Oryginalne hokery barowe – przegląd modeli

20-01-2017

Jeśli szukasz pomysłu na dodanie charakteru Twojej kuchni lub restauracji, rozważ wykorzystanie krzesła lub stołka barowego. Ten mebel jest na tyle atrakcyjnym elementem wyposażenia, że sam w sobie nadaje wnętrzu wyjątkowego rysu. Możesz ten efekt jednak pogłębić, wybierając oryginalny model hokera barowego. Poznaj dostępne możliwości.

Pisaliśmy już o tym, co jest ważne przy wyborze hokera pod względem praktycznym. Teraz czas na wyjątkowe możliwości hokerów od strony estetycznej. Decyduje o niej wiele szczegółów: dobór materiałów, sposób wykończenia lub po prostu oryginalny projekt.

Przykładowo:

  • każdy element (siedzisko, oparcie, stelaż, podłokietniki) może być wykonany w innym stylu, z innego materiału i koloru, dzięki czemu całość będzie wyglądać zaskakująco,
  • inny efekt uzyskamy, stosując tę samą tapicerkę w stołku barowym, a inny w przypadku krzesła barowego,
  • oryginalność jest też często powiązana z jakością wykonania. Drewniane, tapicerowane krzesło barowe zawsze zwraca uwagę elegancją. Z drugiej strony równie ciekawie mogą wyglądać krzesła stalowe lub pomysłowe hokery wykonane z plastiku. Wszystko jest kwestią wyobraźni projektanta.

Najciekawsze siedziska stołków barowych

Siedzisko hokera to element, na który zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Od niego w większości zależy nasza wygoda. Warto jednak zadbać też o stronę estetyczną siedziska.

Oryginalne rodzaje siedzisk:

  • ażurowe – ciekawe efekty dają ażurowe wzory, nawiązujące do różnorodnej stylistyki. Przykładowo ornamenty inspirowane folklorem będą stanowić subtelną ozdobę każdej kuchni,
  • z tworzyw sztucznych – ten rodzaj materiału pozwala uzyskać różne faktury. Np. siedzisko techno polimerowe może być uformowane tak, by przypominało kryształ. Z kolei siedzisko z polipropylenu może być idealnie wyprofilowane. Co ciekawe, tworzywo sztuczne pozwala na wykonanie całego stołka lub krzesła barowego poprzez pojedynczy odlew, co również daje oryginalny efekt,
  • tapicerka materiałowa – dostępne wzory tapicerki to bogate źródło inspiracji. Dobór wyrazistego wzoru zawsze gwarantuje, że hoker będzie się wyróżniać w danym pomieszczeniu,
  • pikowana tapicerka skórzana (lub z eko-skóry) to dobry sposób na nadanie oryginalności skórze.

 

Podstawa hokera barowego czyli oryginalny stelaż

Materiał, z którego wykonany jest stelaż, powinien być przede wszystkim trwały i odporny na zarysowania lub uszkodzenia. Z drugiej strony jego kształt daje duże możliwości pod względem estetycznym.

Oryginalne stelaże:

  • ze stali nierdzewnej – poza trwałością mają duży potencjał estetyczny. Pozwalają na wykonanie stelaży delikatnych, wizualnie nawiązujących do sztuki nowoczesnej, lub wyrazistych typowych dla stylu industrialnego. Ponadto dzięki technice malowania proszkowego stal łatwo może zyskać dowolny kolor,
  • z nietypowym podnóżkiem – podnóżek można sprytnie wykorzystać w celach dekoracyjnych np. poprzez jego łączenie z siedziskiem (asymetrycznie lub jako przedłużenie ramy siedziska) lub nachodzenie na nogi krzesła.

Oryginalność hokerów do kuchni może się też przejawiać ciekawymi połączeniami stylistycznymi lub nawiązaniami tematycznymi. Bez względu na wybrane rozwiązanie ciekawy wygląd nie musi oznaczać rezygnacji z wygody lub praktycznej strony hokerów barowych. Projektanci dbają o to, by cała konstrukcja zapewniała bezpieczne użytkowanie i w miarę możliwości ułatwiała utrzymanie mebli.

Więcej szczegółowych informacji o krzesłach barowych w naszym sklepie pisaliśmy już  w artykule krzesła barowe z oferty Meblowni od A do Z wybraliśmy najlepsze i najbardziej popularne krzesła barowe z naszego sklepu.


Nasi dostawcy: