Krzesła Patchwork - designerski i wyjątkowy styl

05-10-2016

 

Czym jest patchwork i gdzie można go zastosować ?


krzesło patchwork

Patchwork, podobnie jak pikowanie, to coraz popularniejsza metoda ozdabiania mebli. Terminem tym określa się metodę szycia polegającą na zszywaniu ze sobą małych skrawków materiału, tak aby całość tworzyła nowy wzór. Skrawki te mają najczęściej te same geometryczne kształty - kwadraty, prostokąty lub trójkąty, ale różnią się między sobą wzorami oraz kolorami.

Technika ta znana była już w XIX-wiecznej Anglii. Wynikała ona z trudnej sytuacji ekonomicznej jej mieszkańców, którzy sami musieli wykonywać obrusy i kołdry ze skrawków materiałów. Aktualnie technika ta wynika z mody na ekstrawaganckie i oryginalne rozwiązania. Łącząc ze sobą skrawki tkanin, skóry lub dzianiny można uzyskać niezwykły efekt końcowy.

Do tej pory patchwork najczęściej spotykany był przy szyciu kołder, poduszek i poszewek. Z czasem moda ta przeszła również do meblarstwa. Tapicerowane techniką patchwork meble są na pewno ciekawym i oryginalnym pomysłem na wyposażenie takich pomieszczeń jak pokoje dzienne, jadalnie, pokoje młodzieżowe, a także biura i kawiarnie.

 

Patchwork w roli głównej - różnorodność kolorów w jednym miejscu

Na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów ozdabianych tą metodą: ubrania, torebki, a nawet obuwie. Popularność techniki patchwork sprawia, że jest on dostępny w meblarstwie, gdzie znajdziemy różnorodność zdobień na krzesłach, fotelach oraz sofach. Możliwość łączenia różnych wzorów i kolorów daje szerokie pole do popisu jeżeli chodzi o design mebla. Dzięki unikatowości meble wykonane metodą patchworku przyciągają wzrok i cieszą oko. Niekiedy wystarczy jeden element z motywem patchworku w pomieszczeniu, aby wyróżnić dany styl mocnym i niepowtarzalnym akcentem.

 

krzesło patchwork

Nasi dostawcy: