Poznaj zalety baterii kuchennych z wyciąganą wylewką

28-10-2021

Spis treści:

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką - co to jest?

Bateria kuchenna – czy wyobrażasz sobie bez niej kuchnię? Baterie kuchenne to nieodłączny element zlewozmywaków kuchennych. Razem tworzą tzw. mokrą strefę najczęściej użytkowaną w kuchni. Jaką baterię kuchenną warto wybrać? Zwłaszcza, że jest to element wyposażenia kuchni, który poddawany jest najintensywniejszej eksploatacji. Dlatego też warto pomyśleć nad wyborem produktu wysokiej jakości oraz z odpowiednimi funkcjami dopasowanymi do indywidualnych wymagań.

 

bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

 

Jedną z propozycji będzie bateria z wyciąganą wylewką. Co to takiego? To bateria, której końcówka wylewki (tam, gdzie wypływa woda) jest ruchoma i można ją wyjąć z części stałej baterii. Bateria zlewozmywakowa ze sprężyną to wygodne rozwiązanie do wielu kuchni, nie tylko urządzonych w nowoczesnym stylu.

Do tej pory bateria kuchenna z elastycznym wężem kojarzyła się głównie z wyposażeniem restauracyjnych kuchni. Aktualnie baterie kuchenne z wyciąganą wylewką zagościły na dobre w domowych kuchniach i stały się ich ozdobą, a dodatkowo podnoszą komfort prac kuchennych. Przy okazji prezentują się niezwykle wyjątkowo.

Jak działa bateria z wyciąganą wylewką?

bateria z wyciąganą wylewką blanco

Działanie jak i samo użytkowanie baterii kuchennej z wyciąganą wylewką jest bardzo proste. Regulacja temperatury oraz siły strumienia wody odbywa się tak samo jak w przypadku każdej innej baterii, czyli za pomocą uchwytu mieszakowego, najczęściej umieszczonego z boku korpusu baterii, ale sama bateria wyposażona jest w wąż o wiele dłuższy niż przy klasycznych bateriach kuchennych. Odpowiednia długość przewodu wylewki pozwala na wyciągnięcie samej wylewki tak, aby można było swobodnie umyć dużą komorę zlewozmywak lub napełnić wodą garnek umieszczony na blacie. Jeżeli nie ma takiej potrzeby to można napełnić wodą naczynia w klasyczny sposób, czyli podkładając je pod wylewkę, bez konieczności jej wyjmowania.

Zalety i wady baterii kuchennej z elastyczną wylewką

Największą zaletą baterii kuchennej z wyciąganą wylewką jest możliwość jej wyjęcia z części stałej i użycia tak samo jak słuchawki prysznicowej. Co za tym idzie? Na pewno wygoda użytkowania baterii kuchennej na co dzień oraz większa funkcjonalność baterii kuchennej. Kiedy przyda się ta funkcja? Na pewno w kuchniach wyposażonych w duże dwukomorowe zlewy. Znika wtedy problem z utrzymaniem czystości dużych zlewozmywaków. Ergonomia baterii z wyciąganą wylewką sprawia, że strumień wody dosięgnie do każdego zakamarka komory, również bardzo dużej przeznaczonej do szafek o szerokości wynoszącej nawet 90-100 cm.

Kolejną zaletą tych baterii jest możliwość opłukania warzyw. Po umieszczeniu ich w komorze i wyjęciu wylewki szybciej i dokładniej umyjesz zarówno warzywa jak i owoce pozbywając się zanieczyszczeń. Niektóre baterie kuchenne Blanco wraz z możliwością wyciągania wylewki posiadają funkcje przełączania strumienia wody. Kilka rodzajów strumieni wody przyda się szczególnie przy myciu produktów spożywczych i sprzątaniu samej komory zlewozmywaka. Bateria z wyciąganą wylewką idealnie sprawdza się w kuchni w kilku innych sytuacjach, na przykład gdy chcemy dolać wody do garnka umieszczonego na blacie kuchennym lub bezpośrednio na kuchence gazowej. Wybór baterii kuchennej z elastyczną wylewką to zwiększenie funkcjonalności kuchni. To wybór dla klientów ceniących sobie nowoczesne rozwiązania oraz komfortowe użytkowanie produktów codziennego użytku.

 

bateria blanco

 

Zaletą baterii kuchennych Blanco jest nie tylko wysoka jakość wykonania produktu, ale również estetyka i design zgodny z aktualnymi trendami. W produktach Blanco użyto wysokiej jakości materiały, a dodatkowo produkty te są certyfikowane, dzięki temu wiesz, że otrzymujesz produkt najwyższej jakości. Wybór certyfikowanej baterii kuchennej to inwestycja w bezpieczeństwo i higienę użytkowania.

Poznaliśmy najważniejsze zalety, ale co może nas zniechęcić do zakupu? Wadą baterii z wyciąganą wylewką jest wysoka cena, która może wynieść nawet 5-6 tysięcy złotych przy niektórych modelach. Na cenę ma głównie wpływ wysoka jakość wykonania baterii Blanco, czyli użytych do produkcji wysokiej jakości materiałów. Na szczęście można znaleźć coś w bardziej przystępnej cenie, tym samym zachowując funkcjonalność na jakiej nam zależy.

Kiedy zdecydować się na baterie kuchenną z wyciąganą wylewką?

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką najczęściej wybierane są do zlewozmywaków z jedną dużą komorą lub do dwukomorowych zlewów. Duży wybór różnych modeli dostępnych w ofercie Blanco sprawia, że ten rodzaj baterii można zastosować również do niewielkich zlewozmywaków. Nowoczesne baterie kuchenne o kompaktowych rozmiarach sprawdzą się w niewielkich kuchniach.

Bateria z wyciąganą wylewką sprawdzi się przy każdym rodzaju zlewozmywaka, zwłaszcza, że wykonane są z różnych materiałów. Dzięki temu dopasujesz idealną baterię kuchenną do zlewozmywaka ceramicznego, granitowego jak również do stalowego. Poza tym każdy model różni się między sobą wymiarami, kształtem i dodatkowymi funkcjami.

 

wyciągana wylewka w baterii kuchennej

 

Jeżeli planujesz umieścić zlewozmywak pod samym oknem to również możesz wybrać baterię kuchenną z wyciąganą wylewką. Firma Blanco stworzyła kilka produktów do wyboru dla klientów ze zlewozmywakiem tuż pod oknem. Oprócz wspomnianej funkcji wyciągania wylewki w każdej chwili można wyjąć te bateria z otworu ze zlewozmywaka, aby otworzyć okno na oścież.

Jak widzisz wybór baterii kuchennej z wyciąganą wylewką sprawdzi się przy wielu aranżacjach kuchni. Można je zastosować w nowoczesnych i tradycyjnych kuchniach. Sprawdzą się przy małych i dużych komorach, przy zlewach wykonanych z każdego materiału oraz przy zlewozmywakach umieszczonych wzdłuż tradycyjnej zabudowy lub tuż pod oknem.

Ile kosztuje bateria z wyciąganą wylewką?

Koszt baterii kuchennej z wyciąganą wylewką waha się między 400 a 5-6 tysięcy złotych. Ceny baterii kuchennych z wyciąganą wylewką różnią się między sobą głównie ze względu na rodzaj materiałów użytych do produkcji jak również od designu i dodatkowych funkcji baterii. Na rynku dostępne są tańsze modele o prostym i klasycznym kształcie, np. bateria kuchenna Daras dostępna w klasycznym chromowanym wykończeniu oraz w wykończeniu Silgranit-Look w kilku kolorach dopasowanych do granitowych zlewozmywaków Blanco Silgranit.

 

 stojąca bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

Bardziej funkcjonalne modele będą droższe, ale w przedziale 1000-1500 złotych można znaleźć baterie kuchenne, które oprócz możliwości wyciągania wylewki posiadają przełącznik zmiany strumienia wody. Kolejną ciekawą baterią kuchenną z wyciąganą wylewką (cena około 1800-2000 złotych) będzie model Fontas-S wyposażony w dwie dźwignie, z których jedna służy do nalewania przefiltrowanej wody.

Nasi dostawcy: