Krzesło do pokoju dziecięcego – o czym warto pamiętać?

28-08-2020

Jak wybrać odpowiednie krzesło?

Wrzesień to miesiąc, który niezmiennie kojarzy się z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a co za tym idzie z powrotem uczniów do szkół. To najlepszy czas na przygotowanie lub odświeżenie przestrzeni do pracy dla naszego dziecka. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia pokoju jest odpowiednio dobrane krzesło, dlatego warto dobrze przemyśleć kupno konkretnego modelu.

Wybór odpowiedniego modelu krzesła do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego to bez wątpienia nie lada wyzwanie. Pamiętajmy, że dzieci spędzają w pozycji siedzącej wiele godzin dziennie podczas odrabiania lekcji, nauki, czy też korzystając z komputera, dlatego odpowiednie krzesło musi spełniać kilka wymogów. W tym artykule podpowiemy na co warto zwrócić uwagę i zaproponujemy kilka ciekawych rozwiązań.

Funkcjonalność, wygoda i ergonomia

Dobrze dobrane krzesło dla dziecka musi spełniać co najmniej kilka warunków. Przede wszystkim musi być odpowiednio dobrane do wieku dziecka oraz jego wzrostu, co znacznie wpłynie na komfort podczas codziennego użytkowania. Jest to aspekt bardzo istotny, ponieważ nieodpowiednio dopasowane krzesło może znacznie wpłynąć na złą postawę podczas siedzenia i w dłuższej perspektywie prowadzić do problemów z kręgosłupem, między innymi rozwoju skoliozy. 

W takim razie na jaki model najlepiej się zdecydować, aby był najbardziej bezpieczny dla naszych pociech ?
Mając na uwadze ciągły rozwój dziecka oraz kształtowanie się jego kręgosłupa, najbardziej optymalnym wyborem będzie krzesło lub fotel obrotowy.

Nowoczesne fotele obrotowe zapewniają niezwykły komfort podczas użytkowania, a przy tym są ergonomiczne i wyróżniają się ciekawym designem. Oprócz tego szczególnie warto zwrócić uwagę na funkcję regulacji wysokości. Dlaczego ta funkcja jest tak ważna? Umożliwia ona indywidualne dostosowanie krzesła do obecnego wzrostu dziecka. Wraz z rozwojem naszej pociechy, możemy bez żadnego problemu odpowiednio dopasowywać wysokość, dzięki czemu konieczność wymiany krzesła na nowy model jest odłożona w czasie. Kolejnym plusem mechanizmu regulacji wysokości jest odciążanie kręgosłupa. Jest to szczególnie ważne przy wielogodzinnej pracy przy biurku.  Obrotowe krzesło biurowe ALEX żółte  Obrotowe krzesło biurowe REJ zieloneObrotowe krzesło biurowe LEO szare

Kolejne elementy, które warto uwzględnić przy doborze idealnego krzesła do pokoju dziecięcego to między innymi wyprofilowane oparcie, wygodne siedzisko oraz stabilna podstawa. Dobrze wyprofilowane oparcie odpowiada za podpieranie i usztywnienie w odcinku szyjnym, jak również w odcinku krzyżowo - lędźwiowym.

Rozmiar siedziska również ma znaczenie - zarówno zbyt szerokie, jak też zbyt wąskie siedzisko może być niezbyt komfortowe i źle wpływać na pozycję podczas siedzenia.
Podstawa fotela powinna być przede wszystkim solidnie osadzona i stabilna - tutaj największą stabilność zapewniają szeroko rozstawione stelaże, a w przypadku foteli obrotowych - stelaże krzyżowe zakończone pięcioma kółkami jezdnymi. Każdy z tych elementów znacząco wpływa na zwiększenie funkcjonalności fotela, a co za tym idzie również komfortu użytkowania. W naszej ofercie znajdziecie państwo szeroki wybór foteli obrotowych.

Klasyczne krzesło - to również się sprawdzi!

Czy fotel obrotowy to jedyny słuszny wybór? Czy klasyczne, nieobrotowe krzesło sprawdzi się równie dobrze?
Jest to kwestia indywidualna, ale pamiętajmy, że bardzo aktywne dzieci potrafią traktować fotel z funkcją obracania i bujania jako swego rodzaju atrakcję, która może rozpraszać podczas nauki lub w najgorszym wypadku doprowadzić do bolesnego upadku.

Doskonałym wyborem w takim przypadku będzie klasyczne krzesło oparte na solidnym, stabilnym stelażu zakończonym czterema nogami. W zależności od wieku dziecka, można wybrać krzesła w wersji z podłokietnikami lub bez. Dla mniejszych dzieci zalecane są przeważnie modele bez podłokietników ze względu na to, że takie krzesło można bez problemu wsunąć pod biurko. W późniejszym czasie warto się jednak zdecydować na krzesło posiadające podłokietniki, ponieważ dzięki nim znacznie łatwiej utrzymać prawidłową postawę podczas siedzenia przy biurku.


Kolorowy zawrót głowy

Równie ważnymi kwestiami przy poszukiwaniach krzesła dla naszej pociechy jest oczywiście jego kształt, kolor oraz materiał z którego zostało wykonane. Krzesła przeznaczone do pokoju dziecięcego wcale nie muszą być nudne! Obecnie możemy wybierać spośród najróżniejszych wariantów kolorystycznych. Szara klasyka, cukierkowy róż, a może intensywnie żółty, energetyczny odcień? 

Jeśli chodzi o kształty to do wyboru są zarówno modele o klasycznych liniach, jak również te bardziej nietypowe, wyróżniające się oryginalnym, nowoczesnym designem. Istotny jest również wybór odpowiedniej tkaniny - warto wybierać trwałe, odporne na ścieranie materiały, które jednocześnie są przyjemne w dotyku i łatwe w utrzymaniu czystości. Doskonałym przykładem zastosowana takiej tapicerki są krzesła z najnowszej kolekcji, które znajdą Państwo w naszej ofercie. Innowacyjna tapicerka jest bardzo trwała i odporna na ścieranie dzięki zastosowaniu solidnego, strukturalnego splotu tkaniny, co w połączeniu z najmodniejszą kolorystyką tworzy niezwykle udaną kombinację.


            

Przy decyzji dotyczącej wyboru krzesła, warto najpierw skonsultować taki zakup z naszym dzieckiem. Powinien to być model, który w pełni wpasuje się w gusta dziecka i zostanie przez niego zaakceptowany. Dlaczego jest to tak ważne? Krzesło w pokoju dziecięcym to narzędzie pracy, które będzie mu towarzyszyło praktycznie codziennie przez kilka godzin, dlatego ważne jest aby chętnie z niego korzystało. Odpowiednie krzesło to w końcu ważny element w królestwie naszych pociech!

Szeroki asortyment krzeseł znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

Nasi dostawcy: