Loftowy system drzwi przesuwnych Valcomp Design Line - barn doors

15-09-2017

 System drzwi przesuwnych Valcomp

 

Drzwi przesuwne - duże możliwości aranżacyjne

Prowadnice loftowych drzwi przesuwnych

Systemy drzwi przesuwnych to rozwiązania, które można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu, zarówno w mieszkaniach, biurach, sklepach. Sprawdzają się nie tylko jako fronty szaf i wnęk, ale również jako drzwi wewnętrzne montowane pomiędzy pomieszczeniami. Po rozsunięciu drzwi uzyskujemy jedną dużą przestrzeń. To praktyczne rozwiązania, których zastosowanie pozwala na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, np. w miejscach, gdzie nie ma możliwości zamontowania otwieranych drzwi: w małych sypialniach lub wąskich korytarzach.

Systemy takie coraz częściej stosuje się do zabudowy nietypowych przestrzeni: poddaszy, wnęk ze skosami i miejsc pod schodami. W ten sposób można wykorzystać każdą wolną przestrzeń do przechowywania rzeczy. Drzwi przesuwne stosuje się również jako sposób na zamknięcie biblioteczek lub regałów, gdzie schowany jest telewizor. 

Dla osób, którym marzą się wnętrza w pełni urządzone w stylu loftowym polecamy zastosowanie również systemów drzwi przesuwnych, których wykonanie utrzymane jest w tym stylu. Linia systemów Design Line firmy Valcomp to stalowe okucia, które wpasują się w każde wnętrze industrialne.

Jeżeli drzwi przesuwne mają mieć zamontowany zamek przeczytaj inny nasz artykuł na blogu o zamkach meblowych które, powinno się montować do drzwi przesuwnych: Zamki meblowe do drzwi przesuwnych

 

Inspirowane stylem industrialnym

Linia systemów do drzwi przesuwnych Design Line firmy Valcomp obejmuje cztery modele inspirowane stylem loftowym: Temida, Rea, Luna i Izyda. Stalowe masywne okucia w czarnym kolorze nadają wnętrzu wyjątkowego, industrialnego charakteru. Drzwi utrzymane w takim stylu określa się również jako drzwi stodoły, z ang. barn doors. Potocznie nazywane również loft doors.

Linia loftowych systemów przesuwnych firmy Valcomp składa się z prowadnicy stalowej w kształcie płaskownika oraz ozdobnych łożyskowanych wózków w czterech formach, np. w kształcie podkowy w przypadku systemu Temida. Specyficzna śliskość na powłoce systemu zapobiega zbieraniu się na niej kurzu, a dodatkowo cechuje się bardzo dobrą odpornością na mechaniczne uszkodzenia. Dzięki zastosowaniu rolek łożyskowanych mechanizm porusza się cicho i płynnie.

 

Różne rodzaje systemów drzwi przesuwnych

 

Dodatkowo do systemu można dobrać system Silent-Stop, który zapewni łagodne domykanie i zatrzymywanie drzwi. Domykacz silent system przeznaczony jest do drzwi o max. ciężarze 60 kg, a jego niewidoczny montaż pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu systemu.

W przypadku wszystkich systemów Design Line można zastosować drzwi do 100 kg (grubość od 35 mm do 45 mm) wykonane z drewna, płyty wiórowej, kompozytu oraz betonu. Dowolność przy wyborze materiału z jakiego zostaną zrobione drzwi pozwala na zrealizowanie wielu pomysłów na aranżację wnętrza.

 

System drzwi przesuwnych Valcomp w salonie System drzwi przesuwnych w salonie

 

Odpowiednim uzupełnieniem drzwi przesuwnych typu "loft doors" będą na pewno uchwyty metalowe w czarnym kolorze, zarówno zewnętrzne jak i wpuszczane. W podstawowym systemie producent zamieścił akcesoria do montażu jednego skrzydła drzwi, natomiast można uzupełnić go o uchwyty do montażu dodatkowej szyny w przypadku zastosowania drugich drzwi.

Przeczytaj również na naszym blogu artykuł Gdzie się sprawdzają systemy drzwi przesuwnych ?

 

Zastosowane uchwyty w drzwiach przesuwnych Uchwyty w drzwiach przesuwnych

 


Nasi dostawcy: