – uchwyt meblowy do pokoju dziecka powinien być wykonany z bezpiecznego w użytkowaniu materiału. Szklane i metalowe uchwyty o ostrych krawędziach w ogóle nie powinny być brane pod uwagę.
  • Wzornictwo i kolorystyka – powinny być dopasowane do całego stylu wnętrza. W pokoju dziecięcym sprawdzą się uchwyty z motywami typowo dziecięcymi: zwierzaki, autka i serca.
  • Jakość wykonania – trwałe i mocne uchwyty posłużą przez kilka lat. Warto mieć na uwadze to, że ciekawość dzieci dotyczyć będzie nie tylko zabawek, ale każdego przedmiotu znajdującego się w jego zasięgu – w tym również uchwytów i gałek meblowych.

 

uchwyty w pokoju dziecięcym

 

Uchwyty do mebli dziecięcych można dopasować do stylu wnętrza, do ulubionych postaci dziecka lub głównego motywu dekoracji. Uchwyty meblowe dziecięce mogą się różnić między sobą w zależności od przeznaczenia: uchwyty dla dziewczynki lub uchwyty dla chłopca.

Uchwyty w pokoju dziecięcym mogą być identyczne na każdym meblu lub różne, ale tworzące spójny temat czy motyw. Na przykład w pokoju urządzonym w stylu safari sprawdzą się drewniane uchwyty z wizerunkiem mieszkańców safari: żyrafy, nosorożca, słonia czy lwa. Nawet na jednej komodzie można zmieścić kilka zwierzaków, niekoniecznie musi to być jedno wybrane zwierzę. Efekt będzie zdecydowanie ciekawszy, a sam mebel stanie się niczym kartka z książki o świecie zwierząt.

 

uchwyty do mebli dziecięcych

 

Jakie uchwyty do mebli w pokoju dziecięcym jeszcze się sprawdzą? Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę uchwyty i gałki wykonane z gumy. To najbezpieczniejsze uchwyty jakie można wybrać. Nawet zderzenie się maluszka z tymi uchwytami sprawi, że wszyscy wyjdą z tego cali. Gumowe uchwyty meblowe dziecięce to szeroki wybór przepięknych wzorów w mocnych i zdecydowanych kolorach. W naszej ofercie znajdziesz uchwyty w kształcie czerwonych kloców lego, niebieskiego autka, szarego guzika i różowej korony.

 

uchwyty w kształcie zwierząt

 

Dobrym wyborem spośród uchwytów meblowych do pokoju dziecięcego będą również wszystkie modele wykonane z naturalnej skóry. Oprócz tego, że są bezpieczne w użytkowaniu ze względu na swoją fakturę i wykonanie, to dodatkowo pięknie prezentują się w jasnych wnętrzach. Warto pomyśleć o nich jako dodatku do białej komody, szarej szafy czy pastelowego regału.

Jak dobrać uchwyty do mebli dziecięcych?

Uchwyty do szafek – ich wybór nie musi być trudny. Uchwyt powinien pasować stylem do mebla i całego wnętrza. Warto zachować wybrany motyw czy kolorystykę również przy tak niewielkich rozmiarowo dodatkach. Uchwyt do szafy dziecięcej może wyglądać zupełnie inaczej niż uchwyty do komody dziecięcej, ważne aby zachować jeden styl. Może to być kolekcja różnych gałek w kształcie kwiatów, autek lub planet. W przypadku komody lub szafki z szufladami można stworzyć „obrazek” z gałek meblowych. Można jako pierwszy dać uchwyt w kształcie głowy zwierzaka, a cała reszta uchwytów będzie pozostałą częścią, np. żyrafy w przypadku bardzo wysokiej komody.

 

gałki w pokoju chłopca

 

Uchwyty w pokoju dziecięcym mogą być dodatkiem, który łączy w sobie właściwości sensoryczne z bogata ofertą kolorów. Taką kolekcją są uchwyty marki Gamet z powłoką „soft touch”. Zamontowane pionowo sprawdzą się jako uchwyt do szafy dziecięcej. Te same uchwyty montowane poziomo można użyć jako uchwyt meblowy do komody do pokoju dziecięcego. Powłoka „soft touch” to silikonowa powierzchnia, która w dotyku przypomina miękkość aksamitu. W kolekcji tej znajdziesz uchwyty w kolorze zieleni, żółci, ale również bardziej stonowane pastelowe kolory takie jak pudrowy róż, lawenda i szałwia – sprawdzą się idealnie jako uchwyty do mebli dla dziewczynki.

 

uchwyty do pokoju dziewczynki

 

Uchwyty do mebli dla chłopca mogą być klasycznymi dodatkami w jednolitym kolorze, ale w przypadku najmłodszych pociech warto wprowadzić trochę dziecięcych dodatków. Tutaj warto postawić na uchwyty w kształcie dinozaurów, samochodzików lub klocków lego. Tutaj wybór można pozostawić nawet dziecku, aby samodzielnie wybrało uchwyt, który spodoba mu się najbardziej.

Uchwyty do mebli do pokoju dziecka - na co zwrócić uwagę?

Wybierając uchwyty meblowe do dziecięcego pokoju należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Powinny też zostać dobrane pod wiek dziecka – w przypadku ruchliwych kilkulatków lepiej zrezygnować z uchwytów meblowych o ostrych krawędziach, o które dziecko może się zranić w czasie zabawy. Tutaj warto wybrać bezpieczne uchwyty meblowe do pokoju dziecka.

 

uchwyt w kształcie guzika

 

Po drugie należy zwrócić uwagę na wspomniany już materiał wykonania uchwytu. Warto wybrać coś wykonanego z gumy, naturalnej skóry lub metalu, ale pokrytego miękką powłoką. Chociaż te dwa pierwsze wymienione materiały to zdecydowany faworyt jeżeli mowa o bezpiecznych uchwytach do mebli dziecięcych.

Czy wiesz, że uchwyty dopasowane do wielkości ręki będą wygodniejsze w codziennym użytkowaniu niż zbyt małe, nieporęczne modele? Zbyt małe uchwyty przy dużych i ciężkich szufladach mogą nie zdać egzaminu, niektóre mogą się z czasem ułamać. Dlatego tak ważnym kryterium wyboru będzie również rozmiar uchwytu.

 

gałki i uchwyty dziecięce

 

Na ostatnim etapie będzie kolorystyka uchwytów i styl wykonania uchwytów. Mogą to być uchwyty zgodne z motywem przewodnim lub po prostu uchwyty w ulubionym kolorze, zwłaszcza gdy meble są w neutralnym białym lub szarym kolorze.

Styl i motyw uchwytów meblowych dla dzieci

Jakie uchwyty do mebli dziecięcych będą najbardziej odpowiednie? Zdecydowanie kolorowe uchwyty do mebli dziecięcych, szczególnie te w formie gałek. Dlaczego? Ponieważ dziecięce dłonie są mniejsze niż u dorosłego, a co za tym idzie dziecku będzie łatwiej otworzyć szafkę, w której zamontujemy mały i ergonomiczny uchwyt.

Ogromny wybór różnych kształtów gałek meblowych daje duże możliwości designerskie i dobranie odpowiedniego modelu do pokoju dziecka. W uchwytach w kształcie korony czy serduszka zakocha się niejedna mała księżniczka, a chmurki oraz gwiazdki zachwycą każdą marzycielkę. Zwierzęcy czy kosmiczny motyw uchwytów w pokoju dziecięcym wywoła uśmiech na niejednej buzi dziecka.

 

 

Jeżeli wnętrze charakteryzuje się mnogością barw to warto postawić na wielokolorowy styl uchwytów do pokoju dziecka. Wielbicielom piłki nożnej z pewnością przypadną do gustu uchwyty w kształcie piłki. Mały mechanik pokocha uchwyty w kształcie samochodów, a miłośnik safari z radością zobaczy w swoim pokoju uchwyty z motywem zwierzęcym.

Pamiętaj, że projektując pokój dziecięcy warto zaangażować dziecko do wyboru uchwytów meblowych, wieszaczków i innych drobnych dodatków, aby poczuł się doskonale we własnych czterech kątach.

Nasi dostawcy: