Kosze cargo do kuchni – modna wygoda

16-10-2017

W nowocześnie zaprojektowanej kuchni nie może zabraknąć koszy cargo. To niemalże symbol najwyższej funkcjonalności w projektowaniu i zagospodarowaniu przestrzeni mebli kuchennych. Jeśli nie korzystasz z nich jeszcze w swojej kuchni, dowiedz się, dlaczego warto zacząć to robić.

Jak kosze cargo oszczędzają przestrzeń w Twojej kuchni?

Cargo to termin pochodzący z języka hiszpańskiego, oznaczający ładunek morski lub lotniczy. Odniesienie do tego słowa w przypadku koszy kuchennych jest jak najbardziej sensowne, bowiem kosze cargo służą do efektywnego przechowywania naszego „kuchennego” ładunku – żywności, naczyń, sztućców i wszystkiego tego, co niezbędne w codziennym krzątactwie.
Największą korzyścią z montażu kosza cargo w Twojej kuchni jest łatwy dostęp do całej powierzchni użytkowej szafki kuchennej, a to dzięki prowadnicom, na których zainstalowany jest kosz.

Czy zdarzyło Ci się wyjmować całą zawartość szafki tylko po to, by wyciągnąć jedno naczynie, które akurat było wtedy potrzebne? Pamiętasz te wszystkie razy, kiedy trzeba było przeszukać całą szafkę w poszukiwaniu jednej małej rzeczy? Systemy cargo sprawią, że zapomnisz o tych niedogodnościach. A jeśli do tego posiadasz szafkę narożną, pokochasz wygodę, jaką da Ci obrotowy kosz cargo.

Najważniejsze zalety koszów cargo

Zadaj sobie proste pytanie: czy łatwiej i wygodniej korzysta się z szuflady, czy z szafki kuchennej? Odpowiedź z pewnością wskaże na szufladę – wystarczy, że ją otworzysz, i masz widok i dostęp do całej zawartości. Kosze cargo to akcesoria meblowe, które zamienią Twoje szafki kuchenne w pojemne i funkcjonalne szuflady, które ułatwią Ci gospodarowanie przestrzenią i codzienne korzystanie z kuchni. Szybko zapomnisz o zwyczajnych półkach i zdziwisz się, jak można było do tej pory funkcjonować bez tego rozwiązania.

Jeżeli chcesz zbudować funkcjonalną i prostą spiżarnie w swojej kuchni koniecznie przeczytaj nasz inny artykuł na blogu: Wysokie kosze Cargo - Mini spiżarnia w twojej kuchni

Łatwe wykorzystanie trudnych przestrzeni

Kuchenne systemy cargo świetnie radzą sobie z problematycznymi przestrzeniami – wąskimi szafkami, szafkami narożnymi, trudno dostępnymi miejscami. System w pełni wysuwanych szuflad pomoże wykorzystać całość miejsca. A w przypadku szafki narożnej, zainstalowanie wewnątrz obrotowego, wysuwanego poza korpus kosza w kształcie tacy pozwoli na błyskawiczny dostęp do wszystkich najczęściej używanych naczyń.

Nowoczesna kuchnia z koszami cargo

Kosze cargo do dużych kuchni

Wysuwane kosze doskonale pozwalają również na efektywne zagospodarowanie wysokich i wąskich szafek (słupków) w przestronnych kuchniach. Dzięki możliwości regulacji wysokości koszy można przechowywać w takich szafkach większe utensylia, niemieszczące się do standardowej szuflady. Półki takie można swobodnie zdejmować. Można też w ten sposób stworzyć w domu odpowiednik tradycyjnej spiżarni.

Kosze Cargo do małych kuchni

Również małe kuchnie zyskują na funkcjonalności po zamontowaniu w nich koszy cargo. To w nich bowiem liczy się każdy centymetr przestrzeni, a dzięki koszom masz swobodny dostęp do każdego z tych centymetrów. Jeden kosz pozwoli Ci na pomieszczenie przedmiotów, które w tradycyjnej kuchni zajęłyby dwie lub trzy półki. Oszczędność przestrzeni w małych kuchniach to jedna z największych zalet systemów cargo.

Swoboda dopasowania koszy cargo

Kosze cargo są projektowane z myślą o montażu w każdym typie i rodzaju szafek: do szafek dolnych, górnych, narożnych, wysokich. Dzięki znacznym możliwościom konfiguracji systemów do przechowywania cargo z łatwością dopasujesz je do swojej kuchni. Elastyczność tego systemu, w połączeniu z wygodą i funkcjonalnością, stawia kosze cargo na piedestale najlepszych rozwiązań do zagospodarowywania przestrzeni.

Kosze cargo – czy warto je mieć?

Odpowiedź może być tylko jedna – nie tyle warto, ale nawet trzeba. Ten (pozornie niepozorny) wynalazek potrafi zmienić sposób, w jaki korzystamy z naszych kuchni. Utrzymanie ładu stanie się proste, a zaoszczędzony czas będziemy mogli liczyć w długich godzinach. Dlatego też zakup koszy cargo możemy rozpatrywać w kategoriach dobrze poczynionej inwestycji, a nie chwilowego kaprysu.

Jeśli interesuje Cię zakup koszy cargo, koniecznie daj nam znać - pomożemy Ci.


Nasi dostawcy: