Hafele Loox5 - poznaj oświetlenie nowej generacji

11-12-2023

Loox5 - system oświetlenia LED do mebli i pomieszczeń

Czym jest system oświetlenia Loox5 od marki Hafele? W skrócie można powiedzieć, że to esencja doświadczeń zdobyta podczas poprzednich czterech generacji oświetlenia. Loox5 to wynik około 100 000 godzin prac badawczo-rozwojowych. To oświetlenie, które powstało dzięki setkom rozmów z partnerami z branży. Tak powstało nowe oblicze oświetlenia – proste, logiczne i liniowe – tak w 3 słowach można opisać cały system.

 

 

„Światło można projektować” – to hasło, które definiuje oświetlenie od marki Hafele. Wykorzystując potencjał Loox5 można stworzyć meble, które wniosą coś więcej do pomieszczenia niż tylko ładny wygląd. Warto wiedzieć, że produkty objęte są gwarancją 5-letnią, a taśmy LED i zasilacze klasy premium aż do 10 lat!

System 12V czy 24V – który wybrać?

Projektując oświetlenie mebli czy pomieszczeń można dokonać wyboru między dwoma wariantami napięcia: 12V oraz 24V. Na który się zdecydować? Oba warianty napięcia należą do zakresu bardzo niskiego napięcia bezpiecznego, co oznacza brak zagrożenia podczas montażu elementów.

System 12V nadaje się do taśm LED o mniejszej długości, np. max. do 4 metrów. System ten jest bardziej elastyczny, co oznacza, że taśmy można skracać w mniejszych odstępach – co 25 mm. Przy dłuższych odcinkach taśm 12V jasność taśmy może maleć, dlatego rozwiązanie to polecane jest do oświetlania krótkich odcinków.

W przypadku systemu 24V zrealizujemy oświetlenie kompleksowe do całych pomieszczeń. Sprawdzi się ono przy zastosowaniu taśm LED o większej długości np. 12 metrów. Przy napięciu 24V nie występuje utrata jasności nawet przy długich odcinkach taśmy. Tutaj taśmy LED można skracać w nieco większych odstępach – 50 mm.

 

 

Dla ułatwienia Hafele wprowadziło podział kolorystyczny całej linii produktów Loox5. Akcesoria o napięciu 12V oznaczone są kolorem żółtym, a pozostałe o napięciu 24V kolorem zielonym. Każda z linii kolorystycznej to szeroki wybór taśm i opraw monochromatycznych, RGB oraz Multi-White. Dzięki kolorystycznie oznaczonym wtyczkom i gniazdom nie ma możliwości błędu przy montażu. Nie potrzebujesz pomocy elektryka, system Loox5 możesz połączyć sam!

Inteligentne oświetlenie, czyli sterowanie za pomocą aplikacji

To, że oświetlenie można włączać i wyłączać za pomocą przełącznika ściennego lub pilota chyba wie już każdy. Ale czy wiesz, że oświetlenie Loox5 całkowicie może być sterowane za pomocą aplikacji w Twoim telefonie? Wszystkie zamontowane w domu oprawy pojawią się w aplikacji Hafele Connect Mesh, a po wykonaniu kilku czynności zostaną dodane do interfejsu aplikacji. W późniejszym czasie łatwo dodasz elementy do istniejącej instalacji. Szybko i sprawnie.

 

 

Dzięki temu siedząc na kanapie lub leżąc w łóżku w sypialni masz możliwość sterować każdym oświetleniem w mieszkaniu. Możesz włączać i wyłączać, zmieniać barwę, a także ściemniać światło. Dodatkowo w aplikacji możesz ustawiać własne scenariusze, co oznacza że oświetlenie o wybranej porze dostosuje się do Twoich wymagań.

Hafele Loox5 – oświetlenie do zadań specjalnych

Oferta Hafele Loox5 obejmuje oświetlenie liniowe oraz punktowe. Jedne i drugie to szeroki wybór komponentów, które umożliwiają dopasowanie ilości i barwy światła do każdego pomieszczenia. Oświetlenie liniowe warto wziąć pod uwagę w przestrzeniach kuchennych, takich jak blaty robocze, podświetlenie wyspy kuchennej i doświetlenie wnętrza szafek.

 

 

Punktowe oprawy można oczywiście zastosować w tych samych sytuacjach co oświetlenie liniowe, ale najlepszych ich zastosowaniem jest oświetlenie dekoracyjne, np. w otwartych półkach, regałach z dekoracjami. Oba rodzaje oświetlenia mogą być montowane na 2 sposoby: nawierzchniowo i wpuszczone w płytę mebla. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia dopasowanie oświetlenia pod daną powierzchnię i estetyczny montaż.

Barwa światła ma znaczenie

Światło towarzyszy nam od rana do wieczora. Jest także podstawowym elementem, który wpływa na nasze samopoczucie. Któż z nas nie wstaje z lepszym humorem, gdy za oknem zaczyna świecić słońce? Dlatego tak ważne jest, aby dobrze zaplanować oświetlenie wewnątrz pomieszczeń. Również pod względem wykonywanych czynności. Zimna barwa światła, podobna do naturalnego światła dziennego, dobrze doświetla roboczą przestrzeń i pomaga się skupić. Światło o ciepłej barwie kojarzy się ze światłem jakie daje ogień - pomaga się wyciszyć i działa kojąco na zmysły, sprzyja relaksowi.

 

 

Dlatego też oferta Loox5 obejmuje głównie monochromatyczne taśmy LED i oprawy o jednej wybranej barwie: zimniej, neutralnej i ciepłej. Wygodnym w użytkowaniu na co dzień są taśmy Multi-White, które mogą zmieniać barwę z zimnej na ciepłą i odwrotnie. To ciekawe rozwiązanie do otwartych na salon kuchni, gdzie w ciągu dnia można ustawić zimna barwę światła, która ułatwi gotowe, a wieczorem zmienić ją na ciepłą. Ostatnią grupę tworzą taśmy RGB, które są specjalnym rodzajem światła, który został wyposażony w 3 rodzaje diod: czerwone, zielone i niebieskie. Dzięki nim możemy uzyskać całą paletę barw i za pomocą pilota zmieniać je dowolnie.

 

 

Nasi dostawcy: