Kosze Cargo Movix Pro od GTV - nowość

24-05-2022

Kosze Movix Pro GTV - nowość w ofercie sklepu

Dobrze zorganizowana przestrzeń wewnątrz szafek kuchennych ułatwia codzienne funkcjonowanie w kuchni, jak również zachowanie ładu i porządku. Jednym z rozwiązań na wyposażenie szafek są kosze cargo, czyli wysuwane systemy z półkami. Stosuje się je głównie w dolnej części zabudowy kuchennej, ale można znaleźć także płytsze modele koszy cargo, które z powodzeniem można zamontować w górnych szafkach. Zaletą koszy cargo jest ich pojemność, a przede wszystkim komfort użytkowania – poprzez wysuwanie ich poza szafkę zyskujemy dostęp do pełnej zawartości szafki.

Do naszej oferty wprowadziliśmy kosze cargo Movix Pro GTV wyróżniający się wysoką jakością i estetycznym wykonaniem. Movix Pro GTV to szeroki wybór koszy pod względem rozmiarów. Dostępnych jest 5 szerokości: 150, 200, 300, 400 i 500 mm. Dzięki temu można je dopasować do każdej wnęki i zastosować niemal w każdej kuchni. W rozmiarach 150-200 kosze mocowane są na prowadnicach z lewo lub prawostronnym mocowaniem. W przypadku koszy cargo 300-500 mm występuje mocowanie po skosie, czyli jedna prowadnica mocowana jest z prawej strony na dole, a druga z lewej strony na górze. Kosze różnią się między sobą również udźwigiem. Wąskie kosze 150-200 to udźwig do 15 kg, a pozostałe do 20 kg. Narożne kosze Movix Pro to montaż uniwersalny, co oznacza że można go zamontować tak, aby kosze wysuwały się na lewą lub prawą stronę.

 

koszt cargo gtv

Nowa oferta koszy cargo Movix Pro GTV dostępna jest w dwóch kolorach: chromie i antracycie. Każda półka wyposażona jest w matę antypoślizgową, która zapobiega przesuwaniu się przedmiotów podczas otwierania i zamykania szafki. Dodatkowo powierzchnia półki wyposażona w matę wygląda elegancko i stylowo. Jest również łatwa w utrzymaniu czystości.

Oprócz klasycznych koszy cargo, kolekcja MovixPro obejmuje również kosze przeznaczone do montażu w narożnych szafkach, tzw. Magic Cornery. Dostępne są w dwóch wariantach: wysuwanym i uchylnym. To rozwiązania, które ułatwią zagospodarowanie tak trudnych miejsc w kuchni jak narożniki. Oba modele również dostępne są w kolorze chrom i antracyt. Sprawdź poniżej dlaczego jeszcze warto wybrać naszą nowość - kosze cargo Movix Pro GTV do swojej kuchni?

Czym się wyróżniają kosze Cargo z serii MovixPro?

Jakie zalety koszy cargo Movix PRO GTV warto wymienić? Przede wszystkim wysoka jakość, dzięki, której produkt będzie sprostać oczekiwaniom przez długie lata. Mówiąc o wysokiej jakości, warto wspomnieć także, że żywotność prowadnic to aż 60 tysięcy cykli (potwierdzonych certyfikatem). Zastosowane w koszach prowadnice poruszają się lekko, a dodatkowo wyposażone są w ciche domykanie. Wystarczy więc popchnąć szafkę, a prowadnice zrobią już swoje – domkną ją cicho i delikatnie. Nawet przy pełnym obciążeniu każdej półki.

 

gtv movix pro

 

Dodatkowo system prowadnic posiada funkcję pełnego wysuwu, co oznacza, że cargo wysuwa się w pełni poza korpus szafki. Co dzięki temu zyskujemy? Dostęp do pełnej zawartości półek. Wszystko widać jak na dłoni. Nie trzeba schylać się i „nurkować” w szafce, aby wyjąć rzeczy umieszczone w jej głębi. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Dodatkowym plusem koszy Movix Pro jest ich estetyka wykonania. Kosze te otrzymały wyróżnienie w kategorii „Dobry Wzór 2021”. Urzekają swoim wyglądem, zwłaszcza, że zastosowano w nich płaski, estetyczny reling.

Zagospodarowanie szafek narożnych - nie było jeszcze tak proste!

Jak wspomnieliśmy wcześniej możliwe jest także zagospodarowanie szafek narożnych z koszami cargo Movix Pro GTV. To kosze określane również jako Magic Corner, które pomieszczą takie produkty jak garnki, patelnie i drobny sprzęt AGD (toster, opiekacz).

Kosze cargo Movix Pro GTV do szafek narożnych również wyposażone są w prowadnice ze zintegrowanym cichym domykaniem oraz pełnym wysuwem. Posiadają cztery półki z możliwością regulowania ich położenia. Każda z półek pokryta jest matą antypoślizgową, zapobiegającą przesuwaniu się przedmiotów przy otwieraniu i zamykaniu szafki.

 

movix pro

 

Magic Corner wysuwany polecany jest do szafek o szerokości 800 mm z frontem 450 mm. Kosz można zamontować bezpośrednio do frontu lub niezależnie od niego. W modelu tym udźwig na jedną półkę wynosi do 7 kg. Natomiast w modelu uchylnym udźwig wynosi 8 kg na półkę i jest on przeznaczony do szafek o szerokości 900 mm z frontem 450 mm. W tym przypadku front zintegrowany jest z koszem cargo, czyli otwierając szafkę, wysuwamy od razu pierwsze półki.

Zastosowanie Movix Pro w kuchni - gdzie się sprawdzi?

Kolekcja koszy cargo Movix Pro znajdzie zastosowanie praktycznie w każdej szafce. Można nimi wyposażyć zarówno wąskie szafki kuchenne (15 cm) jak i szersze, np. 40 lub 50 cm. Sprawdzą się w standardowych szafkach, gdyż wysokość kosza wynosi 486 mm, a głębokość 471 mm. Będzie to idealne miejsce do przechowywania produktów spożywczych. Węższe kosze mogą służyć jako miejsca na butelki, olej, ocet i woda. Szersze pomieszczą opakowania z ryżem, kaszą i makaronem. Kosze cargo zajmują relatywnie niewiele miejsca, ale same w sobie są dość pojemne.

 

kosze cargo z serii movix pro

 

Jak wspominaliśmy wcześniej w kolekcji Movix Pro znajdziesz również kosze cargo typu Magic Corner przeznaczone do montażu w szafkach narożnych. Wyposażone aż w 4 półki pomieszczą garnki, patelnie, naczynia żaroodporne i inne produkty, których używa się w kuchni.

Nasi dostawcy: