Prowadnica kulkowa GTV VERSALITE plus+ ulepszony model

22-08-2023

Nowa generacja prowadnic Versalite

Prowadnice, choć mało widoczne to odgrywają dużą rolę w codziennym użytkowaniu mebli. Umożliwiają płynne otwieranie i zamykanie szuflad. Są jednym z elementów składowych szuflad, bez nich ciężko byłoby korzystać z wielu mebli. Jednym z modeli w naszej ofercie są prowadnice Versalite od marki GTV, które przechodzą kolejne ulepszenie i po kilku zmianach mamy je wreszcie dostępne dla naszych klientów. Czym się różnią od poprzednich prowadnic Versalite? Opisujemy poniżej.

 

versalite plus+

 

 1. Łożyskowanie trzykulkowe.

  Najnowsza wersja prowadnic została wyposażona w łożyskowanie trzykulkowe, co oznacza, że kulek łożyskujących jest więcej niż w wersjach poprzednich. Liczba ta wzrosła z 24 kuleczek na 36 kulek łożyskujących. Przekłada się to na zwiększenie sztywności prowadnicy.

 2. Obciążenie do 40 kg.

  Zwiększenie sztywności prowadnicy przełożyło się również na jej udźwig. Wynosi on teraz 40 kg (w poprzednik modelu Versalite było to 30 kg).

 3. Certyfikat SGS - 80 tys. cykli

  Dodatkowo zwiększa się także ilość cykli otwierania i zamykania potwierdzona certyfikatem SGS. Obecnie wynosi 80 000 cykli, poprzednio było to 60 000.

 4. Jakość wykonania

  W prowadnicach Versalite plus+ zwiększono grubość materiałów, z którego zostały wykonane o 0,1 mm. To również przekłada się na powyższe funkcjonalności: maksymalne obciążenie i zwiększenie cykli.

 5. Długości nominalne prowadnic

  Zmodyfikowano mechanizm w długościach NL=250 mm i NL=300 mm, dzięki czemu strata wysuwu w krótszej prowadnicy zmniejszyła się o ok. 50 mm, a w prowadnicy została zminimalizowana do 4 mm, dzięki czemu prowadnicy o długości nominalnej 300 mm umożliwia pełny wysuw szuflady.

 6. Ulepszone zamykanie

  Przebudowanie mechanizmu cichego domykania i dodaniu dodatkowego elementu w budowie prowadnicy, wyeliminowało problem haczenia prowadnika o aktywator mechanizmu. Co więcej, działa on zdecydowanie ciszej, a podczas samej pracy prowadnicy nie uświadczymy charakterystycznego klikania.

 7. Otwory montażowe

  Co do otworów montażowych to zostały one zmienione na standard prowadnic z oznaczeniem „GX”, który jest popularny i powszechnie używany w produkcji mebli.

 

versalite plus+

 

 

Nasi dostawcy: