Poznaj nowoczesny system Space Step od Bluma

11-07-2022

space step blum

Space Step - maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Space Step Blum to rozwiązanie cokołowe, które łączy w sobie funkcję podestu oraz miejsca do przechowywania rzeczy. To praktyczne połączenie stopnia i szuflady. Któż z nas nie lubi rozwiązań typu 2w1? Jeden produkt – kilka możliwości, które daje nam wysuwany podest Space Step. To możliwość zagospodarowania najczęściej niewykorzystanego obszaru w mieszkaniach.

Rozwiązanie to eliminuje także problem z dostaniem się do zawartości wysoko zawieszonej szafki. Nie musisz już szukać stołka czy drabinki mając w domu nowoczesny system cokołowy Space Step Blum.

 

podest space step

 

To system, który sprawdzi się w meblach kuchennych, a także w przedpokoju. Rozwiązania cokołowe w kuchni sprawiają, że uzyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania, które jest tak cenne, zwłaszcza w niewielkich kuchniach. Dodatkowych schowków nigdy za wiele! Na korytarzu system cokołowy może służyć także jako miejsce żeby usiąść i wygodnie zawiązać buty. Rozwiązanie to pokochają szczególnie najmłodsi, ponieważ Space Step to ułatwienie w życiu codziennym dla dzieci.

Do jakich cokołów i szafek kuchennych pasuje Space Step?

Rozwiązanie Space Step pasuje do różnych typów cokołów. Sprawdzi się w 3 różnych konstrukcjach. Można je łączyć z wszystkimi prowadnicami oraz systemami szuflad Blum. To kompatybilne rozwiązanie również ze wszystkimi technologiami ruchu: Blumotion, Tip-On, Tip-On Blumotion oraz Servo-Drive. Wybierz rozwiązanie najwygodniejsze dla Ciebie i Twojej rodziny.

 

system cokołowy space step

 

Space Step nadaje się do szafek o konstrukcji stycznej, czyli takiej, gdzie cokół zlicowany jest z frontem szafki. Tworzą jedną spójną całość. Space Step sprawdzi się również w innych meblach we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych. Można go stosować do szafek z cofnięciem i niskim cokołem oraz do szafek z cofniętym cokołem.

Łatwe otwieranie i wygodne zamykanie - rozbuduj system o nowe funkcje

Jak wspomnieliśmy wcześniej Space Step można rozbudować o funkcje otwierania, które podniosą komfort użytkowania mebli. W rozwiązaniu cokołowym marka Blum umożliwia zastosowanie wszystkich dostępnych u nich rozwiązań, tak jak w przypadku każdych prowadnic i systemów szuflad.

Jeżeli więc preferujesz system otwierania push to open połączony z cichym domykaniem to możesz zachować to rozwiązanie również w szufladzie cokołowej. Space Step z funkcją Blumotion Tip-On pozwoli na otworzenie go nogą i ciche zamknięcie poprzez popchnięcie szuflady cokołowej.

 

space step w kuchni

 

Inne możliwości to Space Step z funkcją Blumotion, czyli z funkcją delikatnego i cichego zamykania. Popchnięta szuflada zamyka się cicho wraz z podestem.

Pod systemem Space Step montuje się szufladę użytkową, którą może być:

  • system szuflad Legrabox N, M oraz K
  • system szuflad Tandembox N, M oraz K
  • szuflada na prowadnicach Movento

Space step - bezpieczny podest dla najmłodszych

Szuflada cokołowa z podestem Space Step to rozwiązanie funkcjonalne, ale również bezpieczne w użytkowaniu. Dlatego też mogą z niego korzystać zarówno dzieci jak i osoby starsze, czyli domownicy w każdym wieku. To system, z którego skorzysta cała rodzina. Space Step stanowi bezpieczne podwyższenie dla najmłodszych i dorosłych.

Czy wiesz, że Space Step może służyć jako podest, który zastąpi stołek lub drabinkę. Dlatego też sprawdzi się w kuchni, na korytarzu i w łazience. Z jego pomocą małe dzieci mogą same umyć ręce, nalać sobie wody z kranu lub wygodnie usiąść na korytarzu, aby nałożyć buty.

 

szuflady space step

 

Przy obciążeniu 8 kg podest się blokuje i uniemożliwia przypadkowe wsunięcie się w korpus szafki. Całkowity udźwig całego systemu wynosi do 150 kg. Dodatkowo zastosowanie materiału antypoślizgowego na powierzchni podestu (rekomendowanego przez producenta) sprawia, że zyskamy powierzchnię, która uniemożliwi poślizgnięcie się.

Gdzie się sprawdzi system Space Step?

Szuflada cokołowa z podestem sprawdzi się praktycznie wszędzie, w każdym pomieszczeniu. Space Step w szafkach kuchennych to rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania. Możesz wykorzystać je do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów, np. blaszek kuchennych lub produktów używanych sezonowo, np. pojemników na kostki lodu. Dzięki Space Step powierzchnia, która do tej pory była niewykorzystana, stanie się dodatkowym miejscem do schowania w nim niektórych rzeczy. Przy zamawianiu pamiętaj o wszystkich elementach:

 

 

Czy wiesz, gdzie jeszcze sprawdzi się powyższe rozwiązanie? Otóż Space Step do przedpokoju będzie również dobrym wyborem. Szuflada cokołowa w takim miejscu to dodatkowy schowek na buty lub czapki i szaliki w okresie zimowym. Co więcej, po wysunięciu w pełni zastąpi stołek do siedzenia, a Ty wygodnie nałożysz i zawiążesz buty. Może posłużyć jako podest, aby sięgnąć po rzeczy umieszczone w wyższych partiach szafy. Podobnie sprawdzi się Space Step w garderobie.

 

blum space

 

To dodatkowa przestrzeń użytkowa pod szufladami. Zastosuj Space Step w meblach łazienkowych, zwłaszcza w niewielkiej łazience, a zyskasz schowek na suszarkę do włosów, na kosmetyki lub miejsce na ręczniki do rąk, aby były zawsze w pobliżu. Po wysunięciu szuflady zyskasz podest, dzięki któremu Twoje dzieci samodzielnie dosięgną do umywalki. To dobre rozwiązanie również, gdy nad samą umywalką planujesz montaż szafki z lustrem, a wiesz, że bez dodatkowego stopnia nie sięgniesz do górnej półki.

Nasi dostawcy: