Poznaj baterie kuchenne marki Blanco

31-12-2021

Spis treści:

Baterie kuchenne Blanco

Nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kuchni jest bateria kuchenna, która w połączeniu ze zlewozmywakiem tworzy strefę zmywania, z której korzystamy niemal codziennie. Sprawdź dlaczego warto wybrać baterię kuchenną Blanco, która posłuży Ci przez długie lata. Przede wszystkim baterie Blanco to certyfikowana jakość. Każda z nich została poddana szczegółowym testom. Baterie kuchenne Blanco stanowią jeden z najwyższych standardów dostępnych obecnie na rynku. Doskonałe wzornictwo baterii kuchennej Blanco sprawia, że będzie ona ponadczasowym produktem w Twojej kuchni. Wielokrotnie nagradzany design przyciągnie wzrok Twoich gości.

 

bateria kuchenna blanco

 

Do każdego zlewozmywaka Blanco można dopasować odpowiednią baterię kuchenną. Baterie dopasowane do zlewozmywaków Blanco są nie tylko pod względem wizualnym, ale również wielkościowo i funkcjonalnie. W ofercie Blanco dostępne są głównie baterie jednouchwytowe, gdzie jeden uchwyt mieszakowy odpowiada za jednoczesną regulacją siły strumienia wody oraz jej temperatury. Z kolei baterie dwuuchwytowe Blanco dostosowane są pod podłączenie filtra wody. Wtedy jeden uchwyt odpowiada za doprowadzenie wody z wodociągów, a drugi za dopływ wody filtrowanej, gotowej do spożycia.

Bateria zlewozmywakowa Blanco to produkt wyposażony jedynie w sprawdzone elementy. Wszystkie baterie poddawane są rygorystycznym badaniom, dzięki temu masz pewność że każda bateria kuchenna do zlewu firmy Blanco jest w 100% bezpieczna dla Twojego zdrowia. W ofercie znajdziesz klasyczne baterie Blanco wykonane zgodnie z nowoczesnymi standardami technicznymi. Nowoczesne baterie Blanco zostały wyposażone w funkcje, które znacznie podniosą komfort ich użytkowania (zmiana strumienia wody, możliwość montażu pod oknem, możliwość podłączenia do filtra wody).

Na jakie baterie blanco warto zwrócić uwagę?

Blanco Linee i Blanco Linee-s to seria baterii kuchennych o ekskluzywnym wzornictwie, która doskonale pasuje do produktów SteelArt. To model wyposażony w kąt obrotu wylewki wynoszący 360°. Uchwyt mieszakowy umieszczono na samej górze korpusu. Prostokątna, wysoka wylewka ułatwia napełnianie naczyń wodą. Podstawowa wersja Linee dostępna jest w wykończeniu chromowanym, stali matowej i stali polerowanej. Wersja Linee-S to połączenie chromu i wykończenia imitującego Silgranit (dostępny w kilku kolorach). Dodatkowo wersja rozszerzona posiada możliwość wyciągania wylewki, co znacznie ułatwia prace kuchenne zwłaszcza przy dużych pojedynczych lub dwukomorowych zlewozmywakach.

 

bateria Blanco Linee

 

Blanco Culina-S to bateria kuchenna o profesjonalnym wyglądzie. Wyposażona jest w bardzo wysoką wylewkę. Ruchoma końcówka wylewki mocowana jest na specjalnym uchwycie magnetycznym. Bateria wyposażona jest również w przełącznik strumienia wody, a sama wylewka posiada system ułatwiający usuwanie kamienia. W ofercie dostępna jest również wersja uproszczona, czyli Culina-S Mini o mniejszej wysokości i bez funkcji przełączania strumienia wody.

 

bateria Blanco Culina-S

 

Blanco Master-S Semi-Profi zachwyca architektonicznym i precyzyjnym kształtem. To architektura dla profesjonalistów, prawdziwych miłośników gotowania. W modelu tym istnieje możliwość wyjęcia węża wylewki, a następnie odłożenie go do wygodnego uchwytu. Samą wylewkę można mocować po środku, z prawej lub lewej strony, co będzie wygodnym rozwiązaniem dla leworęcznych. Dodatkowo bateria posiada przełącznik strumienia wody (2 strumienie), a sama wylewka prysznicowa posiada wypustki redukujące tworzenie się kamienia.

 

Bateria Blanco Master-S

 

Blanco Linus i Blanco Linus-S to modele o minimalistycznym wzornictwie. Bateria wyposażona jest w wysoką wylewkę, która ułatwia napełnianie wodą wazonów i garnków. W modelu tym zastosowano wygodny uchwyt mieszakowy umieszczony z prawej strony korpusu. Bateria dostępna jest również w wersji z wyciąganą wylewką oraz z przystosowaniem do montażu pod oknem. Wtedy w każdej chwili można szybko złożyć baterię, aby swobodnie otworzyć okno na oścież.

 

Bateria Blanco Linus

 

Blanco Zenos i Blanco Zenos-S to kompaktowa bateria przeznaczona do niewielkich zlewozmywaków. Niewielka wysokość całkowita baterii sprawia, że będzie delikatnym dodatkiem do kompaktowych komór. Uchwyt mieszakowy umieszczono na samej górze korpusu. Model Zenos-S posiada możliwość wyciągania wylewki. Oba modele dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych i wykończeniu o wyglądzie kompozytu Silgranit, dzięki temu będą idealnym dodatkiem do granitowych zlewozmywaków.

 

Bateria Blanco Zenos

 

Bateria kuchenna Blanco Tradon to stylizowana na styl rustykalny armatura. Bateria ta będzie nie tylko funkcjonalnym, ale również pięknym dodatkiem do zlewozmywaków. Wyposażona jest w elegancką, stylizowaną dźwignię odpowiedzialną za regulowanie siły strumienia wody i jej temperatury. Bateria dostępna jest w kolorze chromu i mosiądzu. Model ten będzie idealnym dodatkiem w kuchniach utrzymanych w stylu retro lub rustykalnym.

 

Bateria Blanco Tradon

 

Sposoby montażu baterii kuchennych Blanco

Pod względem montażu baterie kuchenne można podzielić na dwie kategorie: ścienne i stojące. W ofercie Blanco znajdziemy jedynie baterie kuchenne stojące. W przypadku montażu ściennego, jak sama nazwa mówi, baterie wystawałyby ze ściany tuż nad zlewozmywakiem. Jednak przez lata unowocześnienia armatury montaż stojący zdominował montaż ścienny. Baterie stojące Blanco, w zależności od wyboru zlewozmywaka, mogą być mocowane bezpośrednio w obudowie zlewu lub tuż obok niego, w wyciętym w blacie otworze.

 

baterie blanco

 

W ofercie dostępne są także baterie z możliwością montażu przy oknie. Ich budowa jest dostosowana do szybkiego demontażu. Przede wszystkim sam demontaż jest prosty i możliwy bez użycia jakichkolwiek narzędzi. To codzienna wygoda, a dzięki podokiennym bateriom firmy Blanco nic nie będzie utrudniać otwierania oraz zamykania okna. Dostępne są trzy mechanizmy: bateria opuszczane bezstopniowo, zdejmowana oraz składane.

Funkcjonalność baterii kuchennych Blanco

Oferta baterii kuchennych Blanco jest bardzo zróżnicowana. Baterie różnią się między sobą wizualnie oraz pod względem funkcji. Większość z nich wyposażona jest głównie w jeden uchwyt mieszakowy, który odpowiada za regulowanie temperatury wody oraz siły jej strumienia. Natomiast baterie z funkcją filtra wody posiadają dwa uchwyty. Jeden odpowiada za doprowadzenie wody z wodociągów, a drugi za dostarczenie wody pitnej. Bateria Blanco z funkcją filtrowania wody to produkt 2w1, który posiada dwa oddzielne ujścia wody. Dzięki temu woda filtrowana i niefiltrowana nie miesza się ze sobą.

Dużym udogodnieniem w kuchni będą baterie z wyciąganą wylewką. Zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na dużą komorę lub dwukomorowy zlewozmywak. Możliwość wyciągnięcia wylewki ułatwi dokładne umycie i opłukanie zlewu. Usprawni także nalewanie wody do dużych garnków, których nie musisz umieszczać w komorze. Wystarczy ustawić je na blacie i za pomocą wyciągniętej wylewki napełnić naczynie wodą.

 

bateria do kuchni

 

Przy dużych zlewozmywakach lub umieszczonych na wyspie kuchennej, warto zwrócić uwagę na kąt obrotu wylewki. Im większy tym bateria będzie bardziej funkcjonalna. Bateria z wylewką z kątem obrotu 360 stopni będzie najlepszym rozwiązaniem do dwukomorowych zlewozmywaków lub wyspy kuchennej. Możliwość obracania jej wokół własnej osi pozwoli na uzupełnienie szklanki wodą praktycznie z każdej strony zlewozmywaka.

Ciekawym wyborem do kuchni będzie inteligentna bateria kuchenna Evol-S. To model z funkcją dokładnego odmierzania wody. Zużywa tylko tyle wody ile potrzebujesz. Wodooszczędne baterie kuchenne to dobry wybór, aby chronić środowisko, ale również zadbać o swoje wydatki pod względem zużycia wody.

 

bateria zlewozmywakowa blanco

 

Na jakie inne funkcje baterii kuchennych Blanco warto zwrócić uwagę? Na pewno na bezdotykową obsługę baterii, np. w modelu Solenta-S Senso. Tutaj wodę możesz uruchomić ręcznie lub bezdotykowo, dzięki zastosowaniu czujników odpowiedzialnych za funkcję start-stop. Czujnik ruchu umieszczony jest w ramieniu wylewki, co zapobiega przypadkowemu uruchomieniu.

Baterie kuchenne takie jak Panera-S oraz seria Avona wyposażone są w strumień laminarny. Regulator strumienia w bateriach Blanco może być dodatkową opcją dla niektórych modeli wysokociśnieniowych. Baterie można szybko i łatwo doposażyć w opcję przełączania między strumieniem laminarnym i prysznicowym.

Wszystkie baterie Blanco wyposażone są w zawór zwrotny, który zapobiega cofaniu się brudnej wody do wylewki w przypadku pozostawienia jej w wypełnionej wodą komorze zlewozmywaka. Dodatkowo baterie Blanco wyposażono w wysokiej jakości ceramiczne płytki. Odznaczają się trwałością i wyjątkowo płynnym otwieraniem i zamykaniem dopływu wody.

Materiały wykończeniowe baterii Blanco - dostępna kolorystyka

Szeroka oferta baterii kuchennych Blanco pod względem kolorystycznym sprawia, że do każdego zlewozmywaka można dopasować armaturę, która będzie jego idealnym uzupełnieniem. Najbardziej uniwersalnym wyborem do praktycznie każdego zlewu będzie bateria kuchenna Blanco stalowa. Z łatwością dopasuje się do każdego wnętrza. Baterie Blanco ze stali szlachetnej pasują do zlewozmywaków stalowych, granitowych oraz ceramicznych.

Kolejną grupą są baterie granitowe, które są jednym z bardziej stylowych dodatków do kuchni. Przeznaczone są głównie do zlewozmywaków granitowych, ale można połączyć je także z ceramiczną armaturą. Powłoka pokrywająca korpus i wylewkę baterii imituje kompozyt Silgranitu. Praktycznie każda bateria silgranitowa Blanco dostępna jest w pełnej palecie kolorystycznej zlewozmywaków granitowych Blanco.

 

bateria Blanco do zlewu

 

Produktem, który najlepiej wpisze się w najnowsze trendy, będzie bateria kuchenna Blanco czarna. Armatura w kolorze czerni jest pełna elegancji. Będzie na pewno wyjątkowym dodatkiem. Czarne baterie Blanco pasują nie tylko do zlewozmywaków w tym samym kolorze, ale mogą być ciekawym kontrastem dla białych ceramicznych komór. Często wybieranym produktem do zabudowy kuchennej jest również bateria kuchenna Blanco biała. Wraz z dopasowanym zlewozmywakiem stworzy atrakcyjną dla oka kompozycję.

Dla osób poszukujących estetycznego wyposażenia kuchennego polecamy wybór baterii kuchennych ceramicznych lub stylizowanych na ceramikę. Baterie kuchenne Blanco ceramiczne będą idealnym dodatkiem do ceramicznych zlewozmywaków. Razem stworzą spójną całość. W ofercie Blanco bateria kuchenna stylizowana na ceramikę dostępna jest w kolorze białym, czarnym, magnoliowym i bazaltowym.

Ciekawym wyborem mogą okazać się baterie Blanco dwukolorowe, gdzie najczęściej część baterii kuchennej wykończona jest w kolorze chromu, który połączony jest z innym kolorem, np. czernią, bielą, szarością. Wyjątkowym produktem jest bateria kuchenna Blanco Viu-S – kompaktowa i nowoczesna bateria z elastyczną wylewką, która posiada wymienne osłony węża w czterech wyrazistych kolorach. To seria idealnie dopasowana do akcesoriów i zlewozmywaków Sity, z dodatkami w takich samych wyrazistych kolorach: kiwi, pomarańcza, limonka.

Higiena i bezpieczeństwo użytkowania baterii Blanco

Wybierając baterie kuchenne Blanco masz pewność, że wybierasz produkt, który spełnia wszystkie wymogi dyrektywy WE dotyczącej wody pitnej. Armatura przelewowo-odpływowa Blanco spełnia również wszystkie wymagania dotyczące bezpiecznego użytkowania wraz ze zlewozmywakami Blanco. Produkty są regularnie sprawdzane. Baterie Blanco certyfikowane są przez znak jakości LGA, czyli niemiecki certyfikat potwierdzający, że produkt jest bezpieczny w użytkowaniu. Niektóre baterie Blanco certyfikowane są również przez DVGW (Niemieckie Zrzeszenie Gazownictwa i Gospodarki Wodnej). Baterie kuchenne Blanco to jakość w każdym szczególe.

Nasi dostawcy: